Wpis z mikrobloga

Mirki, oglądaliście ten nowy polski "serial" - Dzień w którym pojawiła się forsa?
Jak nie to obejrzyjcie, zobaczycie jak łatwo można roztrwonić 80 tysięcy.
Jest sobie młoda para z 2 dzieci, żyją tylko z 500+ (łącznie mają 1000 zł na 4 osoby na miesiąc!), nie mają ciepłej wody, ze ścian odpada tynk, dieta to się opiera chyba na czokoszokach, ale nagle bum! dostają 80 tysięcy, mogą z nimi zrobić co tylko chcą, wydać na co tylko chcą - robią zakupy za kilka tysięcy w markecie (jedzenie, zabawki, ciuchy itd.), kupują telewizor i xboxa za ~7 tysięcy, powroty z zakupów taksówką, ona codziennie chodzi a to do kosmetyczki, do fryzjera i lekką ręką wydają 20 tysięcy w 10 dni nie robiąc tak naprawdę nic pożytecznego dla domu ani tych dzieci.
On jednak trochę rozsądku, zaplanował remont i zaczął go robić, ale ona woli jednak stawiać koleżance sesje u kosmetyczki xD

Oglądałem to wczoraj z różową, to aż mnie trzęsło z głupoty innych. Takim ludziom według mnie nawet to 500+ się nie należy bo i tak tego dobrze nie spożytkują, tylko roztrwonią na głupoty i żadnego pożytku z tych ludzi nie będzie.
Ani ona ani on nie pracowali, ale jak dostali te pieniądze, to on powiedział, że to dla niego szansa i może pójdzie do pracy bo zrobi kursy (kupił sobie nawet smartwatcha żeby mógł na tych kursach ściągać).

Serial idealnie pokazuje, dlaczego takim ludziom nie należy się żadna pomoc od nas podatników - nie potrafią sobie poradzić, to nawet jak dostaną pieniądze nic się nie zmieni, bo nadal to są te same osoby, co dostają pieniądze "ZA DAAAARMO" i jak do pracy nie są chętni to i tak pracować nie będą.

A najlepsza scena była, gdy on do niej mówił że do końca miesiąca chyba 7 złotych im zostało, a kolejna scena jak rozmawiają w łazience, a ona pali fajkę... Kasy nie ma na jedzenie, ale na fajki jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzymajcie linka:
http://player.pl/programy-online/dzien-w-ktorym-pojawila-sie-forsa-odcinki,5055/

B.....l - Mirki, oglądaliście ten nowy polski "serial" - Dzień w którym pojawiła się ...

źródło: comment_eTQ556dOqc4XpkUFea06cxME7RR2bkW8.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arachnofob: wtedy stają się dłużnikami, sprawa trafia do sądu i kasa ściągana jest z zabezpieczeń dotacji - najczęściej dwójka poręczycieli, rzadziej weksle lub blokada kasy na koncie bankowym.

g---o wiesz ale się wypowiesz... ()
  • Odpowiedz
to jak dawanie osobom trwałe bezrobotnym (pow. 12 m-cy) 20000 zł na biznes. Przez ponad rok życia nie potrafili ogarnąć, ale nagle zostaną rekinami small businessu


@staryhaliny: a wiesz jakie są kryteria tego "dostania" kasy? To jest jak pożyczka: musisz mieć żyrantów, jak biznes padnie szybciej niż w kontrakcie to oddajesz kasę itp.

To nie jest tak, że siedzi sobie patus z rodziną patusów i po 12 miesiącach na bezrobociu
  • Odpowiedz
Oczywiście, że jest to wyreżysowane, ale pewnie większość rodzin takich jak tam w rzeczywistości zrobiłaby podobnie. Chociaż trzeba zakładać, że pewien procent wydał by je rozsądnie, np. remont mieszkania.
  • Odpowiedz
@BoaKusiciel: dlaczego toba trzeslo? wiesz jak malo jest to pieniedzy? Zycie w polsce jest drogie - to tylko dowodzi tego ze polacy zarabiaja grosze.
Niemiecka telewizja robi z was meneli pokazujac jak sie cieszycie ze stac was na cos wiecej niz kurze podroby.
  • Odpowiedz
@wiluxpl: Zgadzam się, ustawione czy nie ustawione, niestety takich ludzi jest gros i takie sytuacje wcale nie byłyby oderwane od rzeczywistości, chyba, że by poszli do kogoś, komu się faktycznie jakoś powinęła noga, został niepełnosprawny jeden członek rodziny i sobie nie radzą - tacy ludzie wiedzieliby na co spożytkować pieniądze. Naoglądałam się patologii, na wódę jest, na fajki jest, ale jaka bieda i jak to ciężko. Generalnie może zrobił się
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: To jest właśnie coś, z czego ludzie sobie nie zdają sprawy. Jestem Ci wdzięczny, że zwróciłaś na to uwagę. W tych wszystkich reportażach o "ubogich" w ich domach panuje po prostu SYF. Czy wyrzucenie w domu śmieci, czy też umycie podłogi nawet zwykłą wodą kosztuje? Nie, ale ludzie nawet nie potrafią zadbać o to by być czystymi. Można kupić najtańsze mydło za złotówkę i można być czystym... Wystarczy chcieć.
  • Odpowiedz
każdy chce aspirować do klasy średniej i lekko mnie to bawi - średnia krajowa jest, więc jestem średni, no nie


@NoMercyIncluded: Tak technicznie rzecz biorą to 80% społeczeństwa zarabia poniżej średniej krajowej. Więc pomimo tego że jest ona przerażająco niska to jednak jest to nieosiągalne marzenie dla większości klasy niższej. Mam znajomych co pokończyli studia, mają jakieś w miarę normalne etaty za płacę za którą da się przeżyć i ciężko
  • Odpowiedz
Idąc tym tokiem powinniśmy szanować złodziei, którzy łamią zabezpieczenia w autach i je kradną ludziom, którzy uczciwie je kupili ...


@wiluxpl: No ni chujet. O ile łamanie zabezpieczeń można nazwać pracą i to czasem bardzo przydatną, to nie mogę się zgodzić żeby kradzież nazywać pracą. To nie jest praca, to złodziejstwo i tego nie szanujemy.
Więc według mnie każdą pracę można szanować
  • Odpowiedz