Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy wiesz, że zawiodłeś oczekiwania rodziny. Najzdolniejsze dziecko w klasie, świadectwa z czerwonym paskiem (do pewnego momentu prawie nie musiałam się uczyć) specyficzne zainteresowania (antropologia i astronomia w wieku 4/5 lat) szeroka wiedza, wygrywane konkursy. Przed trzecia klasa podbazy chciano mnie przenieść od razu do czwartej bo odstawałam poziomem etc.
Dorosłość - stany depresyjne, brak chęci i motywacji do zrobienia czegokolwiek mądrego ze swoim życiem, kończę studia których nie lubię i nie wiem nawet co dalej.
Małe zdolniachy zwykle tak kończą w dorosłym życiu.
A spodziewano się po mnie kariery ( ͡° ʖ̯ ͡°) #gorzkiezale #depresja ##!$%@?
  • 263
@ninakraviz do złych szkół trafiłaś, w podstawówce to łatwo odstawiać bo różne dzieci przychodzą, każdy inaczej dorasta a nauczyciele podchodzą różnie, jak byłaś dobra to czemu nie poszłaś do super liceum gdzie w takich placówkach szybko rozumiesz, że nie jesteś jedyna osobą zdolną
@ninakraviz: tak to jest, gdy pod wpływem rodziny robisz to czego nie chcesz. Miałem to samo gdy sobie uświadomiłem, że 5 lat studiów były psu w dupę, bo w zawodzie mam 1650zł netto (Januszo-korpo) a do tego nienawidzę siedzenia przed kompem.

Wolę wojsko, poligon, las, konserwę i chleb z dżemem wysokosłodzonym za 2180, a wystarczyłaby mi gimbaza... xD
@ninakraviz Może pomoże Ci zmiana otoczenia? Ja wyjechałem do UK i jestem wolny m.in. od takich rzeczy j.w. Nikt mnie tu nie zna, praca dużo mniej stresująca i możliwości finansowe o wiele lepsze. Odezwij się na PW jak coś.
@Wednee: @Allbis: I do całej reszty "hehe dziewczyny to zawsze kuły na blachę":
OP posiada naprawdę dobre umiejętności poznawcze. Zalicza przedmioty ucząc się godzinami, a nie jak większość (podobno) tygodniami. Bo potrafi zrozumieć i kilka stron zbędnego pierniczenia streścić trzema własnymi zdaniami.

Ale ma problem z tym, by W OGÓLE się uczyć.

