Wpis z mikrobloga

Czy są może jeszcze jakieś tygodniki, miesięczniki czy kwartalniki, gdzie znajdzie się dobre dziennikarstwo, reportarze, gdzie poruszane są ważne prawy społeczne, ale bez jakiejś wielkiej indoktrynacji z lewej czy prawej strony sporu politycznego w Polsce? Bez aktualnych spraw politycznych? Czyli takie tygodniki jak np. WSieci, Do Rzeczy, Newsweek czy Polityka odpadają z miejsca.

#pytanie #kiciochpyta #dziennikarstwo #prasa #ksiazki
  • 11
@halfmaniac: Nie, ponieważ prawie niemożliwym jest napisanie artykułu w taki sposób, by jednocześnie podświadomie nie przemycić swoich odczuć na temat opisywanego zagadnienia. Dlatego ludzie, którzy sięgają wyłącznie po prasę z np. obozu politycznego, z którym się 'identyfikują', są kalekami z odgórnie narzuconymi, a nie własnymi, poglądami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NoMojo: Wiadomo, że autor nigdy nie będzie stuprocentowo obiektywny. Warto poznać czyjeś opinie i spojrzenie na dany temat, jednakże nie chciałbym, aby to była nachalna propaganda jaka znajduje się w wymienionych przeze mnie wyżej tygodnikach. No i całkowicie nie interesują mnie bieżące sprawy polityczne.

@matyson nie interesują mnie prawnicze nudy.
@halfmaniac: Może spróbuj 'Książki'? Zawsze jak jadę w dłuższą podróż to kupuję, całkiem przyjemnie się to czyta. Wbrew pozorom nie jest to do końca o książkach ale o tematach jakie znajdują się w wybranych pozycjach. Przeglądnij sobie jak będziesz w jakimś kiosku, może Ci podpasuje.
@halfmaniac: Wypróbuj "Nowego Obywatela". Mają co prawda wyraźną linię ideologiczną, sprawiedliwość społeczną na sztandarach, ale nie jest to ani typowa lewica, ani typowa prawica. Co prawda sporo tam analiz i opracowań tematów społecznych, ale wywiady i teksty okołoreportażowe też znajdziesz. Niedawno opublikowali np. długi wywiad poświęcony morderstwu Jolanty Brzeskiej. Jest dostępny w całości na ich stronie, poszukaj.