Wpis z mikrobloga

trzeci rok studiow. zajecia o nazwie fitness i trening silowy. babka ktora skonczyla awf, jest trenerka i ma stopien doktora pokazuje jak poprawnie wykonac przysiad "kolana w zadnym wypadku nie moga wykraczac poza linie palcow a kat nie moze przekraczac 90 stopni w przeciwnym razie nasze kolana sa pod ogromnym obciazeniem, co prowadzi do kontuzji"
( ͡º ͜ʖ͡º)
#silownia #mikrokoksy
  • 20
@Antyperspirant: I to jest właśnie smutne. Zamiast iść do przodu to #!$%@? wszyscy się prawie zatrzymali w miejscu i powielają dawno obalone mity. A potem osoba, która miała do czynienia tylko z wiedzą tego typu przekazuję ją dalej. Kiedyś jak koledze pomagałem ze schodzącymi kolanami do wewnątrz podczas przysiadu usłyszałem od jakiejś laseczki, którą z 3x widziałem na siłowni, że mu kolana rozwalę, ale jak spytałem się już dlaczego to nie
@dwanadziesiec: to kolana mogą wychodzić poza linię palców? w filmiku instruktażowym (z apki runtastic - nie wiem kto nad nią pracował, ale raczej ktoś kto się zna) widziałem informację, że nie
@dwanadziesiec: no nie do końca bo pani doktor zdała egzaminy i ktoś zweryfikował jej wiedzę. A czy ktoś zweryfikował wiedzę Seby? To, że on tak robi i mu się wydaje, że jest dobrze o niczym nie świadczy. Aby jego tezy były wiarygodne musiałby do tego podejść naukowo i napisać pracę. Wtedy spoko.
@ethics: no tak, tylko ze jak pani doktor zdawala egzaminy to zgodnie z tym co bylo kiedys nauczane. po czasie moglo sie okazac, ze jej metoda przysiadu nie jest do konca poprawa i gada glupoty a to tylko dlatego ze od czasu swoich egzaminow sie nie zainteresowala tematem i nie podszkolila :) a sebek, ktory jest na biezaco ma bardziej akutalna wiedze. chyba ze mowimy o typowym glabie z osiedlowej mordowni
@ethics: Sebastian Kot

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego z tytulem magistra. Od 2012 r. pracownik dydaktyczny w Kaderze Motoryczności Człowieka oraz członek kadry narodowej w trójboju siłowym. Od 2008 r. trenuje trójbój siłowy ze sporymi sukcesami. Trener personalny z 10-letnim doświadczeniem, pracujący na wielu silowniach na Śląsku. Instruktor odnowy biologicznej oraz rekreacji ruchowej fitness-ćwiczenia siłowe. Trener i Prezes Husarii Katowice, a także trener sekcji trójboju siłowego AWF Katowice.



Specjalizuje się w przygotowaniach
@KIJU87: Przede wszystkim sprawdzałem w jakiej fazie ruchu zaczyna się problem. Potem sprawdziłem jak z mobilnością w stawie biodrowym, skokowym no i ogólnie. Potem jakieś podstawowe ćwiczenia wzmacniające z taśmami np. dajesz taśmę miedzy nogi, lekko powyżej kolan i robisz przysiad. Taśma powoduje to, że napiera na Twoje nogi co przyczynia się do tego, że kolana schodzą Ci do środka, a Twoim zadaniem jest po prostu trzymać je na "zewnątrz", żeby