Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałem propozycje rozmowy w bardzo znanej firmie, coś jak Google albo Facebook. Na rozmowie mają być omówione moje doświadczenia, oczekiwania i rola jaką miałbym pełnić.

Jakiś czas zastanawiałem się nad moimi oczekiwaniami finansowymi. W głowie ułożyłem sobie skromną (ale prawdziwą) regułkę która odzwierciedla moją aktualną sytuację.
Co myślicie jeśli student na takiej rozmowie odpowie:

Nie mam wobec Państwa oczekiwań finansowych. Moje oczekiwania skupiają się na możliwości rozwoju, współpracy i realizacji projektów które będę realizował z pasją i zainteresowaniem.

Nie chce żeby to brzmiało zbyt dumnie, ale po prostu takie są moje oczekiwania wobec pierwszego pracodawcy. Nie chce również aby odebrano mnie jako osobę która nie ma pojęcia o IT ponieważ uważam, że mam wiedzę i doświadczenie aby podjąć pierwszą pracę. Z tego co słyszałem pracownicy są zadowoleni z pensji jakie oferuje wspomniana firma i nie wydaje mi się by taki gigant informatyczny wyzyskiwał młodych studentów.

Mam zamiar aplikować też do innej firmy w regionie uważanej za marzenie każdego specjalisty, która jak powszechnie wiadomo również bardzo dobrze płaci zatrudnianym pracownikom.

Co myślicie o takiej odpowiedzi? Czy zostanę pozytywnie odebrany? Zapraszam do dyskusji.

♯programowanie ♯naukaprogramowania #pracait #kiciochpyta #programista15k #praca #rozmowakwalifikacyjna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 41
@Mysiunia_: Otóż to

@AnonimoweMirkoWyznania: jakbym Cię rekrutował to bez skrupułów dostałbyś za taki tekst najniższą przewidywaną na to stanowisko stawkę - jeśli byś się sprawdził - oczywiście, niezależnie od wiedzy, bo zostanie więcej dla mnie i całej reszty zespołu ;] (no chyba że naprawdę skill over 9000). Pokazuje nie to co byś chciał - że jesteś uczciwy i chętny do pracy, a to że nie jesteś zorientowany ile się na
@AnonimoweMirkoWyznania
Jak chcesz sobie realizować projekty z pasją i zainteresowaniem nie dostając za to kasy to chłopie weź sobie przejrzyj githuba i się dołącz do kilku. Wygodniej nawet bo z domu dupy ruszać nie trzeba xD. Technologie jakie chcesz, tematyka jaka chcesz, elastyczne godziny pracy, możesz się zwolnić w dowolnej chwili bez okresu wypowiedzenia xD.
OP: Niestety wiem, że musi zostać podana. Tylko co jeśli bardzo zależy mi na pracy w tej firmie i pieniądze dla mnie nie mają najmniejszego znaczenia. Jeśli podam mało typu 1k to zostanę pewnie źle odebrany. Nie lepiej w takim wypadku użyć pierwszego zdania? Jest ono tutaj kluczowe.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
WierzgającaPani: jestem swiezo po ogladaniu podcastu ze znanym Sobotko z Bottegi

zacytuje z pamieci " dla duzej korporacji nie ma wiekszego problemu zaplacic Ci kazde piniadze jakich zarzadasz "

Ty mowisz ze to twoja pierwsza praca a jednoczesnie mowisz ze masz doswiadczenie, moze zacznij od przestania klamstw wobec samego siebie.

Potem przeanalizuj co i jak umiesz, jak ci szlo na studiach zarowno z ocenami jak i faktycznym skilem logiczno analitycznym, a