Wpis z mikrobloga

Mircy,
Jestem z siebie mega dumna, więc #chwalesie
Dwa tygodnie temu rzuciłam pracę w korporacji z wielkiej czwórki, żeby spełnić swoje marzenia i zostać grafikiem komputerowym () kursy, które chce wpisać w CV zaczęłam już robić w zeszłym roku. Przy odrobinie szczęścia może uda mi się zostać freelancerem lub załapać się do agencji marketingowej
Zostały mi jeszcze dwa tygodnie okresu wypowiedzenia i nie mogę się doczekać końca miesiąca (ʘʘ) Także pijcie ze mną kompot, bo już niedługo zamienię excela na photoshopa i illustratora ()
#korposwiat #korpo #pracbaza #grafikakomputerowa #grafika
skumbageliza - Mircy,
Jestem z siebie mega dumna, więc #chwalesie 
Dwa tygodnie temu ...

źródło: comment_sM7t4yI5W9RPFqbFo7HclaNA1e6jTmaX.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@skumbageliza jakie big 4 jest takie jest, ale przynajmniej tam płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym, niestety... Grafików jest jak mrówkòw. Ci dobrzy zawsze znajdą robotę ale bardzo ciężko będzie Ci się wbić w rynek z zerowym doświadczeniem i amatorskim portfolio. Moja rada, bądź freelancerem po godzinach, przynajmniej na początku. Zbuduj folio i bazę klientów i wtedy startuj. Lub idz od razu do agencji na
  • Odpowiedz
czasem te wielkie rzucenia pracy to tak naprawdę najniższa pozycja i klepanie excela. Trudno się dziwić, że ludzie nie wytrzymują za długo. Co innego rzucić stanowisko kierownicze z odpowiednią rangą i zarobkami dla własnych projektów i marzeń.
  • Odpowiedz
@skumbageliza:

nie miej zapewnionej pracy

nie miej portfolio

miej jakieś kursy

rzuć (chyba) dobrą pracę w #!$%@?

myśl że znajdziesz pracę jako grafik, gdy jest ich jak psów


poczekaj, ty tak na serio? nie chce tutaj nikogo demotywować, ale tych grafików jest naprawdę sporo i trzeba również sporo umieć, aby wejść na rynek....
  • Odpowiedz
@skumbageliza: Torche tak od dupy strony. Nie lepiej bylo zaczekac, az zrobisz jakies portfolio i bedziesz meic na oku jakas konkretną robote? Grafika, to raczej niełatwa branza, bo grafikow jest wielu i raczej nikt na papierki nie patrzy. Ja na twoim miejscu trzymalbym sie swojej roboty i miedzyczasie cos probowal, ale moze Twoj niebieski jest dziany, to noproblem. Jesli cos znajdziesz, to pewnie tez bedzie ciezko dorownac zarobkom w korpo.
Grafiką
  • Odpowiedz
@skumbageliza: Szczerze mówiąc, mimo braku doświadczenia, ale jednak z dużą teorią, od razu doszłam do tego samego wniosku co @designr.

I przy okazji sobie pomyslałam - skoro nie jesteś jeszcze na tym etapie, aby do takich samych wniosków dojść, to teraz pytanie czy sż tak dopiero raczkujesz, czy po prostu jesteś... Az tak odważna? xD
  • Odpowiedz