Wpis z mikrobloga

Dla przypomnienia: (tekst nie mój)

17 min.przed katastrofą z wieży kontroli lotów ze smoleńska nadano: "..mgła, widzialność 400 m,warunków do przyjęcia nie ma"
8:26:18 - rozmowa dowódcy samolotu z szefem protokołu:- Panie dyrektorze, wyszła mgła, w tej chwili. I przy tych warunkach, które są obecnie - nie damy rady usiąść. Także proszę już myśleć nad decyzją, co będziemy robili. - Będziemy próbować do skutku - odpowiada szef protokołu.
8:30:39 - mikrofony w kabinie rejestrują głos szefa protokołu:- Jeszcze nie ma decyzji prezydenta, co dalej robimy.
8:35:20- Faktem jest, że my musimy to robić do skutku-powtarza słowa szefa protokołu DSP
8:40:21- Zmieścisz się śmiało-zachęca DSP
8:40:41 - Narwańcy - słyszymy głos osoby spoza załogi samolotu. Samolot jest na 100 metrach. Na nagraniach słyszymy cały czas PULL UP! co oznacza, że samolot zszedł na niebezpiecznie niską wysokość.
8:40:52 Nawigator spokojnym głosem melduje spadek wysokości: 50, 40, 30,...
8:40:54 - magnetofon rejestruje lekkie uderzenie w kadłub - samolot uderzył w pierwsze drzewo na swojej drodze. - 20!!! - melduje nawigator.W tym momencie samolot uderza w brzozę i traci skrzydło. Za kilka sekund uderza kołami do góry w ziemię. Nie nagrało się nic co by wskazywało na jakikolwiek wybuch czy awarie silników poza uderzeniami gałęzi w kadłub samolotu. Żaden czujnik nie zarejestrował skoku ciśnienia charakterystycznego dla eksplozji. Piloci w rozmowach między sobą nie zgłaszają jakichkolwiek problemów technicznych z samolotem. Nie znaleziono żadnego fragmentu samolotu który by wskazywał na wybuch bomby. Nie mogę się nadziwić że ok 1/3 naszego społeczeństwa nadal wierzy w bajki o sztucznej mgle, rozpylonym helu i wybuchach wielopunktowych na co dowodem mają być eksperymenty w wybuchającymi parówkami podczas gotowania.

#smolensk #takaprawda #neuropa #4konserwy
  • 65
@Xianist: Dla każdego który trochę interesuje się lotnictwem sprawa jest jasna i prosta. Dla pozostałych po przeczytaniu raportu Millera + komisja Macieja Laska też w zupełności wystarczy.
Na pewnym forum czynny pilot F16 pisał, że było mu wstyd kiedy odbierał figurki "mini Błasiki"
Dostał figurkę pilota, który doprowadził do katastrofy - świetny prezent...
Wołam zainteresowanych (123) z listy Nie ma żadnej neuropy.
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @k1fl0w @motorniczy @vrah_ @kyloe @Clear @Kempes @Lukardio @tomyclik @pk347 @bvszky @JanuszKek @Jade @daj_pan_spokoj @Dziki_wieprz @tony_soprano @falszywy_prosty_pasek @OldFuckinPyroRex @glosnik @sayan @Wykoppeel1230 @miki4ever @chanelzeg @Ofacet @FireDash @Xianist @rebel101 @GordonLameman @baletny @BarekMelka @dlugi_ @syn_admina @PabloFBK @SM89 @Czosnek-Pospolity @megawatt @GilbertEatingGrape @Ultimator @Sim0n97 @Wotto @
@bartolama: @Inboxie: @pk347: @Internet_the_explorer: Przecież każdy racjonalnie myślący człowiek wie że to był wypadek wynikający z zaniedbania procedur, prawdopodobnie też nacisków itp. Ludzie wierzący w zamach w Smoleńsku niczym nie różnią się od wierzących w płaską ziemię czy antyszczepionkowców. Btw pod jednym z dzisiejszych znalezisk o Smoleńsku znalazłem taki kwiatek: Brak mi słów.

PiS zna lub podejrzewa, jaka jest prawda o Smoleńsku, ale nie może jej teraz ujawnić.