Wpis z mikrobloga

Mircy,
Jestem z siebie mega dumna, więc #chwalesie
Dwa tygodnie temu rzuciłam pracę w korporacji z wielkiej czwórki, żeby spełnić swoje marzenia i zostać grafikiem komputerowym () kursy, które chce wpisać w CV zaczęłam już robić w zeszłym roku. Przy odrobinie szczęścia może uda mi się zostać freelancerem lub załapać się do agencji marketingowej
Zostały mi jeszcze dwa tygodnie okresu wypowiedzenia i nie mogę się doczekać końca miesiąca (ʘʘ) Także pijcie ze mną kompot, bo już niedługo zamienię excela na photoshopa i illustratora ()
#korposwiat #korpo #pracbaza #grafikakomputerowa #grafika
skumbageliza - Mircy,
Jestem z siebie mega dumna, więc #chwalesie 
Dwa tygodnie temu ...

źródło: comment_sM7t4yI5W9RPFqbFo7HclaNA1e6jTmaX.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@skumbageliza: witamy w branży - mały tip - żadne kursy nie przekonają pracodawcy - tylko portfolio, umiejętności i talent - nawet do doszlifowania w trakcie pracy :) szkoda czasu na papiery - ćwicz i trenuj :)
  • Odpowiedz
@skumbageliza: ja rzuciłem pracę w banku, by projektować :) udało mi się załapać w branży gamingowo/hazardowej, zagraniczny klient, praca zdalna, siedzę w domu, wstaję o 10:00, także całkiem przyjemnie :D Leci już szósty rok pracy, ale w związku z tym, że mało się tutaj rozwijałem postanowiłem od marca zacząć gdzie indziej, ale zostać w branży. Jest w niej potencjał :)
  • Odpowiedz
@skumbageliza: Nie znam specyfiki pracy grafika ale czy nie lepiej byłoby najpierw zdobywać doświadczenie robiąc jakieś małe projekciki po pracy i w ten sposób budować swoje cv zamiast rzucać pracę i liczyć że coś się wydarzy? Dziwne podejście bo z tego co napisałaś wygląda jakbyś nigdy nie zrobiła żadnego komercyjnego projektu
  • Odpowiedz
  • 0
@abcde jestem przygotowana na minimum dwa miesiące zawieszenia, które w 100% poświęcę na budowanie portfolio i pierwszego zlecenia, wiem, że nie mam co szukać pracy od razu ;)
  • Odpowiedz
  • 2
@abcde brak czasu, zmęczenie, zaoczne studia (muszę w końcu zacząć pisać pracę :D)
Też obawiam się, że bez silnego bodźca bym nie zabrała się za to tak konkretnie jeszcze przez parę miesięcy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Potrzebowałam też psychicznie odciąć się od dość frustrującej pracy, mieć czystą, wypoczętą głowę :) dla wielu osób to na pewno brednie, ale dla mnie to jest system
  • Odpowiedz
@skumbageliza: już epizod z "byciem grafikiem" miałem - i bym teraz k#$%a z głodu umar :D:D:D Powodzenia jak zobaczysz na stronach typu zleceniaprzeznet za ile ludzie są chętni klepnąć logo, czy stronę internetową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz