Wpis z mikrobloga

Ech, #!$%@?, jasne. Szczególnie biorąc pod uwagę, że Matras promuje takich książkorobów jak Remigiusz Mróz i innych pisarzy głównego nurtu, których książki nie różnią się treścią niczym od seriali rozrywkowych na Netfliksie. Oglądanie niektórych filmów i seriali jest o wiele bardziej wartościowe od czytania niektórych książek.
No ale, hurr durr, czytanie książek takie wyjątkowe. "Jestem nietypową dziefczyną, mam nietypowe hobby. Lubię czytać książki."
Polecam posłuchać, co jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy sądzi o czytaniu książek. Szczepan Twardoch: Czytanie jest przereklamowane

#ksiazki #czytajzwykopem
1.....4 - Ech, #!$%@?, jasne. Szczególnie biorąc pod uwagę, że Matras promuje takich ...

źródło: comment_sfjVMLvub9pUSscwmK7I0ocC6XSwqYVJ.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@1984:

Robienie rzeczy, ktora robi kazda osoba z cywilizowanego kraju od ok 5 roku zycia bo go tego ucza w szkole.

Traktowanie tego jak cos elitarnego


#!$%@?.jpg
  • Odpowiedz
@1984: No nie wiem. xD Kojarzę Cię nawet trochę z nicku ze względu na wpisy i komentarze pod tagiem #ksiazki i wydawało mi się, że tworzysz lepszy content niż sztampowe wpisy.

Robicie dokładnie to samo co autorzy takich obrazków/fanpejdży na FB. Wzajemnie smyracie się po penisach jacy to nie jesteście ę ą, bo bo nie uważacie książek za świętość, a ich czytania za coś niezwykłego. Jedyna różnica jest taka, że, w
  • Odpowiedz
czytanie Greja nie różni się niczym od oglądania Klanu.


@1984: myślę, że jednak się różni. Powiedziałbym, że aktywuje inne obszary mózgu, wymaga innych hmm właściwości od odbiorcy, nawet w takiej prostej, harlekinowatej formie bardziej pobudza pewne aspekty niż robi to serial czy film, rozszerza zasób słów, umiejętność formułowania wypowiedzi. Nie bez kozery tak popularne jest dzisiaj w internecie stwierdzenie

TL;DR


Po sobie widzę jak wypacza nasz mózg współczesna rozrywka, filmik na
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiedmolol: Po prostu ten obrazek wywołał mój ból dupy.
Mnie kompletnie nie interesuje temat czytelnictwa i elitarnisci jednej bądź drugiej grupy. Chciałem tylko podzielić się tym obrazkiem i moimi przemyśleniami.
Kiedyś może napisze coś dłuższego o tym co sądzę o temacie. Przez jakiś czas pracowałem w księgarni, wiec mam doświadczenie w kontaktach z czytelnikami i wiem jacy są.
  • Odpowiedz
@1984 jak ktoś ma kompleksy, to bierze jakiś chłam i popmuje swoje ego, bo on czyta, a inni nie. Normalny człowiek weźmie książkę, przeczyta, podyskutuje z innymi, którzy przeczytali, wyciągnie wnioski i sięgnie po następną. Zakompleksieni idioci muszą się spuszczać nad tym jak bardzo oni są lepsi, bo czytają, a inni nie.
  • Odpowiedz
@1984: szczerze mówiąc uważam, że #!$%@? jak potłuczony. Między innymi mówi, że gra w szachy nie trenuje żadnej umiejętności, która byłaby przydatna poza grą w szachy czy, że przed wynalezieniem pisma również była cywilizacja, więc w czym problem.
Czytanie IMO jest przereklamowane w sensie czytanie czegokolwiek, to dobre i inteligentne hobby, bo tak nie jest.

"Jestem nietypową dziefczyną, mam nietypowe hobby. Lubię czytać książki."


@1984: raz się na to naciąłem
  • Odpowiedz
@1984: Acha. Gość jeszcze twierdzi, że szachy to ciota i #!$%@?. Nie mam pytań.
Mam mu po takiej bredni uwierzyć, że czytanie to w sumie nic specjalnego, skoro większość ludzi w tym kraju nie jest w stanie przeczytać jednej książki przez rok? Litości.

Jeszcze raz powtórzę, czytanie stymuluje umysł, rozwija procesy poznawcze, uspokaja, redukuje stres, wpływa na lepszy sen, rozwija myślenie analityczne, wzbogaca język, poprawia koncentrację i pamięć, rozwija empatię, opóźnia
  • Odpowiedz
jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy

szczepan twardoch


@1984: Pick one xD Ja nie twierdzę, że zły jest, ale JEDEN Z NAJWYBITNIEKSZYCH? Top kek
  • Odpowiedz
czytanie Greja nie różni się niczym od oglądania Klanu.


@1984 różni. Polecam książkę "Płytki umysł", gdzie autor śledzi wpływ mediów na sposób myślenia.
  • Odpowiedz