Wpis z mikrobloga

Tv Republika: Oto grzech, którego nawet Bóg nie może odpuścić!

Myślałem że skoro Bóg jest Bogiem to jest wszechmogący i może wszystko, całe szczęście że mamy Tv Republikę która jest na wyższym stadium wiary i może stwierdzać co może, a czego nie może Bóg XD

#neuropa #4konserwy #tysiacurojenniezaleznychmediow #rakcontent #bekazpodludzi #ciekawostki #wiara
saakaszi - Tv Republika: Oto grzech, którego nawet Bóg nie może odpuścić!

Myślałem...

źródło: comment_1AAbZbFqbiSvMEUl6QnGbIwzM2GqLlgz.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@saakaszi: Czasem rozkminiam czy u nas w Polszy są jakieś szanse na schizmę. W końcu hehe papjesz lewak itp., powiedziałoby się basta i założyło własny prawdziwy Wielki Kościół Polski czy coś w tym stylu. Byłoby ciekawie
  • Odpowiedz
@saakaszi: No może cię to zdziwi, ale Bóg nie może odpuścić wszystkich grzechów, a kult fałszywego miłosierdzia o którym mowa, z punktu widzenia wiary jest niebezpieczny i raczej oddala od Boga. W katolicyzmie odpuszczenie grzechów nie polega na zapomnieniu o nich i czystej kartce. Każdy popełniony grzech niesie za sobą konsekwencje i cierpienie i karę... nawet te odpuszczone.
  • Odpowiedz
niesie za sobą konsekwencje i cierpienie i karę... nawet te odpuszczone


@Maneharno: to co daje odpuszczenie grzechów z punktu widzenia takiego katolika który idzie do spowiedzi, skoro w dalszym ciągu musi przed Bogiem na Sądzie Ostatecznym odpowiadać tak samo, jakby nie poszedł?
  • Odpowiedz
@ZIELONECZKA_WSCIEKLA: A o jakim Bogu mogły pisać te media o egipskim? Zresztą katolicyzm to trzon chrześcijaństwa reszta to odłamy.

Może jest troszkę źle ten tytuł sformatowany, ale dotyczy ważnego problemu. Tutaj chodzi o to( gimboateiści będzie wasza anegdotka), że jak Jasio chce i modli się o rowerek, to nie może go po prostu iść ukraść i pomodlić się o wybaczenie. Nie można grzeszyć i liczyć na miłosierdzie Boga, nie taki
  • Odpowiedz
@rybsonk: Jezusa, mówił o niewybaczalnym grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Według nauczania kościoła jednym z grzechów przeciw Duchowi jest grzeszenie licząc zuchwale na miłosierdzie Boże.
  • Odpowiedz
@xaliemorph: jakich głupot? Link kieruje do filmiku dotyczącego grzechu przeciwko Duchowi Świętemu i zwraca uwagę na pewne kwestie. Szczególnie polecany dla osób uważających się za wierzących-niepraktykujących. Bardzo dobry materiał dla chrześcijan.
Maneharno - @xaliemorph: jakich głupot? Link kieruje do filmiku dotyczącego grzechu p...
  • Odpowiedz
@saakaszi: @ZIELONECZKA_WSCIEKLA: @rybsonk: a wysililiście się chociaż na obejrzenie tego filmu?

Bóg nie może odpuścić nam grzechu w kilku sytuacjach i to jest całkiem logiczne:
1. Jeśli grzeszymy przeciwko Miłosierdziu Bożemu (czyli pyszni grzeszymy w kółko tym samym, bo wiemy, że Bóg nam to wszystko odpuści i tak),
2. Jeśli grzeszymy przeciwko Duchowi Świętemu (czyli olewamy spowiedź z np. grzechu śmiertelnego "bo i tak Bóg mi nie wybaczy, jestem stracony dla Boga"), zakładając błędnie jakieś granice możności boskiej,
3. Jeśli nie mamy żalu za grzech ani mocnego i szczerego postanowienia poprawy. Bo co ma nam Bóg odpuszczać, skoro my sami nie uważamy
  • Odpowiedz
@krasecz: Nie dostał go za free. On się nawrócił, a za swoje zbrodnie wobec prawa ludzkiego, które pokrywa się w części z prawem boskim żałował i zapłacił haniebną śmiercią, więc nie wiem czy to jest takie nic.
  • Odpowiedz