Wpis z mikrobloga

@Komornickus kiedyś jak kojarzę r134a mieli w fox auto na pięknej ale to jakieś 3lata temu. Uświadom mnie czy ten czynnik jest juz wycofany że jest z nim problem aby byl w każdym warsztacie?
@Komornickus: @oficer-prowadzacy: obstawiam że będzie ciężko, bo nigdzie nie mogę zbytnio takich przejsciowek znaleźć. Chyba musisz po prostu dzwonic do wszystkich gosci od klimy w okolicy i pytać czy mają przejściówki z R1234yf do R134A.
Ewentualnie jakies pojedyncze sztuki na eBayu są, ale czy będą pasować...?
http://www.ebay.com/bhp/r134a-conversion-kit

tak poza tym są nowe regulacje od roku, taki R134a jest teraz sprzedawany jako produkt ściśle monitorowany i mogą go kupować wyłącznie warsztaty
@oficer-prowadzacy: rozmawiałem jeszcze ze znajomym co robi klimy i w EU jest takie prawo, że nie wolno nabijać czynnikiem klimatyzacji które są nieszczelne. Czyli teoretycznie nabijanie klimatyzacji czynnikiem z barwnikiem UV jest nielegalne, bo jak wiadomo czynnik ucieknie i będzie niszczył dziurę ozonową. #!$%@? z tym że to jedyny sensowny sposób na wykrywanie nieszczelności, nie można i koniec. Nikt tego oczywiście nie respektuje, a po prostu kupują barwnik UV i R134A
@Komornickus: ewentualnie możesz sobie to po prostu kupić i większość warsztatów "nie korpo" (nie jakies norauto i sieciowe) raczej sie zgodzi z tego skorzystac jesli nikogo innego nie znajdziesz :D
@drakerc najlepsza metoda do wykrywania nieszczelnosci to nabicie klimy mieszanka azotu z wodorem oraz obadanie calej instalacji czujnikiem do wykrywania wodoru uciekajacego szybciej niz czynnik ktorego nie marnujesz przy nabijaniu klimy gazem i kontrastem bo ten i tak zazwyczaj #!$%@? nim ten wyciek znajdziesz, tym bardziej przy mikro wyciekach. przy wielkich dziurach jezeli komus nie szkoda ukaldu mozna se nawet powietrzem nabic ale nie polecam takich metod.
@mickovsky: O, masz z tym jakies doswiadczenie praktyczne moze? Orientujesz sie moze, jakie są zazwyczaj widełki cenowe szukania nieszczelnosci czynnika w aucie? Bo mam auto, które trzyma czynnik ok. 2 miesiące, więc jest gdzieś niewielka nieszczelność. Tak to sobie po prostu co roku nabijam przed latem czynnik i pod koniec lata już nic nie ma, ale jesli cena byłaby odpowiednia, to rozważałbym znalezienie przyczyny tego uciekania...
@drakerc sam stosuje zawsze te metode w swoim warsztacie. przy malych wyciekach ciezko zlokalizowac je kontrastem, klima musi byc uruchomiona i nabita gazem aby cisnienie wypchalo ten kontrast na zewnatrz, o ile w sezonie jest sucho i ten kontrast sie nie wymywa od wody i ktos szybko przyjedzie do nas aby znalezc ten wyciek bo mu nie dziala klima to jeszcze latwo zauwazyc te wycieki ale po zimie wszystko potrafi byc wymyte