Więc strzelacie kulą w płot. Osoby, o których wy mówicie, to były bardzo częste przypadki ludzi przeciętnych lub
@ninakraviz: jakbym czytala o sobie :o mnie chcieli przenieść z drugiej do trzeciej, na koniec podstawówki najlepsza średnia w szkole z pobitym rekordem, no genialne dziecko. Teraz brak motywacji do życia, nie mogę skończyć studiów (przez przenoszenie się z dziennych na zaoczne i inne komplikacje jestem dwa lata w plecy), których w dodatku cholernie nie lubię, brak pomysłu na siebie :|
@ninakraviz: bądź mną, najgorsze oceny, w 4 klasie SP średnia 2.8 (wyczyn), średnia 2.6 w 3 LO (druga najgorsza w klasie), mame i tate stracili nadzieje, bądź #!$%@? nawet z WFu i religii. Dokucza praktycznie każdy, nawet najgorszy zjeb w klasie, bo nikt nie ma tak fatalnych ocen, a wiadomo oceny to ich życie, to ich majestat. Jadą po tobie jak po gównie przez 12 lat. #!$%@? jakieś gówno studia prywatne
@ninakraviz: xd mialem tak samo, pochlanialem wiedze bez nauki ot tak, bo mnie to interesowalo. Zawsze czerwone paski itd, angielskiego sie sam nauczylem, bo w szkole byl kiepsko wykladany. Na szczescie nikt mi nigdy nie dojezdzal, ze kujon, bo ludzie sie pokapowali po prostu, ze mam szybki procesor i 1tb dysk ssd pod kopula, podczas gdy oni maja standardowy procesor i 64gb HDD. Xd Az tu nagle poszedlem na studia i
@ninakraviz No przed ukonczeniem studiow rzeczywiscie mozesz wypisywac takie bzdury i winic wszystkich dookola za swoja mizernosc. Zlap zycie za pysk i zacznij cos robic w kierunku w ktorym chcesz isc zamiast plakac na wykopie :) powodzenia. To dopiero poczatek drogi.
@ninakraviz Ej, skoro jesteś na terapii, to pomimo tego, że dopiero zaczynasz to i tak bardzo dużo, problem by był, jakbyś nie chciała nic ze sobą zrobić. A pójście na aplikacje wcale nie musi być takie straszne, jak sobie wyobrażasz, być może kiedy na własnej skórze doswiadczysz stresu w prawniczej robocie, a też poczujesz satysfakcje, to na nowo odżyjesz. Poza tym zawsze istnieje możliwość zmiany i pójścia za marzeniami. Ja też mam
@ninakraviz ech trzymaj się, mam bardzo podobnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) też zdolny dzieciak, może nie aż tak, żeby przenosić do wyższej klasy, ale bycie "na topie" zawsze przychodziło mi bez większego trudu. Dopiero na studiach zaczęły się schody, okazało się, że są ludzie ode mnie lepsi, a ja nie potrafiłam włożyć pracy w to, żeby też być dobra. Teraz robię to samo, co Ty, i też mi
@ninakraviz: też tak miałem za dzieciaka. Teraz mam ponad 30lvl i teraz będzie pierwszy kierunek studiów jaki ukończyłem. Studiowałem chyba na 5 kierunkach ale nie chciało mi się doprowadzić ich do końca, może tym razem wystarczy chęci do zakończenia.
@ninakraviz rocznik 91 here, podstawowka ze srednia 4,0 gimnazjum 4,0 technikum ledwo zdane (4 nagany za nieobecnosci i psycholog- prywatnie) studia prywatne jakos przebujane i tyt magistra. Aktualnie dobrze platna praca w korpo na stanowisku ktore mnie kreci. Jak widzisz edukacja nie ma musi miec wplywu na Twoje zycie. Najwazniejsze jest Twoje podejscie i charakterek, jezeli mieszkasz w miescie i masz perspektywy to wyjdz z piwnicy :)
@ninakraviz: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jesteś z tą super ambitnych w klasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Całą podbaze miałem wywalone w sumie w nauke, uczyłem się tyle co słuchałem na lekcji, zresztą w gimbazie to samo - srednia zawsze na pasek - ale zachowanie poprawne/dobre xD dla odmiany kumpela nie wychodziła na dwór w tamtym okresie bo matka cisneła z nauką i też "zainteresowania" miała ambitne XD - aktualnie kończy
@ninakraviz: Kończysz studia, więc chyba jesteś młoda, jeszcze dużo możesz zmienić, jeżeli tego chcesz. Ja zmieniam branżę, a mam 34 lata i dużo nauki przede mną, więc nie marudź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ninakraviz: no cześć, w podstawówce miałam w pewnym momencie już zakaz zgłaszania się na lekcjach, w gimbazie nadal 5.0 przy zerowym wysiłku, w technikum średnia spadła bo u niektórych nauczycieli nie dało się dostać więcej niż 3, albo 5 z fizyki dostawało się za śpiew w chórze ( ͡° ʖ̯ ͡°) (na ostatnim świadectwie mam 2 z polskiego i 6 z angielskiego i przedmiotu zawodowego XD), teraz
@ninakraviz: błędy: wmówiona niezwykłość, zbyt szybkie uczenie na początku i brak wypracowanych metod uczenia się, podkreślanie, że to nie zasługa pracy włożonej w naukę, a naturalnych zdolności - na które nie ma się wpływu, propaganda sukcesu.
To tak po mojemu i po przeczytaniu wieku osób dotyczących sposobów wychowania. Moja matka też zrobiła ich ogromne ilości i teraz wiem jakie.
@ninakraviz: nic z tego co wymieniłaś raczej nie wróżyło dobrej kariery, sporo loszek ze szkoły miało same 5 i konkursy a poszły na najgorsze uczelnie bo kuły na pamięć i nic nie rozumiały. astronomia w wieku 4-5 lat? jakieś opowiadanie o gwiazdach w kubusiu puchatku? z daleka śmierdzi przerośniętym ego i ambicjami które pewnie były konsekwencją słyszenia frazy zdolna ale leniwa. nie mówię tego żeby cie obrazić, piszesz to więc oczekujesz
Dziwne, że jeszcze nikt nie wrzucił XD

