Wpis z mikrobloga

  • 1198
Wytlumaczcie mi prosze dlaczego większość facetow robiacych zakupy potrafi się przygotować do pakowania/ płacenia i idzie to szybko i sprawnie, a kobiety nie???
Sytuacja z wczoraj - czas oczekiwania w kolejce jakieś 15 minut. Każdy facet po rozpakowaniu zakupów na taśmę naszykowal sobie portfel/gotowke/karte i pakuje na bieżąco. Zaś KAŻDA kobieta po 15 minutach oczekiwania aby mogła zapłacić za zakupy nagle przypomina sobie, że musi to zrobić. I rozpoczynają się poszukiwania portfela wielkości pustaka w torebce wypełnionej milionem potrzebnych rzeczy. Co z wami #rozowepaski jest nie tak?


#gorzkiezale
  • 126
@k4rolex: A ja mam obserwację odnośnie busów podmiejskich: prawie żadna kobieta nie przygotuje sobie wcześniej pieniędzy, tylko po wsiadnięciu zaczyna szukać po torebce portfela, a potem drobnych pieniedzy, ledwo przy tym stojąc na nogach bo kierowca rusza, hamuje, szarpie, pojazdem trzęsie itd. Komicznie to wygląda, a jeszcze gorzej kiedy taka Pani ma przy sobie masę siatek. Faceci w sumie też tak robą, ale oni zazwyczaj są mniej objuczeni i mocniej stoją
@k4rolex: A niech sobie szuka, zbawią Cie 3 minuty? Szanujmy się, a nie nawet przy najprostszych czynnościach jak robienie zakupów każdy ma być jak jakaś maszyna. Ja rozumiem, jak jakaś baba zablokuje kasę i pół godziny się zastanawia i nosem kręci, ale szkalowanie dziewczyny w internecie, bo nie wyciąga portfela z torebki czekając jeszcze w kolejce, tylko dopiero jak przychodzi do zapłaty? Co z tobą jest nie tak?
Kolejny przykład - Kobieta po ukończeniu 22 ( mniej więcej ) roku życia przestaje podbiegać do autobusu czy tramwaju - no chyba że to sprawa życia lub śmierci. Wynika to z tego że *pasażerowie autobusu i/lub motorniczy* mógłby wtedy pomyśleć że jej zależy. Różowe instynktownie nie chcą pokazać że im zależy , na czymkolwiek - bo czują się wtedy nieco zniewolone.

Oczywiście generalizuje ( czego kobiety nie lubią bardziej od
@k4rolex: ze mną chyba wszystko ok, bo zawsze wyciągam portfel w momencie kiedy płaci osoba przede mną i chowam go do kieszeni/na samą górę torebki żebym mogła tylko wyciągnąć. Mnie też to denerwuje, ale to chyba nie zależy od płci. Ostatnio czekałam aż szanowny niebieski sobie ładnie popakuje wszystko do siatki, bo jajka przecież nie mogą być pod ciężkim sosem bo się stłuką, więc trzeba inaczej ułożyć tego tetrisa. Najgorsze dla
gonie niebieskiego przed siebie ze ma isc pakowac i ja wtedy juz czekam cala na bialo z karta w rece ( ͡ ͜ʖ ͡)


@sajko: Ty to jesteś niezła księżniczka, a karta nie za ciężka żeby tak trzymać ją samej?
Pracuje w supermarkecie i wg moich obserwacji raczej nie ma korelacji miedzy plcia a byciem zorganizowanym. Widac czesto takie zaradne kobiety to wszystko maja ogarniete i szybciej pakuja niz ja skanuje. Sa tez faceci co przyjda, ja zdaze wszystko zeskanowac, a on dopiero sie zapyta o torebke.
Jest tez typ klienta co to on chce pokazac, ze ma wszystko w dupie i ostentacyjnie wszystko robi powoli, sprawdzajac czy ludzie z kolejek do
Kobieta po ukończeniu 22 ( mniej więcej ) roku życia przestaje podbiegać do autobusu czy tramwaju - no chyba że to sprawa życia lub śmierci. Wynika to z tego że pasażerowie autobusu i/lub motorniczy mógłby wtedy pomyśleć że jej zależy. Różowe instynktownie nie chcą pokazać że im zależy , na czymkolwiek - bo czują się wtedy nieco zniewolone.


@Afropolon: 80% osób które podbiegają do autobusu to kobiety, wiele z nich jest
@k4rolex: to samo jest z kartami do metra, windy w biurze, kluczami do bramki na osiedle, do mieszkania. Zawsze dopiero w ostatnim momencie okazuje się, że coś jest potrzebne i trzeba szukać tego pół minuty w torebce xD Najfajniej jest jak blokują bramkę do metra bo muszą stać przed nią grzebiąc w torebce, bo nie ma mowy żeby przewidzieć to że ta karta będzie potrzebna xD
@k4rolex Kasjerzy też nie są bez winy. W biedronce kasują szybko jednego za drugim. Ile razy już mi się zdarzyła taka sytuacja, że nie mogłam spakować swoich zakupów, bo zostały rzucone pomiędzy zakupy dwóch innych osób, które zostały skasowane przede mną, ale nie mogły się wygrzebać z tego burdelu, bo ich zakupy też były pomieszane. Takie zachowanie kasjera wprowadza zamieszanie i stres, bo przecież ci co stoją za tobą już się wkurzają,
@k4rolex: Co? Zawsze już w kolejce mam portfel w ręku i reklamówki do pakowania a rzeczy na taśmie są ułożone tak żeby te z przodu mogły iść na dół toreb.
Może nie idzie mi to szybko ale zawsze się staram xD