Wpis z mikrobloga

@pijekawe mi się podoba życie tutaj. Co do życia kulturalnego to zależy czego oczekujesz. Do filharmonii, opery i teatrów bilety trzeba kupować minimum dwa miesiące wcześniej. Żeby w ogóle jakieś kupić (nie mówię o dobrych miejscach), mamy festiwal jazzowy, mamy turniej tenorów. Z muzyki trochę mniej poważnej są różne koncerty organizowane na azotach, w namiocie koncertowym, w klubach. Z tym, że większość wydarzeń ma kiepską reklamę i trzeba dowiadywać się swoimi kanałami
@Dorciqch: a jak długo mieszkasz? Od urodzenia? Dużo jest imprez plenerowych np. w wakacje - jakieś kina, silent disco etc?
Jeszcze może jakaś dzielnica, na której warto się skupić przy wybieraniu mieszkania? Wolałabym coś w centrum, żeby było "blisko do wszystkiego"?
@pijekawe: a ja odpowiem na serio
moze z punktu widzenia osoby ktora tu pracuje a nie studiuje
imprezy raczej mnie juz nie interesuja - jak bylem mlody to zawsze mialem gdzie isc, czy to soho czy trezor czy inne gowna ala pinokio
a na koniec i tak wyladowalismy w hormonie

wracajac do meritium - z punktu widzenia osoby ktora najlepsze lata zycia ma za soba ;) - Szczecin jest fajny
nie
@pijekawe: Miałem okazję być kilkukrotnie w Poznaniu ostatnimi czasy i podoba mi się zdecydowanie bardziej (26 lvl here). Jest sporo więcej miejsc żeby wyjść na jakiś obiad czy kolację, albo przejść się chociażby Półwiejską - w Szczecinie nie ma takiego miejsca fajnego, a przynajmniej nic o nim nie wiem. Dla mnie Poznań jednakże nowy, więc inny, ale centrum podobało mi się bardziej niż w Szczecinie. Mieszkam tu 3,5 roku i pracuję.
@Piratez: studenckie czasy już mi się skończyły, zostały tylko weekendowe ostatki, ale wciąż lubię gdzieś wyjść i poczuć się jak studenciak :)
super, dzięki za konkretną odpowiedź. wychodzę z założenia, że warto wszystkiego spróbować, najwyżej się nie spodoba i póki nie ma żadnych większych zobowiązań to np. takie miejsca zamieszkania można śmiało zmieniać.
co do życia to słyszałam też, że jest tańsze niż w Poznaniu, czy możesz polecić jakieś rejony do
@pijekawe: Jest w wakacje np kino na jeziorze Dąbie na plaży, takie wieczory filmowie są też na dachu C.H Kaskada, najlepiej szukać mieszkania na Pogodnie/Zawadzkiego do centrum jest idealny dojazd a okolice są ładne i zielone, bo samo centrum jest brzydkie, a z Pogodna lub Zawadzkiego dojedziesz wszędzie i wszystko masz w miare blisko.
@pijekawe od urodzenia. W lecie mamy cyklicznie pyromagic show (festiwal fajerwerków), są dni morza (ostatnio bieda), w tym roku będzie znowu finał the tall ships races (mnóstwo statków, które można zwiedzać, koncerty i inne wydarzenia towarzyszące), centra handlowe organizują kina pod chmurką, mamy dąbskie wieczory filmowe, jarmark jakubowy (jarmark jak jarmark, ale zawsze jakiś koncert przy tym jest), koncerty w różance. To z takich cyklicznych. Mniejsze wydarzenia jednorazowe też są, ale to
@pijekawe: Prawda jest taka, że Szczecin chwalą ci co tu przyjeżdzają, a hejtują w większości ci co mieszkają tu od zawsze, ale to już nasza taka szczecińska mentalność, że z reguły umiemy tylko narzekać, znajomi z Krakowa, rodzina z Poznania, oni wszyscy byli zachwyceni Szczecinem i tym jakie to miasto jest przyjazne do sportu i rekreacje, bardzo dużo parków, jeziora, fajne miejsca na wycieczki rowerowe, 20 minut rowerem do granicy, miasto