Wpis z mikrobloga

Chyba Elon w celach marketingowych sam powinien polecieć jako pierwszy wokół Księżyca,
żeby pokazać jakie to bezpieczne, fajne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coś mi się wydaje, że to po to by zapchać jeden termin w oświadczeniach prasowych, teraz będzie tak:

- FH startuje za pół roku
- za rok lecimy wokół Księżyca
- za dwa lata pierwsza misja na Marsa

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#spacex
  • 27
@FX_Zus:

- FH leci wcześniej
- misja nie jest specjalnie niebezpieczna, ani trudna i pod względem trudności niewiele się różni od dostarczenia astronautów na ISS, co do tego czasu SpaceX dawno opanuje;
- pierwsza misja na Marsa za 3 lata;
@KurzeJajko: no to jak to, dajesz ludziom produkt którego sam boisz się użyć?

@ocishy: Elon jako mózg całej operacji moim zdaniem sam powinien lecieć. To byłby znak, świetne PR-owe zagranie. Gość mówi, patrzcie sam to wszystko zbudowałem teraz lecę na wycieczkę w kosmos moją rakietą bo jestem 100%-tach pewny tego co robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FlameRunner: tu kolega wyżej też chyba sobie to założył.

A na ile procent oceniasz bezpieczeństwo takiej misji?

Jazda samochodem też nie jest w 100% bezpieczna a Elon chyba lubi szybkie auta.

Nie wiem czy dobrze to oddałem, chodzi mi o to jak bardzo jest to niebezpieczne, że Elon boi się polecieć, ergo nie jest pewny swojego produktu.
@FX_Zus: Ty jesteś niesprawny intelektualnie czy jesteś po prostu trollem?

W branży kosmicznej nie ma czegoś takiego jak "bezpiecznie". Nawet ultrakonserwatywna pod względem bezpieczeństwa NASA, która po katastrofie promu Columbia zmieniła swoje założenia bezpieczeństwa na "musi być bezbłędnie" (co swoją drogą uwaliło amerykański załogowy program kosmiczny na lata i robi to nadal) zakłada, że astronauci będą ginąć. I to dużo częściej niż NASA zakładała.

I wiesz co? Astronauci będą ginąć -
@LooZ: kto tu jest niesprawny intelektualnie oceni historia.
Ale na pewno nie jestem zaślepionym fan-boyem którego sens życia stanowi brandzlowanie się jakąś pozbawioną sensu ideą.

Dla kogo mają być te "turystyczne" loty wokół Księżyca.
Dlaczego inni miliarderzy mają ryzykować swoje pieniądze skoro to jest tak niebezpieczne, że sam Elon boi się polecieć.

Na czym zarobi te setki mln $, na cały ten śmieszny nierealistyczny plan, na swoim orbitalnym internecie ( ͡
@KurzeJajko: Skoro - jak pisze LooZ - Musk chce lecieć na ISS i jest to niebezpieczne, ale z drugiej strony " woli ogarniać wszystko w swoich firmach niż ryzykować śmierć po której nikt nie przedłuży jego planów" to jak to pogodzić? Tym bardziej że ISS długo nie polata, pewnie zobaczymy co najwyżej początek lotów ITS zanim zrezygnują z ISS.
@LooZ: fajnie, że się zdiagnozowałeś.

Z tobą tak zawsze, jak braknie argumentów to uciekasz się do osobistych inwektywów.

Nie mogę odwzajemnić twoich życzeń bo nie mam krzty szacunku do ludzi pozbawionych elementarnej kultury, klasy.
zobaczymy co najwyżej początek lotów ITS zanim zrezygnują z ISS


@ocishy: uważałem cię za realistę ale chyba też trochę popłynąłeś w "muskowy obłęd" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do kiedy planowana jest eksploatacja ISS-a?
Jakie są obsuwy przy dużo mniejszych przedsięwzięciach EM?

Moim zdaniem fanboye powinni się cieszyć jak ITS kiedykolwiek powstanie.
A o podboju Marsa, kosmosu na większą skalę nie ma mowy w przeciągu co najmniej 30
@FX_Zus: O jakich ty argumentach mówisz? Użyłeś jakiegokolwiek?

Ale na pewno nie jestem zaślepionym fan-boyem którego sens życia stanowi brandzlowanie się jakąś pozbawioną sensu ideą.

cały ten śmieszny nierealistyczny plan

na swoim orbitalnym internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na turystyce kosmicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To są te "argumenty"? Podałem ci argumenty - krytyczne momenty lotów, podejście do bezpieczeństwa w NASA, kwestie finansowe.
@FX_Zus: Napisałem "co najwyżej" bo to i tak wystarcza do argumentacji. Mógłbym napisać że pewnie ITS poleci po 2030 (co niestety obstawiam, choć serce chciałoby by odbyło się to w 2026 i to z ludźmi) , a więc Musk chcąc odwiedzić ISS musiałby zaryzykować swe życie jeszcze przed rozpoczęciem kolonizacji Marsa, ale po co?

Skoro Musk chce mieć rękę na pulsie to sądziłbym że poleci gdzieś po 2030 (czyli nie na