Wpis z mikrobloga

#azjatki( ͡º ͜ʖ͡º) #akademik #wietnam #zagranico #zalesie
po współlokatorce z Węgier (stary wpis) myślałam że nie może być gorzej. Niestety na nowy semestr przydzielili mi Wietnamke.
Bardzo miła tyle że jest jeden problem



nie ma z nią żadnego kontaktu, wczoraj dowiedziałam się przez nauczyciela (farta ma że jeden z nauczycieli żył w Wietnamie 2 lata i ogarnia język na poziomie A2) że owa dziewczyna ma 34 lata (ʘʘ)
a wyglądała na 20pare, jak to azjatki...
wczoraj złożyła skargę że "jesteśmy za głośno" a po prostu gadałyśmy po polsku


wczoraj wieczorem wiedziałam że późno wrócę to tłumaczyłam innej wietnamce z akademika po chinsku, bo ona angielski nie ponimaju, zeby przetlumaczyła tej ode mnie z pokoju. ogarnęła w połowie o co mi chodzi ale jak wiadomość została przekazana to wpisałam w Google translate gwoli ścisłości...

zapowiada się cholernie trudny semestr.
do tego ona strasznie chrapie(,)
adableble - #azjatki( ͡º ͜ʖ͡º) #akademik #wietnam #zagranico #zalesie 
po współlokat...

źródło: comment_HULvEvq1IyebFrPj3Mg5vwpCgQQDvhTS.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adableble: a zaczęła już gotować? Bo miałem kolegę Wietnamczyka, ogólnie był spoko ale miał jakiś taki sos do Woka o zapachu starych skarpet, pół akademika wiedziało kiedy gość gotuje =] A no i ciamkał tak że było słychać przez ścianę i bardzo lubił rybie oczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@virusriddle: @BySpeedy: to jest w sumie hotel na kampusie. nie ma kuchni
swoja drogą to doslownie pol walizki miala wypchane zupkami chinskimi. tzn wietnamskimi
az chcialam zrobic zdejcie I wrzucic na mirko,ale nie bede jej grzebac w rzeczach
a co do jedzenia dziwnych rzeczy to jestem za.
zbieram sile na sprobowanie oslich oczu. w nastepnym tygodniu moze.
zjem wszystko,no chyba ze strasznie smierdzi
  • Odpowiedz
I dla takiej jednostki jak ty, ma się wietnamka nauczyć angielskiego bo ty nie potrafisz się z nią dogadać? Zejdź na ziemię XD


@Piguua: A co powiesz na to, że duża część Polaków w UK zna angielski w stopniu bardzo początkującym, typu "hi, me Tomek, me work now, ye?"? Postaw się teraz na miejscu Anglików, którzy muszą z takimi przebywać i pracować. Jeśli jedziesz do obcego kraju, to powinieneś albo
  • Odpowiedz
@adableble: czekaj to co ona tam studiuje i w jakim języku w takim razie jak nie zna ani angielskiego ani chińskiego? xD bo nie czaje tego kompletnie co ona tam w ogóle robi w tej sytuacji wtf xD
  • Odpowiedz
@adableble: protip na chrapanie tylko nie wiem na ile tam możesz sobie pozwolic xD bylam raz w Paryżu gdzie spałam w hostelu z trzema laskami w pokoju i trafila sie jedna azjatka #!$%@? ja chce spac a #!$%@? ZGRZYTA ZĘBAMI PRZEZ SEN to wstaje budze ją i jej mówie, dobra wrocila spac i #!$%@? dalej xD sie #!$%@? stanełam przy jej łóżku pochyliłam się nad nią z miną jakym chciała
  • Odpowiedz
@wiecejnizjednozwierze: @ediz4: no wlasnie w tym problem
ona tu jest zeby sie jezyka nauczyc. ale kurde. chinskiego uczy sie bazujac na angielskim. tzn materialy, ksiazki itp.
nauczyciele nie maja szans sie z nia porozumiec bo sie po prostu nie da. tez sie zastanawiam czego ona oczekuje
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że kilka osób w tym wątku jest #!$%@?. Różowa OP-ka jest w Pekinie w Chinach i potrafi dogadać się po polsku, angielsku i mandaryńsku (który jest językiem urzędowym Chin), ale te umysłowe ameby obrażają @adableble, bo nie może się dogadać z Wietnamką, która mówi tylko po wietnamsku. Ja #!$%@?ę. Czy już w gimnazjum nie ma testów na czytanie ze zrozumieniem?
  • Odpowiedz
@adableble: 3maj podstawowe zwroty po wietnamsku w naszej wymowie:
ksin ciao -dzień dobry
kamonn ba - dziękuje
ksin maa - poproszę
ta mjet - do widzenia

nawiązuj kontakt. wietnam jest pięknym krajem
  • Odpowiedz
@adableble: ja #!$%@? zawsze jak czytam o akademikach to sir zastanawiam za jakie grzechy et wszyscy sie na to skazujecie. Przeciez mieszkanie z losowymi osobami w malym pokoiku to najwieksza glupota na swiecie
  • Odpowiedz
@mulen: no nie #!$%@? na start od razu wynająć mieszkanie, zamiast oszczędzać i przecierpieć. nie każdy ma hajsy od rodziców, masz 13 lat, że tego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@inrzynier: Nie rozumiem bo moi znajomi za pokoj z kims w akademiku placili prawie tyle samo co ja za pokoj w mieszkaniu z ze swoimi ziomeczkami. Dzienne studia potrafilem pogodzic z praca (gownopraca, ale praca) aby dolozyc te 100-200 zl wiecej za pokoj. Przeciez ta sa #!$%@? dwie inwentaryzacje w jakims markecie
  • Odpowiedz
@mulen: oczywiście mówisz o pekinie bo znasz ceny wynajmu, zniżki dla studentów itd.? a nie o gdańsku czy innej gdyni? i wiedziałem, że zacznie się festiwal pt. "o jaki to ja nie jestem przedsiębiorczy, w wieku 12 lat w kopalni zarabiałem 4k jako sztygar na dwie zmiany"
  • Odpowiedz