Wpis z mikrobloga

Jak to jest? Jak rozmawiasz na forach z programistami to każdy 10k do jednej kieszeni, tymczasem dostałem podsumowanie aplikacji na stanowisko developerskie (wiadomo że bez szans w moim przypadku bo to nie jest stanowisko juniorskie) i zawyżyłem te zarobki do poziomu stanowiska nieadekwatnie do swoich umiejętności. Jednak widzę że zdecydowana większość zadowoli się 2 tys.

#programista15k
Pobierz
źródło: comment_LuhN2RcTm1SVUyapNzwViycB3kUU4XYX.jpg
  • 28
Jak to jest?


@markkk92: 90% aplikacji przez pracuj.pl jest bezensu, dlatego ludzie mają tam takie niskie oczekiwania...

zdarza mi się rekrutować przez ten portal i po prostu ludzie wysyłają tam cv maksymalnie na pałę ;)
@markkk92: no ja akurat nie robię w IT, ale zakładam, że jest podobnie. Niezależnie od opisu stanowiska, wymagań etc. dostaje CV od wszystkich jak leci. Jak zaznaczę, że np. wymagane doświadczenie (5 lat) w xyz to dostaje CV ludzi mających od 0 do 30 lat stażu, w dowolnej dziedzinie :)
@markkk92 znajomi w koropo duża firma, w której pracowałem zarabiają koło 4 do 7 w zależności od negocjacji na początku (PHP). Ale znajomi którzy siedziała w ruby to już kokosy. Generalnie w ramach dnia psa ogrodnika cieszę się że nie zarabiają więcej niż ci od grafiki hyhy
@markkk92: Te Twoje oczekiwania (3-4) to moim zdaniem tana norma, którą naprawdę powinno się wymagać. Ale wszystko też zależy od doświadczenia i od języka programowania....

Racja też jest z tym, że nie wszyscy rozumieją czym jest programowanie. Ostatnio sam miałem ciekawy przypadek - zrób ankietę. Ok, zrobiłem ankietę wg podanego wzoru. I zaraz 'a dlaczego ja sam sobie nie mogę wpisywać pytać i ustalać zależności' (czyli defakto nie pojedyncza ankieta tylko
@haker_proker obracasz się w gronie programistów? Bo wydaje mi się, że nie ;) 10k to jest jak najbardziej pułap do zdobycia i nie jest to jakiś wielki wyczyn. Oczywiście nikt Ci tyle nie da za siedzenie przed kompem tylko za jakieś umiejętności. Wiadomo, że trzeba tu uwzględnić technologie, miasto, wielkość firmy i projekt :)
@Vetinari: dlaczego? to sa maksymalne widełki na teraz. dwa lata temu maksymalne były 12-13k brutto wiec stawki przez dwa lata wzrosły całkiem konkretnie. A no i cały czas mówię tu o UoP. Przy kontraktach b2b max obecnie to 125zł netto za godzine.