Wpis z mikrobloga

@JusTQL: Lindt ma tylko naturalne składniki, ale co jest w złego w oleju palmowym (on chyba jest w niektórych produktach Lindt). Coś słyszałem na ten temat, ale nie jestem pewien o co w tym chodzi.
  • Odpowiedz
@graf_zero: problem z tłuszczem palmowym jest złożony i nie chodzi o sam myk z właściwościami rakotwórczymi po obróbce termicznej, ale także o ekologię, bo pod plantacje w samej Indonezji są dziesiątkowane lasy

a sukces tłuszczu palmowego jest analogiczny do SLS w kosmetykach, bo dla wielkich firm liczy się zysk za wszelką cenę i nieważne czy coś jest zdrowe, ważne, żeby generowało jak najmniejsze koszty produkcji
  • Odpowiedz
@johanlaidoner:
Zdjęcie które wrzuciłem pochodzi z fabryki w Kolonii w Niemczech. Podrzucam jeszcze filmik z wycieczki po innej fabryce Lindt w Niemczech. Trzeba sprawdzić na pudełku pralinek, gdzie wyprodukowane, ale obawiam się, że nie w Szwajcarii, a już na pewno nie na alpejskich stokach z dala od smogu.
eloar - @johanlaidoner:
Zdjęcie które wrzuciłem pochodzi z fabryki w Kolonii w Niemc...
  • Odpowiedz
@graf_zero: a wiesz może coś więcej o jego wpływie na zdrowie?

@johanlaidoner: co do czystego Zurichu - byłeś kiedykolwiek w Zurichu? Ja w tym roku widziałem tam całkiem pokaźny smog, ale już na pewno nie uraczysz tutaj tylu hasających krówek, które dają mleczko na te kuleczki, ani też cukierników, mitycznie ulewających jakieś formy - wszystko idzie maszynowo (bo inaczej nie zobaczyłbyś ich w polskim sklepie), a mleko jest
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: a Ty znowu to samo. Zauważyłeś, że ten wykres dotyczy tylko jednego związku, który nie jest 'głównym składnikiem' smogu?
BTW Niemcy mają gorszą jakość powietrza niż Szwajcaria.
  • Odpowiedz
@eloar: Jeśli chodzi o inne związki jest w Polsce tak samo źle (a nawet gorzej). Poniżej mapa pyłu PM 2.5- najbardziej szkodliwy związek zanieczyszczający powietrze wg ONZ w największych miastach UE (i kilka innych państw. Czerwone kropki tylko i wyłącznie w polskich miastach w całej UE (i tylko jedna w Czarnogórze), różowe kropki w UE tylko w Polsce i w Bułgarii, a na zachodzie prawie nie ma pomarańczowych nawet.
BTW
johanlaidoner - @eloar: Jeśli chodzi o inne związki jest w Polsce tak samo źle (a naw...

źródło: comment_Wmal7EqP0GuG3ppYM5NV7aEorHdSqmbi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@eloar: @CzyWartoBylo: Nie, Włochy są też dość głupie więc tak mają. No i co, że "Niemcy mają własne ośrodki przemysłowe i zakorkowane miasta", ale tamte ośrodki przemysłowe są ekologiczne, stosuje się specjalne, dużo lepsze filtry. W Berlinie są specjalne ekostrefy z zakazami wjazdów różnych aut. Warszawa jest chyba jedyną europejską stolicą, która nie stosuje takiego czegoś (jeżeli chodzi o normalne, większe, kraje).
  • Odpowiedz