Wpis z mikrobloga

Hej Mirki ze #szczecin!
Ktoś mi może powiedzieć jak wygląda tam życie? Czy warto się tam przeprowadzać?
To może chociaż czy miasto żyje jakoś kulturowo, są jakieś fajne imprezy czy coś?

Wiem, że dostępu do morza jeszcze nie macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pijekawe: jak ktoś ci mówi, że w Szczecinie nic się nie dzieje to od razu możesz taka osobę skreślić z listy kompetentnych h do udzielania rad w tym temacie.

www.echo.szczecin.pl ma sporo informacji na temat różnych imprez. Ja w weekendy zawsze widzę pełne lokale. Wpadnij też w sierpniu na Tall Ships Races. :)

Dodatkowo Szczecin to masa terenów zielonych, szlaków rowerowych. Pół godziny jazdy za miasto i wsiadasz w kajak pływając po
  • Odpowiedz
@pijekawe a i jeszcze mi się jedną rzecz przypomniała: jak ktoś mówi, że stał w korku to znaczy, że jechał z jednego końca miasta na drugi 15-20 minut dłużej niż normalnie.
No i mamy zajebiste mirkowe ostrzeżenia pogodowe ()
  • Odpowiedz
@pijekawe: miejsca do zemiszkania przede wszystkim w okolicach zielieni. Z tym nie bedzie ciezko bo wlasciwie caly szczecin ma blisko parkow (no moze procz przeclawia, gumience czy mierzyn). Osobiscie polecam pogodono - bliskosc parku kasprowicza i centrum.

Za moich czasow miejsc do spotkania mozna bylo policzyc na palcach jednej reki. Teraz jest wiekszy wybor - wydaje mi sie ze kazdy znajdzie cos dla siebie. Z roku na rok jest coraz wiecej miejsc w ktorym mozna sie spotkac. Ostatnio np. ceglana pub. Niekwestionowanym plusem sa ludzie ze szczecina. W takim krakowie mialem wrazenie ze kazdy jest uosobieniem wykopowego janusza....

Duzym plusem sa kapieliska. W szczecinie jest tego multum - od arkonki po plaze na glebokim czy dabiu. W krakowi np mocno mi tego brakowalo w lato. Dodatko blisko jest plazy w trzebiezy czy nowym
  • Odpowiedz
@Dorciqch: troszkę przesadzasz z korkami. :p Bywa, że z centrum na Warcislawa w szczycie jadę 25 minut. ;) No, teraz mam mega skrót przez Manhattan, ale i tak trzeba swoje odstac.

Na szczęście jest rower miejski. :p
  • Odpowiedz
@pijekawe: Mieszkam od trzech lat, i mi się podoba. Cicho, spokojnie, jest gdzie wyjść i gdzie się pobawić. Od kin, teatrów, po bary i kluby, puby itp. Sporo zieleni. Z spokojnych dzielnic gdzie mieszkałem, to Pogodno, Świerczewo, Pomorzany mogę spokojnie polecić. Wszystko o cyklicznych imprezach było już powiedziane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pijekawe: ja mieszkam tu od urodzenia prawie 29 lat. Powiem tak - pod względem powierzchni trzecie w Polsce, pod względem liczby ludności już nie, przez co nie ma aż takich korków, jak np. w Poznaniu. A byłem tam nie raz i byłem zaskoczony, że można stać w korku o godzinie 18 sobotę. Do tego co pięć metrów światła. To ja już wolę szczecińskie ronda. A tak poza tym - miasto
  • Odpowiedz
@pijekawe: ja w Szczecinie mieszkam od urodzenia i szczerze mówiąc doceniłem to miasto dopiero jak z niego wyjechałem.... strasznie narzekałem będąc jeszcze w gimnazjum/liceum, jednak po wyjechaniu na studia czekałem tylko kiedy tutaj wrócę. i nie potrafię podać konkretnego powodu, ale przede wszystkim podoba mi się to że jest tutaj w miarę spokojnie, nie ma wielkich korków, dużo zieleni, w weekendy jest gdzie wyjść, architektura bardzo mi odpowiada, chwila samochodem
  • Odpowiedz
@pijekawe: oczywiście będą tu pisać że Szczecin to c-----e miasto, ale cóż, piszą to głównie ludzie którym po prostu nie udało się tutaj nic osiągnąć i zwalają to na miasto. znam tutaj wielu ludzi którzy potrafili sobie ułożyć tutaj życie i nie narzekają jak im źle - wręcz przeciwnie, ciągle walczą by mieć lepiej, bo jest to możliwe. miasto stale się rozwija, pojawiają się nowe miejsca pracy, nowe atrakcje, nowe
  • Odpowiedz