Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? ale się #!$%@?

Klasa maturalna

Za 2 tygodnie mamy wolny dzień, polonistka zaproponowała nam 2 godziny polskiego, z czego byliśmy zadowoleni bo powtórka materiału przed maturą się przyda. Niestety nie spodobało się to naszemu księdzu.
Powiedział ze on robi z własnej kieszeni pielgrzymkę do Gietrzwałdu dla ostatnich klas właśnie w ten sam piątek o tej samej godzinie co zajęcia polskiego. Stwierdził że to chyba oczywiste że modlitwa bardzo nam pomoże i że powinnismy jechać. Na nasze obiekcje, że wolimy pójść na polski zaczął się drzeć że nasza postawa jest niedorzeczna i skończyło się na tym, że wszyscy mamy pisać #!$%@? muju pracę na 4 strony A4 XD a potem postawił jedynki wszystkim, którzy nie mieli zeszytów ( pierwszy raz od września postanowił sobie zrobic nagle lekcje :) ). A o czym lekcja?


Ja #!$%@?, a potem narzekanie, że młodzi przestają wierzyć

#katolicyzm #ateizm #licbaza #zalesie #gorzkiezale #wiara #logikaczarnychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 257
Oficjalnie chyba trzeba mieć zgodę rodzica, ale mając 18 lat... Pamiętajcie, że nie musicie chodzić ani na religię, ani na etykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ach, samemu się pisało zgodę, samemu się wypisywało z religii, samemu się pisało usprawiedliwienie, jak się chciało, ewentualnie 200 godzin nieusprawiedliwionych, zagrożenia, o których rodzice nie wiedzieli XD moje liceum było piękne
@Crowlek: Jak możesz nie mieć wpływu, mając 18 lat? Miałem w klasie takich co się wypisywali w dniu osiągnięcia pełnoletności, bo rodzice im coś marudzili "że ślub" etc. W moim przypadku załatwienie całej sprawy zajęło ok 10 min. Oczywiście nie obyło się bez stękania i głupiego pytania, ale warto raz to załatwić i mieć spokój oraz co najważniejsze, 1,5h więcej czasu tygodniowo.
Rok 2017 ludzie nadal chodzą na religię w szkole i maja przez to ból dupy. Zmusza cie ktoś?


@klaniam: Rok 2017, religia wliczana jest do średniej. Jeśli masz ambicję uzyskać ładną średnią na świadectwie to chodzisz bo to łatwa piątka.

Rok 2017, religia jest często w środku godzin lekcyjnych. A uczeń siedzi i czeka na świetlicy bo nie wolno im opuszczać szkoły i muszą być pod opieką.

No i jeszcze kwestia
@Crowlek: wystarczy jak przeczytasz piąty post. Jest tam podana podstawa prawna i w ogóle.

ale nie jestem pewna czy w trakcie trwania semestru moga mi tak po prostu usunąć ten przedmiot ze wszystkimi ocenami?

"Życzenie, o którym mowa w ust. 1, jest wyrażane w najprostszej formie oświadczenia, które nie musi być ponawiane w kolejnym roku szkolnym, może natomiast zostać zmienione." Czyli chyba powinnaś móc zmienić w każdym momencie.
@skejna:

Rok 2017, religia jest często w środku godzin lekcyjnych. A uczeń siedzi i czeka na świetlicy bo nie wolno im opuszczać szkoły i muszą być pod opieką.

Nigdzie nie musi czekać. Zgodnie z planem lekcji nie ma go w szkole, poza tym nie mogą zabronić pełnoletniej osobie wyjścia ze szkoły.
potem przeczytam, ale nie jestem pewna czy w trakcie trwania semestru moga mi tak po prostu usunąć ten przedmiot ze wszystkimi ocenami?


@Crowlek: Taki pro tip, już masz końcówkę, weź to #!$%@?, nie wypisuj się, usuń wpis, wyłącz mirko, idź się uczyć, pozdrawiam xd
@klaniam: Rok 2017, religia wliczana jest do średniej. Jeśli masz ambicję uzyskać ładną średnią na świadectwie to chodzisz bo to łatwa piątka.


@skejna: Zawsze się zastanawiałem po co ludziom średnia 5.0 skoro nikt na to nawet nie patrzy? xD Po za jakimiś bardzo rzadkimi przypadkami gdzie dzieciaki ze średnią dajmy na to 4.5< mają pierwszeństwo w zapisach do czegoś.