Wpis z mikrobloga

#kosciol #katolicyzm #wiara #religia #chrzescijanstwo

Apostoł Paweł mając w sobie Ducha Świętego zdemaskował kościół Rzymu zanim ten się pojawił. Uprzedził chrześcijan o tym, co kiedyś będzie zagrażać zdrowej nauce.

Oto nr 1 z listy ostrzeżeń Pawła stojących w opozycji do kościoła Rzymu:

I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości” (2Kor.11:14)

Paweł dał nam instrument pokazujący możliwość ubierania się w szaty Jezusowe sług diabła oraz możliwość ukazywania szatana jako rzekomej Marii. Wers z Koryntian dobitnie to tłumaczy.

„On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem”

W roku 431 Sobór w Efezie przemianował Maryję z Christotokos, a więc „matka Chrystusa”, na Theotokos – „Matka Boska”. Przez pół wieku ( 500lat) pierwotni chrześcijanie nie uznawali matki Jezusa jako bogini. Szatan jednak potrzebował splendoru podszywając się pod rzekomą Marię, której stawiano wyżyny, stele jak za czasów odstępstwa Izraela.

Paweł także nauczał o JEDYNYM pośredniku między Bogiem a ludźmi:

„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus” (1Tym.2:5)”
tylko_prawda - #kosciol #katolicyzm #wiara #religia #chrzescijanstwo

Apostoł Paweł...

źródło: comment_X0a50yA7DO70zJq34mT3MB3UEPGlLiYf.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: > Dlaczego wierzysz osobom, które wydały na śmierć najbardziej niewinną osobę na świecie? To obrzydliwe.

Pokaż gdzie tak napisałem. Dalej wkładasz zdania których nigdy nie powiedziałem. Składasz fałszywe świadectwo. Nie masz argumentów to wymyślasz jakieś bzdury.

Szkoda, że nie widzisz zasadniczych różnic i nadal nie potrafisz się odnieść do dekalogu "ani żadnej rzeczy która jego jest" - kogo lub czyja to po pierwsze, po drugie rozdzielał to ktoś kto
  • Odpowiedz
@tylko_prawda:

kogo lub czyja to po pierwsze


Naprawdę nie wiesz? Jedno zdanie wcześniej.

po drugie rozdzielał to ktoś kto nie potrafi podstawowych części zdań


Udowodnij, że to zdanie jest niepoprawne językowo. Mam nadzieję, że znasz zaimki osobowe.

Tak wyszła karykatura zdania ale dobrze dzięki temu ktoś roztropny jak zacznie to badać coś mu przestanie pasować. ;))


Badać wierszyki dla dzieci. To cios poniżej pasa dla szanującego się naukowca.

Pokaż gdzie tak
  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: Fajnie, że w Piśmie Świętym przykazanie brzmi w ten sposób, że nie trzeba cofać się do tyłu żeby zrozumieć jego sens. ;))

Oj dyskusja z Tobą jest coraz to bardziej tragiczna. Powiedz mi co się stało z tym przykazaniem?

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie
  • Odpowiedz