Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Ile czasu / nauki potrzeba do przejścia w angielskim z B1/B2 na C1?
Nie wiem czy to wykonalne ale chciałbym w 3 miesiące to osiągnąć jak i zdobyć certyfikat. Jest napisane że wymaga to ok 700-800h ale nie wiem jak to się ma do rzeczywistości. Rozważam zajęcia prywatne po 2h dziennie jak ktokolwiek by się tego podjął w okresie wakacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) choć to przełożyłoby się na ok 100-120h + samodzielna nauka....
Jeden miesiąc wakacji bede musiał przeznaczyć na praktyki więc dużo czasu na naukę odpadnie...
#angielski #nauka #jezyk #pytanie #kiciochpyta #problem
  • 9
  • Odpowiedz
@balbezaur: o ile jesteś w stanie się trzymać tego planu, masz predyspozycje... Ale jakoś nie wydaje mi się. Jedyne co mogę Ci doradzić to odpuść gramatykę na początku, czytaj po angielsku, to jest najbardziej wymagający sposób no i wytrwałość.
  • Odpowiedz
@majlo1985: dzięki :D
Wiem że "prawie" ale wlasnie na to prawie postawiłem choć jeszcze nie zdecydowałem. Więcej czasu poza wakacjami mieć nie będę więc dlatego chciałem się zapozanac z realnymi szansami zanim przystąpie do dzialania
  • Odpowiedz
Mam dokladnie taki sam plan, z tym ze moja szkoła językowa oferuje wakacyjny kurs do certyfikatu na c1 i zamierzam sie wybrać. Bardziej jestem ciekawa czy się da niż koniecznie muszę, ale myślę że to wiele ułatwi i nawet jakbym po tym kursie musiała jeszcze powiedzmy pół roku poświecić na dopracowywanie to czemu nie zacząć z grubej rury, tym bardziej ze na wakacje i tak pewnie nigdzie nie wyjadę
  • Odpowiedz