Wpis z mikrobloga

@jestem_legenda: Dużo nie powiem. Jak będziesz jeszcze kiedyś patrzył to zobacz czy zmienia się czas wtrysku benzyny przy przełączaniu między benzyną a gazem.
Zmiana typu wtryskiwacza często wymaga też korekty "mnożnika" bo zmienia się podawanie gazu (chyba że w DTgas zmiana typu wtryskiwacza w programie nie zmienia ukrytych nastawów).

Masz możliwość podpięcia czegoś do diagnostyki OBD tego samochodu?
@jestem_legenda: Jeśli przy zmianie benzyna gaz wartość "Wtrysk - benzyna" będzie się zmieniać o więcej niż 0,30 to możesz próbować korygować wartością "Mult" z tego okna: obrazek

Zapamiętaj jaki miałeś czas na benzynie (po jakichś 20 sekundach pracy na benzynie) przełącz na gaz i aby czas wtrysku benzyny spadł wpisz większą wartość a jeśli chcesz podnieść to wpisz mniejszą. Zmieniaj co 0,05-0,10, wpisujesz nową o chyba enterem potwierdzasz.

Przy tej regulacji
@jestem_legenda: W przypadku tej instalacji trudno powiedzieć czy ma wpływ. Zwykle jest dodatkowy czujnik temperatury gazu (którego tu nie ma), więc może konstruktorzy w przypływie inwencji wykorzystali ten czujnik do korekt po temperaturze.