Wpis z mikrobloga

@robertx: przed zimą też kupiliśmy taki kocioł (ʘʘ) początkowo chodził na ustawieniach ręcznych- trochę było zabawy z ustawieniem optymalnego czasu i częstotliwości podawania, w końcu przełączyliśmy na PID i jest w porządku :) @jedrek_masta: u mnie po zamontowaniu kotła tata z kolegami robili odbiór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx: Myślałem nad defro ale sam ich sprzedawca nie polecał jakoś. Skuteczność nie powalająca jak na obecną technikę a i materiał też z nie najwyższej półki.
  • Odpowiedz
też lubię ten moment jak kupujesz sobie coś nowego i siedzisz przed tym z piwem i patrzysz jak działa, ostatnio kumplowi pralkę pomagalem wnieść to siedzieliśmy z browarami w łazience i patrzyliśmy jak się pranie robi przez godzinę.


@jedrek_masta: xD
Moi byli współlokatorzy też tak coś oglądali z piwerkami, wgapiając się we wnękę, jak przyszłam oglądać dom.
Myślałam, że to jakiś cicho nastawiony telewizor.

  • Odpowiedz
@robertx: Po rozmowach z wieloma ludźmi którzy mają defro nie polecał bym tego. Same problemy z tym są, ślimaki się gną, zacinają, silniki i motoreduktory też się psują. Sterowniki mają gówniane sterowanie nadmuchem i po 2-3 latach zaczyna się pieprzyć i co roku jest naprawa, jedną z przyczyn jest słabej/tragicznej jakości kondensator w dmuchawie. W zależności od mocy siedzi tam od 2 do 5uF który po czasie traci pojemność a
  • Odpowiedz
@robertx:

> Mój stary to fanatyk pieców na ekogroszek. Pół mieszkania za$%ane czarnym złotem najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi pogrzebacz i trzeba wyciągać w szpitalu bo przecież ostry na końcu. W moim 22 letnim życia już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu ja poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie zobaczyła to kazała but ściągać bo myślała,
  • Odpowiedz
@robertx: naprawdę masz taką wielką chałupę? Przecież to jak kończysz sprzątać, to musisz chyba wrócić do punktu startowego i zaczynać od nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak poważniej, to znam kogoś, kto ma podobny metraż co twój po odliczeniu poddasza i po 10 latach stwierdził, że wolałby taki zwykły dom 150-180 m2.
  • Odpowiedz
@eshape55: Powiem Ci, że nawet jeżeli nie grzejesz wody, przynajmniej połowę roku piec Ci chodzi. Wyłączasz koniec kwietnia / początek maja, włączasz na początku października. Nawet jak na dworze są już temperatury wiosenne, to bez włączania ogrzewania nawet na male obroty, w domu będziesz marzł.
  • Odpowiedz
@Shatter: Do wypalania sadzy w kominie jest sadpal, raz na jakiś czas nie zaszkodzi podsypać - ale trzymać celowo wysoką temperaturę komina, to troszkę bezsens.
Jak miałbym mniejszy i ciut inaczej zbudowany dom, to nie bawiłbym się w żadne ekogroszki, tylko postawił starego dobrego śmieciucha, im większy tym lepszy (mam akurat zębca 35kw z dopalaniem, myślę, że byłby do tego idealny), podłączył bufor ciepła i jazda - ostre palenie przez
  • Odpowiedz