Wpis z mikrobloga

#wroclaw #smog #bekazwas #ekologia

Zdajecie sobie sprawę że problem smogu istnieje od jakiś 10-20 lat ?
To że założyliście dzisiaj maseczkę przeciw pyłową wychodząc z pieskiem na spacer, albo jadąc rowerem do pracy oznacza tylko że spóźniliście się kilka ładnych lat i tak wam już nic nie pomoże ;-)
Wrocław zakupił i zamontował punkt pomiarowy w 2014 i dzień w dzień stany alarmowe były przekroczone, ale dopiero teraz po 3 latach jest wielkie larum i płacz eko-zboczków. Rozumiem że wcześniej byli oni zajęci ratowaniem orek, albo lasów rozpudy.
Afropolon - #wroclaw #smog #bekazwas #ekologia

Zdajecie sobie sprawę że problem sm...

źródło: comment_RUWIhVIkwitkWOzguvJaX09TWQcoIi4j.jpg

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Afropolon: czyli Wrocławskie społeczeństwo wraz z mediami potrzebowało 3 lata by zobaczyć problem z zanieczyszczeniem powietrza... lepiej późno niż w cale.

Teraz władze miasta mogą się wykazać, jak na razie stosują system karania... oraz usuwania miejsc parkingowych, co odbije się na lokalach usługowo handlowych w centrum miasta.
  • Odpowiedz
@Afropolon: soviecticus nigdy nie wyjdzie z tego z-------o narodu

Pis moze kraść bo peło kradlo
Co gadacie o smogu, zawsze byl to d--y cicho
Mje bylo źle/ja wam mówiłem i nie sluchaliscie to teraz d--a cicho!
Bylo źle to ma byc źle żeby inni wycierpieli tyle
  • Odpowiedz
@Naxster: Co ja zrobiłem żeby sprawę nagłośnić ? NIC, bo nagłośnienie sprawy jej nie rozwiązuje i to jest podstawowy problem. Nagłośnienie nie działało przez 23 lata. We Wrocławiu powiedzmy że może przez 3 lata.
Możesz sobie coś nagłaśniać do końca swoich żałosnych dni i nic się nie zmieni dopóki czegoś sam nie zmienisz.

Ja już opisałem co zrobiłem. W skrócie - auto mam na gaz, ogrzewam gazem, pomagam teściowej przejść na gaz, biegam po sąsiadach z kijem jak im zbyt czarny dym idzie z komina.

To wszystko, dla porównania, więcej niż stado eko-propagatorów informacji może zdziałać w ciągu
  • Odpowiedz
@Afropolon: aha, wymiana auta i pieca u jednej osoby - WAŻNA ZMIANA
Naglosnienie problemu, uswiadomienie spoleczenstwa ktore zaczyna tworzyc naciski na władze (jak @jacekKobr pisal) i moze zmienic wlasne piece pod wpywem informacji, upowszechnienie zabezpieczania sie przed zlymi skutkami smogu - BEZSENSOWNE WYWROTOWE DZIALANIA OSZOŁOMÓW

XDDDD
  • Odpowiedz
@Afropolon: Za komuny co się działo z smogiem, co drugi większy zakład produkował olbrzymią ilość pyłu. Przykład: niedaleko mnie była parowozownia, gdzie pył z niej osadzał się na całe miasto.
  • Odpowiedz
@nofink: widzisz, to że ktoś je arszenik na podwieczorek przez jakieś 5 lat i nagle przestaje, to nie znaczy, że właśnie jest zdrowym człowiekiem, bo to, co nabrał do organizmu już mu zostanie.
Poza tym kwestia smogu jest ukrycie polityczna. Temat jest obecny od kilku(nastu) lat, a dopiero teraz się burzy larum. Jeśli nie wiesz czemu jest to polityczne, to rzucę kilka słów-kluczy: źródła odnawialne, elektrownie atomowe, zieloni, kopalnie, rentowność,
  • Odpowiedz
@jacekKobr: Warto rozmawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio, po prostu nie lubię obrażania się na prawa medialne. Co mi z tego, że o smogu słyszałem parę lat temu, co z tego, że mówili o nim np. naukowcy, co z tego, że zajmowano się tym tematem od lat 90. (znalazłem takie prace naukowe, a poza tym niska emisja? A co je to? My biedni jesteśmy).
  • Odpowiedz
@Afropolon:

OK, masz racje to definitywnie przekreśla sens mojej wypowiedzi i właściwie powinienem usunąć swój temat.

Podważa umiejętność logicznego myślenia u Ciebie (bo niby co wydarzyło się 10 czy 20 lat temu że nagle smog się pojawił) a tym samym każe z większą rezerwą przyjrzeć się twoim dalszym "wypocionom".
  • Odpowiedz
Generalnie szum wielki a działań zero.


@Afropolon: Najpierw musi byc szum i spleczenstwo (w szczegolnosci jego mniej ogarnieta czesc) musi sobie zda sprawe z powagi sytuacji. Pozniej dopiero mozna dzialac, a ze bedzie to bardzo kosztowne, to potzrebne jest pelne poparcie spoleczne. Lepiej pozno, niz wcale.
  • Odpowiedz