Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? ale się #!$%@?

Klasa maturalna

Za 2 tygodnie mamy wolny dzień, polonistka zaproponowała nam 2 godziny polskiego, z czego byliśmy zadowoleni bo powtórka materiału przed maturą się przyda. Niestety nie spodobało się to naszemu księdzu.
Powiedział ze on robi z własnej kieszeni pielgrzymkę do Gietrzwałdu dla ostatnich klas właśnie w ten sam piątek o tej samej godzinie co zajęcia polskiego. Stwierdził że to chyba oczywiste że modlitwa bardzo nam pomoże i że powinnismy jechać. Na nasze obiekcje, że wolimy pójść na polski zaczął się drzeć że nasza postawa jest niedorzeczna i skończyło się na tym, że wszyscy mamy pisać #!$%@? muju pracę na 4 strony A4 XD a potem postawił jedynki wszystkim, którzy nie mieli zeszytów ( pierwszy raz od września postanowił sobie zrobic nagle lekcje :) ). A o czym lekcja?


Ja #!$%@?, a potem narzekanie, że młodzi przestają wierzyć

#katolicyzm #ateizm #licbaza #zalesie #gorzkiezale #wiara #logikaczarnychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 257
@Crowlek to śmieszne, że żalisz się o tym na mirko zamiast załatwić sprawę i zrezygnować z nieobowiązkowego przedmiotu jakim jest religia. Jesteś w klasie maturalnej. Troche samodzielnosci i zaradności...
@Crowlek nie jest nigdy za późno, uwierz mi. To że Ci tak mówią to nie znaczy, że się nie da. W moim przypadku jakoś się dało a też się nasłuchałem jak bardzo to jest niemożliwe. Piszesz papier i koniec. Nie ma z tym dyskusji.
@steemm: No i bardzo dobrze ;). Dla Ciebie to jest wiara w bajki, dla innych jest to sens życia. Pogląd taki sam jak każdy - dajmy, że posiadasz swoje mieszkanie, poglądowo wspierasz środowisko LGBT. Wynajmujesz pokój człowiekowi, który w późniejszym czasie okazuje się homofobem i generalnie to oficjalnie nienawidzi wszystkich których orientacja jest inna niż jego. Męczysz się i na siłę akceptujesz jego poglądy, które są dla Ciebie krzywdzące? Czy może
Dla Ciebie to jest wiara w bajki, dla innych jest to sens życia. Pogląd taki sam jak każdy


@Grzabek: no nie bardzo skoro rodzice kogoś zmuszają do uczęszczania do kościoła i chodzenia na lekcje religii

Dlatego uważam, że rodzice mają pełne prawo narzucać swoje zasady wedle uznania

czyli jesteś za tym żeby sekty były ok, do tego ok będzie też ruch antyszczepionkowy, wiara w płaską ziemię, wspieranie idei kreacjonizmu i wpajanie
@Crowlek napisałaś też kilka komentarzy jakoby się nie dało wypisać i do nich się odnoszę a nie do tego co chciałaś przekazać o księdzu... A wiele osób sugeruje Ci wypisanie się bo to byłoby właściwe postępowanie w przypadku gdy przeszkadza Ci prowadzacy ten nieobowiązkowy przedmiot.
@steemm: Będąc ofiarą ruchu anty-szczepionkowego chyba nie miałeś nawet możliwości oponować ;>

wspieranie idei kreacjonizmu i wpajanie w domu że w smoleńsku był zamach i musisz się zgadzać bo w końcu dają ci michę xD


Masz prawo mieć swoje zdanie, aczkolwiek jeśli Twoi rodzic są wierzący, chrzcili Cię to składali przysięgę, że wychowają Cię w wierze Chrześcijańskiej - to by był jak to rozumiem grzech z ich strony, gdyby porzucili przysięgę
@steemm: Rozumiem. Każdy kto ma inne poglądy niż Ty jest głupi ;) Gdybyś nauczył się czytać w szkole, byś chociaż dowiedział się, że nie jestem osobą wierzącą tym samym "ogłupioną"
@Grzabek każdy kto bezkrytycznie przyjmuje indoktrynacje jest po prostu idiotą i tyle, do tego łatwo negujesz że ziemia nie jest płaska itp ale już nie napisałeś że naukowo to i istnienie boga można łatwo obalić bo po prostu nieistnieje
@steemm: A masz naukowy dowód na to że boga nie ma? Bozon Higgsa też był tylko teorią, tam samo jak teoretycznie istnieje bóg. Zimna fuzja też jest teorią, lepiej uznać że nie istnieje i nigdy więcej nie wracać do tematu ? Gdyby nie teoretyczne założenia prawdopodobnie dalej byś z dzidą ganiał za jeleniami po lesie.

Ale przecież Twoje poglądy pozostają Twoje. Jeśli jesteś w nich wystarczająco silny to chodzenie do kościoła
@steemm: tak samo bo:

nie masz 18 nie możesz o sobie decydować

Skończyłem 18:

Mieszkasz z rodzicami, jak się wyprowadzisz/będziesz niezależny finansowo to wtedy możesz

#truestory po prostu nie mieści mi się to w głowie - taka była gadka gdy chciałem napisać usprawiedliwienie.
@Furius