Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak pierwszoroczny studenciak (finanse) moze zainwestowac ok. 1 000PLN, najlepiej w siebie? :)

#ekonomia #finanse #studbaza #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 64
@AnonimoweMirkoWyznania: Ma jedynie 1000zl a wy mu proponujecie kurs języka i to jakiegoś niszowego, pls xd Języka można samemu się nauczyć.

OPie: Ciężko powiedzieć bo niczego o Tobie nie wiemy, to chyba ty powinieneś wiedzieć najlepiej czego potrzebujesz? Jeżeli chcesz inwestować w wygląd:
to np masz krzywe żeby? Dołoż 1k i kup aparat #pdk. Jeżeli ubierasz się jakoś modnie (a jeżeli nie to możesz się tym zainteresowac) to ubrania /
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym opłacił semestr kursu języka obcego w jakiejś szkole. Nie wiem co studiujesz ale podchodząc bardzo ogólnie to za 4 lata Ty i kilkadziesiąt lub nawet ponad 100 osób i więcej w Twoim mieście będzie miało niemal identyczne CV - studia, angielski, podstawowe umiejętności związane ze studiami i niewielkie profesjonalne doświadczenie (lub zupełny jego brak). Jakiś inny język znacznie poprawi Twoja wartość na rynku pracy - wyprzedzisz konkurencję i
@SmallCaracan: Nieprawda.
Posiadanie wolnych pieniędzy jest bardzo ważne. Daje to płynność finansową - czyli coś znacznie ułatwiającego życie.

W momencie, gdy on studiuje najlepiej jest pieniądze odkładać na start po studiach.
Mógłby oczywiście te pieniądze inwestować w siebie - podróże, kursy, komputer, jedzenie, ubrania - cokolwiek.

Ale w ten sposób traci płynność. W razie potrzeby wyjechania zagranicę, bo będzie miał ofertę pracy - nie może.
W razie straty pracy musi szybko
@AnonimoweMirkoWyznania: takie pieniadze najlepiej odkladac bo teraz to tylko przepierdzielisz a byc moze po 5 latach studiow bedzie Cie stac np na porzadny samochod zeby dojezdzac do pracy albo wklad wlasny w mieszkanie :) ja po 5 latach studiow ze stypendium uzbieralem circa 60tys zl ;) teraz znajomi biora kredyty na mieszkanie a ja juz koncze go splacac i bede mogl spokojnie nastepna kase inwestowac ... zeby produkowac kase :)