Wpis z mikrobloga

Mirasy, chcę sprzedać motocykl dołożyć i kupić alfe 147 1.9 jtd tak do 12-13 tys. Wpadła mi w oko ta w pakiecie Ti https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-147-alfa-romeo-147-ti-1-9-jtd-16v-150km-5-drzwi-ID6yMF2p.html na co zwracać uwagę przy zakupie? Wiem że sam motor podobno bardzo wytrzymały jak na alfę i nie j---e się jak reszta. Myślałem jeszcze nad audi a3 1.6 poliftowe ale porządniejsze zaczynają się od 15 tys. dopiero więc odpada na mój budżet, a przedliftowe mi się wcale nie podobają.
#motoryzacja #alfaholicy #alfaromeo
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SuchyArbuz: A w Ti była na pewno alcantata? Ja się spotkałem tylko ze skórą... Trochę tanio, jeśli to prawilna Ti (same felgi są sporo warte). W tym aucie IMHO nie ma na co szczególnie zwracać uwagi - wiem, że bliżej początku produkcji rdzewiały, ale to obadasz jak w każdej furze. Jeśli w ogóle jest na chodzie i nie wyrzuca błędów, to silnik trzeba tylko odpowiednio przygotować do eksploatacji (klapy wirowe,
  • Odpowiedz
@Funky666: Jak patrzę na necie to właśnie sama skóra, ale jeżeli fotele były wymieniane to cała reszta dla mnie spoko. Byle by się w bubel nie załadować. Prócz starter packa do auta filtry oleje itp i to co napisałeś to przygotowywać się na coś jeszcze?
  • Odpowiedz
@hurin: Mnie przebieg nie obchodzi, może mieć milion n------e, ważne żeby silnik był w dobrej kondycji i reszta zadbana. To że auta mają duże przebiegi jest dla mnie normalną sprawą. Nawet zatajony mnie nie obchodzi, auto ma być sprawne.
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: Heh mój kolega był z Alfą 159 w ASO, 1.9jtd, stwierdzili że wszystko gra i przebieg legitny (180kkm), po jakimś czasie zaczęła palić olej i wyszł. szydło z worka że na cylidrach nie ma sprężania.
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz
Ja tez szukam tylko raczej benzyny.
Podobno progi lubią rdzewiec i na to trzeba zwrócić szczególną uwagę. Poza tym zwiększenie jest dość skomplikowane i lepiej jakby nic nie stukalo bo świadczy to o dolozeniu paru k na start.
Mirki jakiś czas temu odesłali mnie na forum i FB autoholikow. Forum jak najbardziej polecam. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. FB mniej chyba, że masz już alfę to dowiesz się jak naprawić
  • Odpowiedz
@bigger: Niekoniecznie, ale w tej cenie najbardziej mi się podoba, chcę coś małego w hatchbacku do miasta czasem na trasę. W alfie podoba mi się sama linia pojazdu. Nie chcę nic pokroju lupo polo gofa passata, najlepiej nic z vw bo to powszechne wszędzie auto. Alf aż tak często się nie widzi. Możesz coś zaproponować do 13k chętnie zobaczę.
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: Nie będę Ci mówił co masz robić, ale ja mam uprzedzenie to takich składaków - niby ma Ti, ale jednak nie ma... Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, auto jak auto, trzeba zobaczyć, bo po zdjęciach i opisie się nie dowiesz za wiele.
Nie podoba mi się w niej to, że nie ma foteli i kierownicy z Ti, to są dwie rzeczy, które dokłada się samodzielnie jako pierwsze.
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: @Johny3: Alfa jest awaryjna. Jest i koniec. Ktos tam bedzie mowil,ze jak dbasz tak masz , ale prawda jest taka ze nigdy nie wiesz co i kiedy sie stanie. I to niekoniecznie chodzi o silnik ( chociaz mnie 159 z 1.9 jtd cwiczyla jak zadene auto wczesniej) a wszystko dookola. Do tego 159 ( 147 dluzej nie jezdzilem) jest absurdalnie nbieprzemyslana i niergonomiczna. Doloz do tego absurdalne spadek cen uzywek. Jak sprzedalem taka poliftowa z twinsparkiem za 6k a po zdjeicach byla 10x lepsza niz ta.

ten konkretny wydaje sie byc kombinowany, ale foty sa zbyt ujowej jakosci,zbey to potwierdzic. 160kkm to na pewno nie ma.

Sam nie jestem milosnikiem wieswagenow, ale jakbym mial wybrac wolalbym A4 b6 ( trzeba by poszukac, ale da sie spokojnie w tej kasie trafic zdrowego. A jakby mialo byc cos z charakterem to wybor dla
  • Odpowiedz