Wpis z mikrobloga

#kosciol #katolicyzm #wiara #religia #chrzescijanstwo

Apostoł Paweł mając w sobie Ducha Świętego zdemaskował kościół Rzymu zanim ten się pojawił. Uprzedził chrześcijan o tym, co kiedyś będzie zagrażać zdrowej nauce.

Oto nr 1 z listy ostrzeżeń Pawła stojących w opozycji do kościoła Rzymu:

I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości” (2Kor.11:14)

Paweł dał nam instrument pokazujący możliwość ubierania się w szaty Jezusowe sług diabła oraz możliwość ukazywania szatana jako rzekomej Marii. Wers z Koryntian dobitnie to tłumaczy.

„On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem”

W roku 431 Sobór w Efezie przemianował Maryję z Christotokos, a więc „matka Chrystusa”, na Theotokos – „Matka Boska”. Przez pół wieku ( 500lat) pierwotni chrześcijanie nie uznawali matki Jezusa jako bogini. Szatan jednak potrzebował splendoru podszywając się pod rzekomą Marię, której stawiano wyżyny, stele jak za czasów odstępstwa Izraela.

Paweł także nauczał o JEDYNYM pośredniku między Bogiem a ludźmi:

„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus” (1Tym.2:5)”
tylko_prawda - #kosciol #katolicyzm #wiara #religia #chrzescijanstwo

Apostoł Paweł...

źródło: comment_X0a50yA7DO70zJq34mT3MB3UEPGlLiYf.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@Le_Kuak: W takim razie polecam zagłębić się w ten temat co mówi nam Pismo Święte:

http://www.wykop.pl/wpis/19692803/wolam-malpa-w-randze-czlowieka-oraz-schizotypowycy/

Pamiętaj, że Jezus przestrzegał nas przed cudami i znakami.

Mt 13

22 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, żeby wprowadzić w błąd, jeśli to możliwe wybranych. 23 Wy przeto uważajcie! Wszystko wam przepowiedziałem.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda jeszcze raz ci powiem. Gdybyś wiedzial kim była Ta, która poprzez swoją pokorę udała sie w cień swojego Syna nie pisałbyś tak.
Maryja chciała aby Ewangelie pokazywały głownie i jedynie jej Syna. Natomiast Ona sama nie chciała zasług, ani aby o tym pisano. W pierwszych wiekach od napisania Ewangelii ludzie zabardzo starali by się odkrywać tajemnice Maryji niż naśladować Jezusa. Wszystko ma swój zamierzony cel, który został przez Boga obrany tak
  • Odpowiedz
jeszcze raz ci powiem. Gdybyś wiedzial kim była Ta, która poprzez swoją pokorę udała sie w cień swojego Syna nie pisałbyś tak.

@Le_Kuak: Ja właściwie nie wiem i jak mam się dowiedzieć?

Maryja chciała aby Ewangelie pokazywały głownie i jedynie jej Syna. Natomiast Ona sama nie chciała zasług, ani aby o tym pisano

Maryja przecież nie spisywała Ewangelii :p Co do tego czy chciała zasług czy nie to jedna sprawa, a
  • Odpowiedz
@TulipanowyPostumentMelodii poczytaj Mistyczne Miasto Boże sw. Mari z Agredy a zrozumiesz jak, dlaczego i po co Kościół czci Maryję.

Kiedyś pewien ksiądz powiedział: Maryja nie jest niezbedna do zbawienia duszy. Niezbedny jest Bóg, który urodził się nauczał i został zabity. Ten Jezus, który był bez grzechu a za grzechy świata poniósł ofiarę oczyszczająca wszystkich nas.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: W TULUZIE BYŁ SYNOD, A NIE SOBÓR. Nie wiem więc, czy manipulujesz faktami czy sam dobrze nie wiesz o czym piszesz.
To raz.
Dwa istotny jest kontekst dlaczego to rozporządzenie wyszło- sekty protestanckie drukowały własne wersje biblii, które z oryginałem niewiele miały wspólnego i duszpasterze chcieli uchronić wiernych przed zgubnym działaniem "fałszywych proroków". Podejrzewam, że czytanie biblii też dotyczyło przekładów na języki narodowe, które w żaden sposób nie były zweryfikowane.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda jeszcze raz ci powiem. Gdybyś wiedzial kim była Ta, która poprzez swoją pokorę udała sie w cień swojego Syna nie pisałbyś tak.


*@Le_Kuak: Po pierwsze to Jesus umarł za nas i On jest naszym zbawicielem. Bardzo dziwne jest pisanie, że Maria udała się w cień, przecież to nie ona przybiła wszystkie nasze grzechy na krzyżu. Nie ona cierpiała i to nie ona zasiadła po prawicy Bożej. Jezus jest królem królów i
  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: Objawienia nie mogłem mieć bo Boga nikt nigdy nie widział. ;) Bóg działa przez inne osoby. W bardzo piękny sposób nami kieruje. Wystarczy tylko pytać Pana a On poprowadzi Cie tam gdzie trzeba i nie potrzeba do tego żadnych objawień. Czasami wystarczy zepsuty zamek w kurtce. ;)
  • Odpowiedz
@tylko_prawda:

Zapytany o dowód na zakaz czytania Biblii powołałeś się na

W takim razie sprawdzaj. Bóg po to dał Ci rozum. Pytaj Pana


(?!) swoje objawienie (?!). Nie podajesz dowodu tylko odwołujesz się do rozmowy z Bogiem. W takim razie ta wiedza musiała być Ci przez Niego objawiona. Bo chyba wiesz na kim spoczywa ciężar dowodowy oskarżenia.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda:

Przecież Robakac potwierdził zakaz czytania. To nie ciągnałem tematu dalej.


Daj mi dowód na zakaz czytania Biblii przez katolików i się już nie wymiguj! Poproszę o naukowe źródło. Jakiś dokument, opracowanie historyczne. COKOLWIEK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@tylko_prawda: @dolus_deliberatus:
przepraszam, mój błąd- zakaz dotyczył POSIADANIA a nie czytania Biblii (edit: i miało niewielki zasięg terytorialny). Przekład na języki narodowe mógł powodować występowanie herezji ponieważ przekładem mogły zajmować się osoby niekompetentne i/lub tłumaczenie mogło nie oddawać całego sensu oryginału.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: Przykro mi. To nie jest źródło naukowe. Ja też mogę założyć sobie stronę i podawać losowe daty i nazwy by udowodnić że Kościół Latającego Potwora Spaghetti jest tym jednym prawdziwym, a chrześcijanie spreparowali biblię i skrzywili wierzenia w FSM.

Nie wierz we wszystko co Ci mówią. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Robakac @tylko_prawda - Czyli z zakazu czytania Biblii przez katolików zrobił się zakaz posiadania w jakiejś
  • Odpowiedz