Wpis z mikrobloga

#kosciol #katolicyzm #wiara #religia #chrzescijanstwo

Apostoł Paweł mając w sobie Ducha Świętego zdemaskował kościół Rzymu zanim ten się pojawił. Uprzedził chrześcijan o tym, co kiedyś będzie zagrażać zdrowej nauce.

Oto nr 1 z listy ostrzeżeń Pawła stojących w opozycji do kościoła Rzymu:

I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości” (2Kor.11:14)

Paweł dał nam instrument pokazujący możliwość ubierania się w szaty Jezusowe sług diabła oraz możliwość ukazywania szatana jako rzekomej Marii. Wers z Koryntian dobitnie to tłumaczy.

„On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem”

W roku 431 Sobór w Efezie przemianował Maryję z Christotokos, a więc „matka Chrystusa”, na Theotokos – „Matka Boska”. Przez pół wieku ( 500lat) pierwotni chrześcijanie nie uznawali matki Jezusa jako bogini. Szatan jednak potrzebował splendoru podszywając się pod rzekomą Marię, której stawiano wyżyny, stele jak za czasów odstępstwa Izraela.

Paweł także nauczał o JEDYNYM pośredniku między Bogiem a ludźmi:

„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus” (1Tym.2:5)”
tylko_prawda - #kosciol #katolicyzm #wiara #religia #chrzescijanstwo

Apostoł Paweł...

źródło: comment_X0a50yA7DO70zJq34mT3MB3UEPGlLiYf.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: Może nie potrzebnie ten temat zacznałem. Jest to nauczka dla mnie. Lepiej jednak odnosić się tylko do Pisma Świętego. Co nie zmienia faktu, że takie pogłoski są. Z drugiej strony z logicznego punktu widzenia takie ruchy musiały powstać aby mieszać pogaństwo z chrześcijaństwem i powoli wtłaczać swoje kulty. Ja nie udowadniam, że jakikolwiek kościół jest prawdziwy. Poprostu chce pokazać jak kościół katolicki z biegiem lat narzuca inne zasady niż te
  • Odpowiedz
@Robakac: Słabo śmieszne. Faktem jest, że potwierdziłeś teorie zakazu posiadania Biblii co mnie cieszy. :D Najciekawsze jest to, że pomimo tego iż Biblia jest szeroko dostępna i sprzeczne jest wiele rzeczy które głosi katolicyzm to ludzie i tak w to wierza i im to nie przeszkadza. Nawet pomimo tego, że tak kk chronił tą Biblie przed skażeniem jej przez protestantów. Tak czy siak wprowadzili sobie swoje poprawki w swojej religii. xD
  • Odpowiedz
Tak czy siak wprowadzili sobie swoje poprawki w swojej religii.


@tylko_prawda: Napisał członek ruchu istniejącego od pierwszej połowy XIX wieku. Gdzie w Biblii jest mowa o tym, że przyjdą Wolni Chrześcijanie? Skąd masz pewność, że ten nurt nie jest właśnie owymi fałszywymi prorokami o których mowa w Ewangelii?

potwierdziłeś teorie zakazu posiadania Biblii

Problem w tym, że sam na samym początku pisałeś o tym, że zakazane było też czytanie Biblii, co
  • Odpowiedz
@Robakac: Chrześcijanie Biblijni czy wolni są od wieków. Tylko jest to bardzo mała grupka. Skąd mam pewność? Bo opieram się tylko i wyłącznie na naukach Jezusa i Piśmie Świętym. Zresztą Jezus mówił w jaki sposób mamy rozpoznać w którą stronę iść. Przypowieść o owocach.

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona
  • Odpowiedz
@tylko_prawda:
W Kościele Katolickim nie ma powszechnego celibatu- żonaci grekokatolicy mogą zostać kapłanami.

Poza tym celibat wśród kapłanów to nie jest jakieś novum- już od Lewitów wymagano okresowej wstrzemięźliwości, sam święty Paweł nie był żonaty. Ten fragment może również sugerować, że ma to być osoba, która potrafi zachować wstrzemięźliwość i nie jest powtórnie żonata.
Spójrzmy na to co mówi św. Paweł w liście do Koryntian:

"Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować
  • Odpowiedz
@Robakac: Co innego dobrowolnie być samym a co innego przymusowo. ;) Później rodzą się takie patologie, że ksiądz dobiera się do biednych dzieci. Człowiek który chodzi za Jezusem. Śmieszne to. Pomijam już fakt, że rzadko kiedy ponoszą konsekwencje i najczęściej są kryci. Chory kościół. Zapomniałem dodać, że to w rzymsko-katolickim.

Jeszcze dodam, że Paweł musiał mieć właśnie problemy z kobietami i dlatego tak pisał. Zresztą ja to potwierdzam ale odróżnijmy dobrowolne
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: z badań wynika, że procentowo księża pedofile nie odstają od reszty profesji, więc równie dobrze można powiedzieć, że szkolnictwo jest złe, bo zdarzają się nauczyciele krzywdzący dzieci.
Fakt, to oburzające i Kościół powinien zdecydowanie zwalczać to zjawisko, niemniej doskonałość KK nie wynika z doskonałości jego członków, ale z doskonałości jego założyciela, Jezusa Chrystusa.
  • Odpowiedz
@Robakac: Tak tylko należy odróżnić pedofila który nie ma za grosz wartości chrześcijańskich i sumienia, a takiego który na codzień głosi Słowo Boże. Trudno mi sobie wyobrazić kogoś wśród braci chrześcijan który mógłby w ten sposób postępować i kogoś krzywdzić ale to jest właśnie ten owoc o którym mówił Jezus.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda:

Chrześcijanie Biblijni czy wolni są od wieków


Dokładnie od dwóch wieków.

Trudno mi sobie wyobrazić kogoś wśród braci chrześcijan który mógłby w ten sposób postępować i kogoś krzywdzić


Czyli od tych wieków jesteście bez grzechu? Powinszować.

Trudno mi sobie wyobrazić kogoś wśród braci chrześcijan


Czekaj, a podobno czytasz Pismo Świętę? "udał się do arcykapłanów i rzekł: «Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam». A oni wyznaczyli mu trzydzieści
  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: Czy ja napisałem,że bez grzechu? Każdy z nas grzeszy walczy z nałogami: papierosy, alkohol. W życiu nie przyszłoby do głowy nawróconemu chrześcijaninowi, chdzącemu za Jezusem gwałcić nieletnie dzieci to jest chore i obrzydliwe. Sama myśl i robi się niedobrze. Co to za kościół gdzie duchowni gwałcą dzieci i tłumaczenie tego jest takie a wy chrześcijanie nie grzeszycie? Chore! Po prostu chore...

Nie chce mi się już z Tobą dyskutować bo
  • Odpowiedz
@tylko_prawda:

jest wielu. ;))


Zgoda, są i byli ludzie święci, ale brak zgodny na to że jest ich wielu.

Co to za kościół gdzie duchowni gwałcą dzieci


Co to za Kościół w którym czyta się pisma ludzi którzy zdradzili Jezusa? Czyta się listy apostołów i ich dzieje. Przecież jeden z nich wydał Jezusa na śmierć za 30 srebrników. Najbardziej niewinnego człowieka jaki żył na świecie. Sam Jezus mówił na ostatniej wieczerzy,
  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: Czytać i analizować można, co innego w nie wierzyć to raz. Po drugie należy sprawdzić czy KK sobie czegoś niewygodnego nie wyrzucił z kanonu. ;) Skoro potrafią uczyć dzieci w szkole innych przykazań Bożych niż te co w Piśmie Świętym.

No fakt patrząc na ludzi wierzących w królową nieba, chodzących za światem jest ich bardzo mało. Nie bez przyczyny Jezus mówił:

13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama
  • Odpowiedz
@tylko_prawda:

Czytać i analizować można, co innego w nie wierzyć to raz


A Ty czytasz i wierzysz w NT? Bo już chyba ustaliliśmy, że nie wypada słuchać apostołów, którzy obrzydliwie zdradzili Jezusa.

Skoro potrafią uczyć dzieci w szkole innych przykazań Bożych niż te co w Piśmie Świętym.


Ja w podstawówce byłem uczony, że nie ma innych liczb poza rzeczywistymi i wielomian z ujemnym wyznacznikiem nie ma rozwiązania. Przecież to bzdura. Nauczyciele
  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: Tak czytam w nowy testament i wierzę w apostołów, to są moi bracia więc jak mam nie wierzyć. Powiem tyle, że z wyrzuconych ksiąg bardzo ciekawą jest księga Henocha.

Ja w podstawówce byłem uczony, że nie ma innych liczb poza rzeczywistymi i wielomian z ujemnym wyznacznikiem nie ma rozwiązania. Przecież to bzdura. Nauczyciele na Marsa!


yyy dobrze się czujesz?

Chyba zasadnicza różnica?
To wytłumacz mi co oznacza przykazanie 10? ani
tylkoprawda - @dolusdeliberatus: Tak czytam w nowy testament i wierzę w apostołów, to...

źródło: comment_2t6oo8ulpWIhVaHH5vlnOrUzvfncwW7e.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@tylko_prawda:

Tak czytam w nowy testament i wierzę w apostołów, to są moi bracia więc jak mam nie wierzyć


Dlaczego wierzysz osobom, które wydały na śmierć najbardziej niewinną osobę na świecie? Na okrutną śmierć i tortury. To obrzydliwe.

yyy dobrze się czujesz?


Ty zacząłeś z tymi biednymi dziećmi w podstawówce i ich tokiem nauczania

ani żadnej rzeczy która jego jest


Nie wiesz co to "rzecz" ?
  • Odpowiedz