Wpis z mikrobloga

W sobotę mam się zgłosić na policję w celu złożenia zeznań jako świadek w sprawie wykroczenia drogowego, które nagrałem i wysłałem do właściwej miejscowo komendy e-mailem (link na wetransfer). Okazuje się, że przesłucha mnie policja z mojego miasta, więc nie trzeba jechać 200km. Nagrałem kierowcę dostawczaka, który wyprzedzał po drugiej stronie wysepki (czyli przez pasy, na podwójnej ciągłej - oczywiście w zabudowanym i to grubo ponad przepisowe 70km/h) oraz przez wcześniejsze 10km jechał za mną tak blisko, że jak kolumna samochodów przede mną hamowała przed wyskakującym na drogę jeleniem, to kierowca musiał się ratować zjazdem na lewy pas.

Ciekawostka:


#polskiedrogi #policja
  • 41
@kinollos czy wiesz że konkurenci szukają wymówek dla swoich działań?

A poważnie to słusznie, co niektórzy #!$%@? na drogach to głowa mała, kiedyś by mnie Litwin tirem skasował bo też ominął wysepka po lewej stronie a ja za nią skrecalem w lewo.
@piszczalka: M.in. dlatego zgłosiłem to na policję, żeby sprawdzić na sobie, czy będę musiał jechać, czy nie. Na razie jestem pozytywnie zaskoczony Policją, że przesłucha mnie na miejscu i to w zaproponowanym przeze mnie terminie. A właściciel może jedynie zasłaniać się niepamięcią, bo wykroczenia są nagrane "czarno na białym" i tu nie ma się jak wykręcić ani odwołac z jakimkolwiek pozytywnym skutkiem.
@kinollos: ja koedys mailem zglosilem goscia ktorego nagralem, nie zapraszali mnie na zadne przesluchanie ani nic. Po jakis 2 miesiacach od zgloszenia przyszedl mi skan pisma (rowniez mailem) z ktorego wynikalo ze wlasciciel samochodu powiedzial ze nie pamieta kto jechal wiec dostal samo 500zl bez punktow
@kinollos: jaki konfident? Zgłosiłeś gościa, który za nic ma życie innych ludzi i mógł być potencjalnym mordercą.
Dla takich powinna być kara śmierci lub chociaż dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
@kinollos: jako ciekawostkę dodam ze zgodnie z KPA musza cię przesłuchać w twoim miejscu zamieszkania ewentualnie w pobliskiej gminie ale musza ci wtedy na zadanie zwrócić kasę za dojazd.

Pan z policji zapyta co widziałeś kiedy to było i z jaka ewentualnie prędkością jechał nagrany kierowca(raczej nie zawyżaj prędkości tylko powiedz ze nie potrafisz ocenić).
Ja tak zgłosiłem frajera który wyprzedzał na ciągłej pod górkę i przed przejściem dla pieszych.