Wpis z mikrobloga

Mirki, oglądaliście ten nowy polski "serial" - Dzień w którym pojawiła się forsa?
Jak nie to obejrzyjcie, zobaczycie jak łatwo można roztrwonić 80 tysięcy.
Jest sobie młoda para z 2 dzieci, żyją tylko z 500+ (łącznie mają 1000 zł na 4 osoby na miesiąc!), nie mają ciepłej wody, ze ścian odpada tynk, dieta to się opiera chyba na czokoszokach, ale nagle bum! dostają 80 tysięcy, mogą z nimi zrobić co tylko chcą, wydać na co tylko chcą - robią zakupy za kilka tysięcy w markecie (jedzenie, zabawki, ciuchy itd.), kupują telewizor i xboxa za ~7 tysięcy, powroty z zakupów taksówką, ona codziennie chodzi a to do kosmetyczki, do fryzjera i lekką ręką wydają 20 tysięcy w 10 dni nie robiąc tak naprawdę nic pożytecznego dla domu ani tych dzieci.
On jednak trochę rozsądku, zaplanował remont i zaczął go robić, ale ona woli jednak stawiać koleżance sesje u kosmetyczki xD

Oglądałem to wczoraj z różową, to aż mnie trzęsło z głupoty innych. Takim ludziom według mnie nawet to 500+ się nie należy bo i tak tego dobrze nie spożytkują, tylko roztrwonią na głupoty i żadnego pożytku z tych ludzi nie będzie.
Ani ona ani on nie pracowali, ale jak dostali te pieniądze, to on powiedział, że to dla niego szansa i może pójdzie do pracy bo zrobi kursy (kupił sobie nawet smartwatcha żeby mógł na tych kursach ściągać).

Serial idealnie pokazuje, dlaczego takim ludziom nie należy się żadna pomoc od nas podatników - nie potrafią sobie poradzić, to nawet jak dostaną pieniądze nic się nie zmieni, bo nadal to są te same osoby, co dostają pieniądze "ZA DAAAARMO" i jak do pracy nie są chętni to i tak pracować nie będą.

A najlepsza scena była, gdy on do niej mówił że do końca miesiąca chyba 7 złotych im zostało, a kolejna scena jak rozmawiają w łazience, a ona pali fajkę... Kasy nie ma na jedzenie, ale na fajki jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzymajcie linka:
http://player.pl/programy-online/dzien-w-ktorym-pojawila-sie-forsa-odcinki,5055/

Pobierz B.....l - Mirki, oglądaliście ten nowy polski "serial" - Dzień w którym pojawiła się ...
źródło: comment_eTQ556dOqc4XpkUFea06cxME7RR2bkW8.jpg
  • 172
@BoaKusiciel: widzieliśmy chyba inny program. To on był #!$%@? a ona normalna. To ze chciała pierwszy raz od stu lat poczuć się normalnie i chciała postawić przyjaciółce kosmetyczkę to jest dziwne? Nic nie kupili dzieciom? #!$%@? co ty oglądałeś? Ok, #!$%@? pare tysi na bzdury, żeby poczuć się choć trochę jak przeciętny Kowalski, a potem już myśleli co z reszta zrobić.
To wyglądało szokująco, ale nie zrozumiesz ich, tak jak najedzony
@PrzyrkrytyArdrian: najpierw remont i podstawowe dobra potrzebne do życia jak ogarnięcie tej ciepłej wody, później dopiero telewizory, xboxy i kosmetyczki.
On robił remont w czasie gdy ona się bawiła z koleżanką, kupili dzieciom ZABAWKI za grubą kasę, a nie porządne łóżko (w planach tylko mieli piętrowe).
Niech robią co chcą - ich pieniądze, jeszcze z miesiąc pożyją jak królowie, ale czeka ich niemiły powrót do biednej rzeczywistości
@BoaKusiciel: Dla większości ludzi pojęcie "za darmo", czyli w momencie, w którym dostają pieniądze zupełnie za nic, to tak naprawdę przyzwolenie do tego, by ją lekką ręką wydać. O! Dostaję pięć stówek miesięcznie od państwa, to przecież nie przeznaczę ją na jakieś remonty, lokatę, tylko wyprawię imprezę, wskoczę do Maca i kupię sobie konsolę, przy której spędzę ten czas, w którym musiałbym na te pieniądze zapracować.

Moje zdanie jest takie -
@BoaKusiciel: Pomijając fakt że to są ustawiane programy jak ludzie z klasy średniej dostają dużo kasy z nieba to nie są nauczeni dysponować taką ilością pieniędzy. W wielu przypadkach kończy się roztrwonieniem nie wiadomo na co.
Nam się łatwo mówi że na ich miejscu byśmy zainwestowali itp. ale jak nagle stać Cię na to czego zawsze musiałeś sobie odmawiać to rozsądek trochę ucieka dupą.
Ustawione, czy też nie ustawione, na pewno nie przerysowane. Jestem o tym przekonany, że istnieją tacy ludzie naprawdę, którzy zachowali by się tak samo, albo nawet jeszcze gorzej. A co do palenia fajek, przecież to jest standard. Nie ma jedzenia, nie ma na rachunki, płacz, że nie ma dla dzieci na ubranka, ale piwsko i fajki to są w domu zawsze.


@wiluxpl: wiadomo, że jest tak jak piszesz. W końcu większość
@czikiratka: To.
@blondeblossom: Formującą się klasą średnią mogą być moi rodzice albo koledzy z korpo 15k, mający własne domy i mieszkania, inwestujący pieniądze w nieruchomości czy grający niewielkimi sumami (nie milionami) na giełdzie. Rolnik z dużym gospodarstwem, zarabiający na nim i inwestujący w nie. Nie chodzi nawet o zarobki, ale właśnie o to, co się robi z pieniędzmi - klasa średnia to już są ludzie, którzy nie tylko żrą i
@NoMercyIncluded: Doprecyzuję. Nie mówię że wszyscy ale myśląc o klasie średniej myślę o takich typowych ludziach co sobie pracują gdzieś na kasie w tesco czy na lini produkcujnej. Tacy żyjący od pierwszego do pierwszego.
Takie osoby raczej nie są nauczone obrotu pieniędzmi i wtedy wszystko leci na zachcianki.
@blondeblossom: To jest klasa niska. Jeśli nie, to jak widzisz tę klasę? Żule na dworcu i itp. to już patologia. Przecież klasa niska to robotnicy, nie trzeba machać łopatą, żeby być robotnikiem. Można wypełniać tabelki w excelu czy kasować produkty - jeśli nie wystarcza, by mieć jakieś perspektywy na przyszłość, to jest to typowe życie klasy niskiej. Klasa średnia z zasady gromadzi dobrobyt, o to mi chodziło.