Wpis z mikrobloga

  • 1198
Wytlumaczcie mi prosze dlaczego większość facetow robiacych zakupy potrafi się przygotować do pakowania/ płacenia i idzie to szybko i sprawnie, a kobiety nie???
Sytuacja z wczoraj - czas oczekiwania w kolejce jakieś 15 minut. Każdy facet po rozpakowaniu zakupów na taśmę naszykowal sobie portfel/gotowke/karte i pakuje na bieżąco. Zaś KAŻDA kobieta po 15 minutach oczekiwania aby mogła zapłacić za zakupy nagle przypomina sobie, że musi to zrobić. I rozpoczynają się poszukiwania portfela wielkości pustaka w torebce wypełnionej milionem potrzebnych rzeczy. Co z wami #rozowepaski jest nie tak?


#gorzkiezale
  • 126
@k4rolex: Kobiety mają takie poczucie wyższości - wbudowaną pokazową godność osobistą.
One nie muszą się spieszyć bo w ich mniemaniu pokazuje to ich niższość, uzależnienie, brak kontroli.

To na kobiety się czeka, nie odwrotnie.

Kolejny przykład - Kobieta po ukończeniu 22 ( mniej więcej ) roku życia przestaje podbiegać do autobusu czy tramwaju - no chyba że to sprawa życia lub śmierci. Wynika to z tego że pasażerowie autobusu i/lub motorniczy
@k4rolex: Kobieca torebka to kolejne misterium, ale jeszcze nikomu nie udało się tego ogarnąć. To zmaterializowana Amba Fatima, Czarna dziura na ziemi.
Rodzaj rogu obfitości połączonego z "plecakiem ucieczkowym" i puszką surwiwalową.

Moja żona przepakowując torebkę do nowej znajduje w starej takie wynalazki jak :
- zapasowe skarpetki
- zapasowe rajty
- żetony do koszyków z casto, tesco i tym podobne
- ostatnio znalazła obcęgi ( które mi zaginęły jakieś 0.5
@Seid e tam. Ja widzę w biedrze laski które ogarniają swoje torebki, zakupy, dzieciaka obok i płacą od razu. Tylko panowie wyciągają portfele jak kasjer kończy i nagle chwilą wahania: oj nie spakował mi też zakupów? Rzut okiem na taśmę, rzut na portfel i zaczyna albo pakować albo płacić. Reszta za nim sapie bo lada załadowana i kasjer nie może kolejnej osoby kasować.
@Afropolon no tu się zgodzę z Tobą:-D mam #!$%@?
@k4rolex: No i co z tego, że ja mam zakupy równo jak od linijki, reklamówki położone jako pierwsze i już nawet wstępnie rozwinięte, żeby się tym pozniej nie zajmować, ciężkie rzeczy z przodu, żeby kłaść je na spodzie torby, itd. jak osoba przede mna nie potrafi spakować na czas dwóch rzeczy i robi się zator. A następna osoba złowrogo łypie na mnie, bo hurr durr te baby to takie niezorganizowane.
@Makila też nie widzę problemu. Płacę dokładnie wtedy kiedy kasjer kończy kasować bo wszystko mam już spakowane na bieżąco. Naszykowany portfel, siatki otworzone. Nie lubię stać to i się przygotowuje, żeby inni też nie stali
@k4rolex: o popatrz.
A ja wielokrotnie widzialam, jak to mezczyzni przez czas kasowania stalo z nosem w komorce, potem pakowlai, potem szukali pieniedzy i laskawie placili.
To mam oskarzac wszystkich facetow?

Sa ludzie i parapety, tutaj nie ma podzialu na plec.
Tez mnie zawsze takie osoby irytuja, ja mam portfel/karte przygotowane, zakupy na kasie poukladane wedle ciezaru, zeby sie dobrze je wkladalo do torby/plecaka, pakuje od razu i jestem w stanie
@k4rolex: brzydko tak wszystkich wsadzac do jednego wor. U mnie zawsze jest ze szybko rozpakowuje zakupy, ukladam je kategorycznie i od najciezszych do najlzejszych, gonie niebieskiego przed siebie ze ma isc pakowac (zawsze marudzi po co tak wczesnie przeciez ktos przed nami jesscze stoi) i ja wtedy juz czekam cala na bialo z karta w rece ( ͡ ͜ʖ ͡) na punkcie takich rzeczy mam #!$%@?
@k4rolex: @Ozdoba: odpowiadając, lepiej mieć jeden sprawny wątek niż 500 które się przeplatają i wszystko mieszają.
tfu, nikt nie ma wielu wątków, każdy ma jeden jedyny na którym może się skupić w 100%, człowiek ma tylko przełączanie zadań i kontekstów co w rezultacie daje "wrażenie" wielowątkowości...
też jestem tego świadkiem i sam robię podobnie:
-kasowanie produktów i jednoczesne pakowanie
-gdy widzisz że masz już co raz mniej, olewasz pakowanie, wyciągasz