Wpis z mikrobloga

  • 1198
Wytlumaczcie mi prosze dlaczego większość facetow robiacych zakupy potrafi się przygotować do pakowania/ płacenia i idzie to szybko i sprawnie, a kobiety nie???
Sytuacja z wczoraj - czas oczekiwania w kolejce jakieś 15 minut. Każdy facet po rozpakowaniu zakupów na taśmę naszykowal sobie portfel/gotowke/karte i pakuje na bieżąco. Zaś KAŻDA kobieta po 15 minutach oczekiwania aby mogła zapłacić za zakupy nagle przypomina sobie, że musi to zrobić. I rozpoczynają się poszukiwania portfela wielkości pustaka w torebce wypełnionej milionem potrzebnych rzeczy. Co z wami #rozowepaski jest nie tak?


#gorzkiezale
  • 126
@Afropolon: Twoja przynajmniej jest gotowa na wszystko, a moja w torebce ma wielkie nic, ale i tak 2 minuty stoimy pod blokiem, bo kluczy szuka. od 6 lat nic się nie zmieniło w tej kwestii...
@zolwixx: Byliśmy u znajomych kilka lat temu, ja prowadziłem. Powiedziała w windzie do mnie "daj kluczyki, schowam do torebki" ...to był ostatni dzień kiedy jeździłem tym autem....( ͡° ͜ʖ ͡°)
W biedronce kasują szybko jednego za drugim. Ile razy już mi się zdarzyła taka sytuacja, że nie mogłam spakować swoich zakupów, bo zostały rzucone pomiędzy zakupy dwóch innych osób, które zostały skasowane przede mną, ale nie mogły się wygrzebać z tego burdelu, bo ich zakupy też były pomieszane.


@Catttana: Dlatego się płaci dopiero wtedy, jak jesteś pewna że dasz radę spakować końcówkę przed wydaniem paragonu, a nie w trakcie. Inaczej zawsze
A czemu faceci nie umieją samodzielnie zrobić zakupów bez listy?


@janeeyrie: A po co mi lista jak wiem co mam kupić i nie latam jak rózowe po sklepie - a może jeszcze to, a może to... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ok. Przepraszam kobiety które uraziłem... za bardzo zgeneralizowałem, pisałem to po sytuacji gdy kobiety były głownymi "aktorami".

@meshack: A niech sobie szuka, zbawią Cie 3 minuty?
Będąc następnym klientem 3 min nie zbawią, ale jeśli zrobi tak kolejne 5 osób to 6 osoba już będzie stratna 15 minut życia przez niezorganizowanie ludzi. Nie myślę tylko o sobie, tylko staram się żyć w społeczeństwie tak aby innym nie utrudniać życia.
@k4rolex: istnieje też odwrotna prawidłowość: zawsze w kasie gdzie siedzi mężczyzna, kolejka wolniej się przesuwa. Obsługa idzie wolniej. Dotyczy to każdej kasy: w sklepie, na dworcu, w kinie. Dlatego zawsze staję tam, gdzie obsługuje kobieta.
@Afropolon kolego... jak ty mne zaimponowałeś w tej chwyly! Jest dokładnie tak jak piszesz, wychodzę z uczelni i możnaby zdążyć na tramwaj, który odjeżdża za minutę ale po co podbiec 100 metrów, pojedziem następnym za 20 minut. Co za baby ( ͡° ʖ̯ ͡°)
tylko ja widzę facetów, którzy przez 15 minut nie mogą nawet otworzyć foliówki? xD


@biurwa: gurwa ja czasami tak się męczę z torebką ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@k4rolex: Będąc przy kasie zawsze wysyłam swojego różowego z dzieckiem za linię kas, niech pooglądają witryny. Ja sobie wtedy wykładam zakupy na taśmę pogrupowane - rzeczy do lodówki, warzywa, owoce, chemia etc. Dzięki temu w domu łatwo jest rozrzucić zakupy na swoje miejsca od razu. No i kolejka szybciej idzie, jak kasjerka nie musi nabijać pojedynczo każdego danonka, bo poprzetykane były pietruszką, pieluchami i domestosem.
@ArekJ: każdy czasem się z czymś męczy, ja zazwyczaj mam własną torbę na zakupy, ale jak mam więcej rzeczy to też mam problem, żeby je szybko włożyć jak kasjerzy sobie robią rekordy kto szybciej wszystko odpika. Ja nie mam obowiązku pakowania 30 rzeczy w 10 sekund, bo on odpikał :D