Wpis z mikrobloga

@onsok: To była pewna metafora, wedle niej możnaby podzielić myślenie ludzi na dwa rodzaje.

Wedle pierwszego rozumowania działanie jednostki jest bez znaczenia dla ogółu, każdy i tak robi to co robi, więc trzeba po prostu zająć się sobą i swoim własnym interesem. Jakiekolwiek działanie (o ile nie jest się miliarderem) jest i tak tylko kroplą w morzu.

Wedle drugiego rozumowania każde działanie jest istotne. Chociaż zachowanie ludzi trudno jest zmienić, to
  • Odpowiedz
Brak logiki. Skoro mięso ci się znudziło to po co jesz coś, co jest robione i nazywane na wzór mięsa?


@janekplaskacz: bo nie jestem po filologi by wymyślać nowe nazwy. Po prostu nie mam czasu na to. A mięso mi się przejadło. Ale przyznasz, że tek STEK wegański wygląda po prostu niesamowicie!
  • Odpowiedz
Miałem tutaj napisać post "Leave vegans ALONE ;_;" ale po komentarzach widzę, że obie grupy w tej konkretnej dyskusji są siebie warte.
Po pierwsze, co wam wszystkim tak bardzo wadzi, że ktoś nazwie potrawę wegańskim stekiem? Serio... co? Nagle wegańskie steki zaleją rynek i nie będzie można kupić mięsa? Dzieci w szkołach zaczną się uczyć, że prawdziwy stek to tylko wegański? Od strony ekstremistycznych mięsożerców te komentarze to czysty, nieskalany przykład bólu
  • Odpowiedz
  • 20
Zastanawia mnie po co weganie lub wegetarianie podrabiają mięsne potrawy tymi ich roślinnymi wymiocinami, robią z tego papkę, koloryzują po to aby wyszedł produkt przypominający SMAKIEM I ZAPACHEM mięso. No ku%%% nie mogą zjeść po prostu mięsa, tylko robią jakieś samoośmieszające sztuki?


@Chyukyank
@hoszin
@CyrekLax Dlaczego ludzie, skoro tak bardzo lubią mieć pieniądze, nie okradają po prostu innych ludzi? Jeśli lubią, gdy ktoś im pomaga, dlaczego zwyczajnie nie zniewolą kilku osób i
  • Odpowiedz
@ButelkaBezKaucji: Mają. Poza wyjątkami, weganie zazwyczaj nie jedzą mięsa ze względu na minimalizację cierpienia zwierząt, a nie dlatego, że nie lubią smaku czy wyglądu mięsa. Całe więc to rozumowanie automatycznie upada, jak ktoś sobie to uświadomi.
  • Odpowiedz
@Sztabowy: po prostu sobie codziennie coś przygotuję sam. Ja nikomu nie mówię - nie jedz mięsa ty morderco. Ot wziąłem i przeszedłem na roślinki. Dobrze się czuję, waga się unormowała i jest ok. No i odkryłem powołanie do tworzenia potraw. Inspirujące jest to. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@zagorzanin no i o to chodzi. Wydaje mi się że moi znajomi wegetarianie dlatego smaczniej jedzą, bo po prostu przykładają więcej uwagi do żarcia, niż osolić kokleta i usmażyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@zagorzanin Jak ludzie mogą być na tyle #!$%@?, żeby nie rozumieć, że weganin może lubić smak i zapach mięsa, ale nie przełamie się do jego jedzenia ze względu na cierpienia zwierząt, ktore ida za jego pozyskiwaniem?
  • Odpowiedz
@rzaden_problem: mniej się narodzi krówek. Mniej będą pierdzieć. Mniej metanu. Mniejsze globalne ocieplenie, więcej powierzchni na uprawy dla ludzi. Sam pożytek z tego masz


@zagorzanin: Dla wlasnego widzimisie skazywac caly gatunek na zaglade? Nawet Hitler ze Stalinem na spolke nie chcieli wymazac z ziemi calego gatunku.
  • Odpowiedz