Wpis z mikrobloga

  • 0
@wykopek_bum pracowałem z nimi, korpo w najgorszym tego słowa znaczeniu, 99% projektów robią podwykonawcy, brak dużych szans na wyjście poza ramy, to tak na podstawie osób które tam pracowały, najgorsze to jednak jest tam podejmowanie decyzji to jak rzucanie gorącym ziemniakiem.
  • Odpowiedz
@that_ugly_dude: a bo ja wiem czy dostałem odpowiedź xd interesuje mnie jak ciężko się tam dostać, w sensie na jakim poziomie trzeba mieć wiedzę, żeby iść na rozmowę, na stronie piszą, że trzeba się przygotować z dwóch technologii (no ja np. C# i Java) + akademicka wiedza z zakresu programowania
to mój pierwszy staż, to nie wiem czego sie spodziewać, a nie ukrywam, że na wysokim poziomie nie jestem
  • Odpowiedz
@wykopek_bum: jak chcesz odbębnić to pewnie warto bo miałbyś z głowy. Imo skup się na jednej z tych dwóch technologii, przygotuj pod jakiś projekt (jak webowe dziadostwa - to webowe technologie) i trzaskaj na rozmowę. Jak dobrze rozmowy zaplanujesz, to możesz w tygodniu ogarnąć 3-4 rozmowy i wybierać.
  • Odpowiedz
@FailedNormie: dawniej na stażu były płatne 2 miesiące, teraz są 3. Zarobi

@wykopek_bum: raczej łatwo, wyłożyć się można na teście ogólnym (bo jego pytania są randomowe, od sieci po algorytmikę). No i to, że test wielokrotnego wyboru. Ale ogólnie trochę szczęścia i nie trzeba dużo wiedzy mieć.
Ja pisałem test z c++ i c#, a trafiłem do projektu erlang+java. Nikt nie narzekał.
  • Odpowiedz
@wykopek_bum: na staz jest 18 osob na miejsce. 10x latwiej dostac sie po prostu do pracy. Atmosfera i placa zalezy od centrum do jakiego trafisz (a przede wszystkim od sektora) - nie mozna uogolniac. Mozesz trafic do projektu na kilkaset osob, a mozesz do takiego na 5
  • Odpowiedz
@wykopek_bum: byłem niedawno na teście, jakiś miesiąc temu, jak szukałem pracy. Test ogólny bardzo randomowy, pytania z całej informatyki (dla mnie był dość trudny bo nie studiowałem nawet informatyki, tylko fizykę). Zdawałem testy z C++ i Java. C++ poszedł mi bardzo dobrze (tzn. takie miałem odczucie) a Java raczej słabo (wziąłem ją tak dla przypału, kiedyś coś w niej napisałem, ale ogólnie C++ znam o niebo lepiej i więcej się go
  • Odpowiedz