Wpis z mikrobloga

dzieje się ( ͡ ͜ʖ ͡) według Ziobry to było zabójstwo i będzie tego bronił... więc myślę że nie wyjdzie dzisiaj Adam Z.

To jest bardzo trudny dowodowo proces - podkreślił Zbigniew Ziobro. - Pamiętajmy, że tam wiele elementów składa się na dowody pośrednie, poszlaki tworzące pewien łańcuch prowadzący bezpośrednio do wniosku, że ten człowiek spowodował zabójstwo z zamiarem ewentualnym, a więc przynajmniej godził się na to, że Ewa Tylman straci życie. Prokurator taki zarzut postawił, w mojej ocenie jest to zarzut słuszny, i prokurator na pewno będzie go bronił - dodał minister sprawiedliwości.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,143276,title,Ziobro-sad-ws-Ewy-Tylman-jest-pod-presja,wid,18706222,wiadomosc.html?ticaid=118a8b

#ewatylman
  • 34
@mirek_1: Bo w sumie z dwojga złego prokuratura zebrała więcej materiałów na zabójstwo niż na nieudzielenie pomocy. Przecież są te zeznania policjantów, no więc co, mają być zniesione? Nieudzielenie pomocy też chyba trzeba jakoś udowodnić. Ponadto dotychczasowe zachowanie podejrzanego Adama Z. wskazuje jednak, że zrobił coś więcej niż tylko zabrał się i poszedł.
@selawi: przecież Ziobro jako prokurator generalny musi stać po stronie prokuratury, jest jej zwierzchnikiem. Zupełnie nie wiem po co w ogóle wypowiada się o tej sprawie publicznie, bo postępowanie sądowe trwa, ale ciężko było się spodziewać jakiejś innej opinii ze strony ministra.
@Pete1: Myślę, że te oświadczenie Ziobry to taka chęć wzmocnienia prokuratorek. Sprawa stała się medialna i obecnie górę bierze stanowisko obrony, plus zamiar zmiany kwalifikacji przez sąd.
@selawi: Gotów jestem poświęcić się dla uwolnienia społeczności wykopu od Twych wpisów. Pamiętaj jednak, że w polskich więzieniach nie ma cel koedukacyjnych, więc nie pozyskasz Adama Z. jako współlokatora, a o to Ci najwyraźniej chodzi.