Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A tak poważnie, to wymień proszę 3 typowe przykłady z życia, w których zwykłemu programiście Javy przyda się wiedza o tym, co dzieje się w 'warstwie' bytecodu.


@fegwegw: Myślę, że wygląda to dokładnie tak samo jak w przypadku C# - czyli najprawdopodobniej nigdy, jeśli nie chcemy robić inżynierii wstecznej kodu źródłowego (do czego już i tak pewnie ktoś zrobił automat). Natomiast nie mówię tutaj o tym aby uczyć się implementacji
  • Odpowiedz
A tak poważnie, to wymień proszę 3 typowe przykłady z życia, w których zwykłemu programiście Javy przyda się wiedza o tym, co dzieje się w 'warstwie' bytecodu.

@fegwegw: mylisz się. Wydaje cie się, że najlepsi mają płacone za to, że codziennie wykonują pracę której inni nie są w stanie wykonać. W rzeczywistości jest tak, że najlepsi dostają najwięcej ponieważ kiedy pojawi się niecodzienna sytuacja (raz na kilka miesięcy) to mają
  • Odpowiedz
@Robol: Ale gdzie się mylę? Przecież napisałem dokładnie to, co Ty.

"w których zwykłemu programiście Javy"

Zwykłemu, takiemu Matiemu na stanowisku Regular Developera w firmie GownoSoft, który klepie mikroserwisy w Springu, albo moduły do jakiegoś Sapa czy Hybrisa na kiju.
  • Odpowiedz
@fegwegw: nie znam się na Javie i nie mam pojęcia o technologiach, które opisujesz, ale jak ktoś ma takie podejście jakie nazywasz "zwykłym" to nie jest "zwykle" tylko "marne"

Dlatego niektóre firmy nie zatrudniają poniżej seniora. Żeby nie uczyć takiej wiary podstaw ( czyli poszukiwania wiedzy, a nie podejścia "c--j przecież działa")
  • Odpowiedz
Chociaż nie powiedziałbym, że regular nie musi posiadać takiej wiedzy.


@Robol: Zatem słucham, Tobie dam szansę wymienić 3 przypadki, w których się ona przyda :)
  • Odpowiedz
@Robol: a nie jest tak że zagrabiają najwięcej, bo zamiast majaczyć o niskopoziomowych językach maja również umiejętności miękkie, potrafią zarządzać ludzmi i są w stanie dogadać się z klientem /ludzmi spoza IT?
  • Odpowiedz
nie znam się na Javie


@zaqwsxdsa: Tutaj skończyłem czytać. Nie możemy dyskutować o potrzebie znajmości działania bytecodu w Javie, jeśli jedna ze stron nie posiada wystarczającej wiedzy w tym temacie.

Dlatego niektóre firmy nie zatrudniają poniżej seniora.


@zaqwsxdsa: Ale wiesz, ja co są 'seniorzy'? 5+ lat w branży i przejście banalnej rozmowy kwalifikacyjnej, tak to wygląda w 80% firm.
  • Odpowiedz
@fegwegw: wystarczą 2 przypadki:
- żebyś dostał pracę,
- żebyś wiedział co do ciebie mówi bardziej doświadczony kolega.

@cyjannn: są różne ścieżki, można iść w bardziej techniczną ścieżkę, wtedy umiejętności miękkie nie są aż tak potrzebne.
  • Odpowiedz
wystarczą 2 przypadki:

- żebyś dostał pracę,

- żebyś wiedział co do ciebie mówi bardziej doświadczony kolega.


@Robol: No nie wystarczą, bo prosiłem o 3. Ale ok,
  • Odpowiedz