Wpis z mikrobloga

Tv Republika: Oto grzech, którego nawet Bóg nie może odpuścić!

Myślałem że skoro Bóg jest Bogiem to jest wszechmogący i może wszystko, całe szczęście że mamy Tv Republikę która jest na wyższym stadium wiary i może stwierdzać co może, a czego nie może Bóg XD

#neuropa #4konserwy #tysiacurojenniezaleznychmediow #rakcontent #bekazpodludzi #ciekawostki #wiara
saakaszi - Tv Republika: Oto grzech, którego nawet Bóg nie może odpuścić!

Myślałem...

źródło: comment_1AAbZbFqbiSvMEUl6QnGbIwzM2GqLlgz.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZIELONECZKA_WSCIEKLA

O proszę, łapiemy za słówka?
Cytuj całe zdania, bo Święty Tomasz sam wiesz co widzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Faryzeusze też tak łapali za słówka, także nie idź tą drogą.

No ale okej, naprostujmy skoro nie zrozumiałeś: Bóg nie wybacza (według tego filmiku i katechizmu, na którym bazują ci zakonnicy) w
  • Odpowiedz
@ZIELONECZKA_WSCIEKLA: Bóg jest wszechmocny, miłosierny i sprawiedliwy, a człowiek posiada wolną wolę. Sprawiedliwość objawia się w tym, że każdy grzech spotyka kara. Miłosierdzie w tym, że Syn Boga zginął za grzechy ludzkie, by pomóc osiągnąć zbawienie. Wolna wola człowieka pozwala wybrać drogę. Całość rozbija się o to, że Bóg nie będzie nikogo próbował "uszczęśliwić" na siłę. To człowiek ma zdecydować o tym, czy chce zbawienia i odpuszczenia grzechów, czy nie.
  • Odpowiedz
Czasem rozkminiam czy u nas w Polszy są jakieś szanse na schizmę. W końcu hehe papjesz lewak itp., powiedziałoby się basta i założyło własny prawdziwy Wielki Kościół Polski czy coś w tym stylu. Byłoby ciekawie


@HrabiaTruposz: już była takowa.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mariawityzm
Warto wspomnieć, że mariawici chcieli przenieść Stolicę Apostolską do Płocka i zezwalają na małżeństwa sióstr zakonnych z
  • Odpowiedz
@saakaszi: A już myślałem, że Republika taktycznie wysmarowała kolejny artykuł o tym, że grzechem śmiertelnym, którego Bóg nie może odpuścić jest popieranie Peło. Zawiodłem się niemożebnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: Akurat przybicie do krzyża było opcjonalne, w wielu przypadkach o ile wierząc rycinom i opisom to z całej trójki tylko Jezus został przybity do krzyża, a reszta miała związane ręce i nogi do krzyża. Poza tym formą pokuty nie jest i nie musi być upokorzenie i kara cielesna. Przykładem jest spowiedź święta i pokuta w postaci pomocy innym czy też modlitwy. Poza tym ta spowiedź jest nijaka gdyż i
  • Odpowiedz
@krasecz: Gdy ich dusze będą gotowe do nieskończonej miłości, to tak. Jeśli popełniali grzechy zuchwale licząc na miłosierdzie i zgrzeszyli w ten sposób przeciwko Duchowi nie ma dla nich ratunku. O tym właśnie jest ten film. Nie można liczyć na sekundę przed. Więzienie jest swego rodzaju pokutą wobec ludzi, choć nie jest dobrowolne i jest karą wymierzoną przez społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@Maneharno: Ty nadal swoje. Powtarzam nikt nie wie co kogo czeka na sądzie ostatecznym i zakładanie jednej wersji jest po prostu mylące i robi z człowieka niewolnika, a przecież dostał wolną wole.
  • Odpowiedz
@krasecz: Sąd ostateczny to podział na gorących i zimnych. Na godnych i nie. Podczas paruzji będzie prosty podział. Do tego czasu odchodzący i umarli mają jeszcze szansę na oczyszczenie, ale żywi muszą być gotowi w każdej chwili na powtórne przyjście i muszą być godni. Niewolnika to kształtuje myśl człowieka uważającego, że ma czas, że zdąży. Staje się on wtedy zakładnikiem ostatnich chwil swojego życia, licząc, że dana mu będzie świadomość,
  • Odpowiedz
@Maneharno: Widzisz i tu jest twój błąd w myśleniu. Muszą to i tamto. Człowiek nic nie musi, Bóg nas takich stworzył, że nie rzeczy które musimy robić. To jest piękno stworzenia człowieka, że to jego świadomy wybór i decyzje prowadzą go do wiecznej szczęśliwości lub przeklętego życia w piekle. Gdy pojawiają się nakazy, prawa, zakazy i postanowienia człowiek traci swą wolę i staje się niewolnikiem innych którzy chcą kierować ich
  • Odpowiedz
@saakaszi: ale odnosi się to szczególnie do propagowanego wielokrotnie "roku miłosierdzia". Czyli a...ukradnę batona, Bóg na pewno mi to wybaczy..." itp itd. Czyli? Grzeszenia świadomego! Świadome! Czyli wiem, że to co zrobię jest grzechem, zgrzeszę, bo i tak będzie wybaczone. W myśl miłosierdzia.
Coś w ten deseń.

@HrabiaTruposz: ale schizma już jest. Współcześni =/ tradycjonaliści. Współcześni, którzy przykładają rękę do zawalenia się KK i odejścia milionów.
@cadcadcad
  • Odpowiedz
@krasecz: Prawda nic nie musi i ma wybór. Powinien mieć jednak świadomość, że licząc na nawrócenie w ostatniej sekundzie grzeszy każdego dnia. Nie sądzisz chyba, że przy pytaniu dlaczego uczyniłeś tyle krzywd odpowiesz, bo liczyłem że na końcu przeproszę. Dlaczego zakładasz, że przed Bogiem nie istnieje wspólnota. Jacy teologowie mówili o powrocie wszystkich dusz do raju?
  • Odpowiedz
@Maneharno: Przed Bogiem nie ma wspólnoty bo każdy będzie sądzony osobno za swoje czyny. I jeżeli wierzyć temu co zostało zapisane w księgach to nikt nie jest jeszcze w raju ani w piekle bo to gdzie zostanie zesłany ma być wiadome tylko na Sądzie Ostatecznym. Ale chrześcijanie sami się w tym poplątali bo jednocześnie uznają tzw. Sąd szczegółowy który ich wcześniej przydziela i ich dusze. Co jedno zaprzecza drugiemu.
  • Odpowiedz
@krasecz: Przed Bogiem jest wspólnota. Paruzja będąca ponownym przyjściem i sądem ostatecznym to rozległy temat, ale cały wątek dotyczy grzechu niewybaczalnego, o którym też jest mowa w pismach w 3 ewangeliach.
  • Odpowiedz