Wpis z mikrobloga

Dobra, na szybko będzie połączona akutalizacja #chilizgobim i #wiejskiezycie

Papryczki trochę poprzestawiałem, żeby nie zajmowały mi całego biurka. Polecam plastikowe tacki pod wielodoniczki, które skutecznie poszerzają parapet (zmieściłem o dwa rządki więcej niż bez nich).

Widok ogólny

Jak widać dziewczynki rosną. Są standardowo bardzo wyciągnięte do Słońca. No i standardowo annuumy poszły do góry, a chinense mają po 2 centymetry.

Tutaj annuumy

A tutaj widać, że chinense są znacznie mniejsze

Jak jeszcze trochę podrosną to zamienię je miejscami, żeby wysokie anuummy nie zacieniały swoich ostrzejszych siostrzyczek. Myślę, że gdzieś za około tydzień zacznę nawozić, coby nie siedziały głodne.

Udało mi się utrzymać krzaczek Bhutlah SLP Chocolate, który obecnie został trochę przystrzyżony i wyniesiony na inne okno. Na zdjęciu jest delikatnie przywiędnięty po całym dniu na Słońcu, ale wystarczyło podlać i po kilku minutach wigor mu wrócił. Obecnie zaczął kwitnąć.

Krzaczor o suchym pysku

Miałem też jeszcze jeden krzaczor z zeszłego sezonu (Moruga), ale on zaczął w lutym masowo tracić liście, więc przyciąłem go dość radykalnie i wystawiłem na dwa miesiące w chłodne miejsce. Jak widać przeżył i zabrał się do odbudowywania masy.

W całej okazałości

To żyje!

I na górze też!

Porzucając tematy papryczkowe, bataty udało się ukorzenić i dwa pierwsze trafiły do doniczek z ziemią. Pozostałe odrastają z bulw lub moczą się ukorzeniając.

Bliźniaki

Wyrosła i od razu wyciągnęła się też dynia delikatesowa, której nasiona dostałem od pewnego zacnego Mirka. W sumie to nie wiem po co zrobiłem z tego rozsadę, jeżeli świetnie rosną siane w maju prosto do gruntu, ale chyba po prostu chciałem na co dzień obserwować jak to będzie rosnąc.

Po prostu dynia

No i czas na ostatniego gościa tj. orzeszka ziemnego, który w międzyczasie przestał wyglądać jak pokemon, a zaczął jak roślina ;)

O orzeszek!

Za tydzień zasuwam na wieś ogarnąć sobie działkę, a około 15 planuję wysiewać arbuzy i melony ()

#ogrod #ogrodnictwo #hobby #chili #chilihead #papryka #papryczki #ostrezarcie #rosliny #wiosna #orzeszkiziemne #bataty #ziemniaki #domowyogrod #warzywa #dynia
gobi12 - Dobra, na szybko będzie połączona akutalizacja #chilizgobim i #wiejskiezycie...

źródło: comment_09tTNp31nwmvdfYjdE22DkvLSh61UMLU.jpg

Pobierz
  • 8
@wez_cos_powiedz: W zdecydowanej większości tak ;D

@mafi20: Dokładnie. Z orzeszkami to jest w ogóle chora akcja, bo jak się okazało, 3 wsadziłem do ziemi dobrze, a 2 do góry nogami. I te 3 rosną już i mają z 12 cm. Te, które były wsadzone odwrotnie robią pod ziemią fikołka, bo im korzenie rosną do góry, a łodyga w dół. Jeden już się obrócił tzn. korzeń się zagiął w dół, a