#!$%@? mnie te nadopiekuncze mamy. Mam dwóch synów. Jeden lat 2 i drugi lat 5. Ten drugi chodzi do przedszkola i jest normalnym dzieckiem. Nie za mądrym i nie za głupim, ot Kacperek. W ten piątek odbieram gowniaka z przedszkola, więc jestem punktualnie 15:45 pod drzwiami. O 16 dzieciaki kończą zajęcia, więc czekam. Ze mną czeka stado rodziców. Raczej mamusiek, które swoje #!$%@? życiowe próbują
@ninakraviz Jestem z toba sistro. Podstawowka - geniusz jezykowy, biologia, chemia w malym palcu, choc jedyne co wygralem to #!$%@? na klatce schodowej bo mialem za duze okulary. Tera - dol, depresja, #!$%@?. Ja mysle ze jestesmy zbyt dobrzy by sie zmarnowac, ale zbyt #!$%@? by zablysnac. Do tego dochodzi fakt iz to nie inteligencja jest droga do sukcesu a osobowosc, sila charakteru i szczescie. Trzym sie!
@ninakraviz: 24 lvl, same here. Podstawowka i gimnazjum to paski na samej pamięci bez nauki. Astronomia, archeologia od małego. W liceum nieco gorzej, na studiach kubeł zimnej wody na głowę. Ale dałem radę się przestawić, przystosowac, i po 2 semestrach na studiach technicznych też wchodzilem na srednia 4.5-5.0.
W tej chwili programista, astronomia ciągle się mega interesuje, mam parę teleskopow i prowadze czasem wyklady i warsztaty o tej tematyce.
Moim zdaniem
@ninakraviz: siema smutny mirku. Mam tak samo i moge ci powiedziec co pomaga mnie. Jestem pasywny na mikro ale jestem tu czesto:) dla ciebie specjalnie sie zaloguje.
O mię: ominieta zerowka, wszystkie konkursy i olimpiady. Lykalem jak młody pelikan :)Rodzice dyrektorzy itp.
Informa 5 lat srednia 4.8 bo olewalem. Caly czas niepewnosc, oczekiwania (najstarszy w całym pokoleniu ), ogolnie to przychodzilem z 1 godzine przed zajeciami #!$%@? wie po co. A
@MamCieNaHita: hm, ale podejście "ja wam pokażę" zakłada ciężką pracę, czy raczej - pracę mimo porażki, parcie do przodu mimo że nie wychodzi.
Nie wiem jak OPka, ale jak mi coś nie wychodzi, to się czuję jak najmniej wartościowy człowiek świata i siadam w kącie i płaczę, a nie próbuję dalej

@AbstractObject: dla kogoś kto całą swoją samoocenę oparł na byciu inteligentnym i zdolnym stwierdzenie że jest nikim nie jest
@Allbis przerosniete ego? Tez interesowalam sie astronomia bedac dzickiem, mialam sporo ksiazek na ten temat, na scianie wielki plakat z mapa nieba i nieduzy teleskop, na ktory odkladalam dlugo pieniadze. A jaka byla frajda jak przez kuchenne okno wpatrywalam sie w komete Halle-Bopp, piekny obiekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)