Wpis z mikrobloga

Mirki, ciekawy wpis znalazłem na temat wyglądu prawdziwego gentlemana - popełnił go facet w poważnym wieku, z tzw. wyższych sfer (profesura, ministerstwa, placówki zagraniczne, te klimaty).

Mały szczegół... Zasada znana gentlemanom. Mam bardzo wiele butów swoich i po ojcu : świetnie utrzymane, stare buty z patyną czasu, dobre marki Trickers of Jermyn Street, Lobb, Brunon Kamiński Lewald&Schwartz, Budapester Schoes i inne.... Ich klasa to właśnie patyna, lekkie spękania. Mam angielskie buty z 39 roku po ojcu ... Do głowy by mi nie przyszło by je malować, odnawiać. Mają wyglądać na stare, ale zadbane. To tak, jak anegdota mojego ojca, który nowy trench Burberry oddawał do noszenia we Lwowie kierowcy Zarządu firmy, a jak był już lekko znoszony i przeprany, to wtedy dopiero go zakładał. To tak, jak lekko przetarty kołnierzyk koszuli dobrej firmy jest sznytem. Tylko tyle i aż tyle. Kto zna te niuanse też wie i jest członkiem " klubu". Gentleman nigdy nie jest doprasowany, dopasowany, dopięty i na wysoki połysk.

I co na ten temat sądzicie, ma rację...? Bo nasi współcześni blogerzy modowi lansują tezę, że takie np. eleganckie buty zawsze powinny wyglądać jak nowe... ( ͡° ͜ʖ ͡°) #modameska #niebieskiepaski #gentlemanboners
grafikulus - Mirki, ciekawy wpis znalazłem na temat wyglądu prawdziwego gentlemana - ...

źródło: comment_ZEOgxR825roHCch4NE3ZzEZQX9adz83D.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@grafikulus: Wkurza mnie niesamowicie sprowadzanie statusu Gentlemana do ubioru i wyglądu. Dżentelmenem może być ubogo acz schludnie ubrany chłopak, który dowodzi swojej klasy swoją postawą, siłą charakteru, szacunkiem do kobiet a ktoś kogo pozornie wzięlibyśmy za dżentelmena może okazać się zwykłym chamem w drogich ubraniach będących "przykrywką" dla jego prostactwa. Ci wszyscy dzisiejsi Dżentelmeni to prędzej płytcy Dandysi! Niebezpieczne i niekorzystne pomieszanie pojęć!

Dżentelmen (ang. gentleman, fr. gentilhomme, hiszp. gentilhombre, wł.
  • Odpowiedz
@grafikulus: Gentleman to pewna filozofia, sposób życia i patrzenia na świat, a nie wykwintność w ubiorze.

Dlaczego gentlemani ubierali się dobrze i elegancko? Bo to jest łatwe, uniwersalne i zapewnia swobodę towarzyską.
I tutaj trzeba zaznaczyć ze zwracanie uwagi na fakt że czyjaś koszula jest zbyt nowa a buty nie z londynu z 1935 nie jest zachowaniem godnym gentlemana. Bo on powinien być ponad to.

Co do blogerów męskiej mody -
  • Odpowiedz
@grafikulus Co ma wspólnego przetarta koszula z dżentelmenem? A jeśli już nawet pisze o wyższych sferach, to nie zauważyłam, żeby ktoś tam chodził w przetartej koszuli. Stare nie znaczy zniszczone, a przetarta koszula już pod zniszczoną rzecz się klasyfikuje.
  • Odpowiedz
@Catttana: Też mi się to wydaje dziwne... Mam w szafie kilka nieco "złochanych" koszul nie pierwszej już młodości i tak się zacząłem zastanawiać, czy czasem nie marnuję ich potencjału ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz