Wpis z mikrobloga

#wroclaw #smog #bekazwas #ekologia

Zdajecie sobie sprawę że problem smogu istnieje od jakiś 10-20 lat ?
To że założyliście dzisiaj maseczkę przeciw pyłową wychodząc z pieskiem na spacer, albo jadąc rowerem do pracy oznacza tylko że spóźniliście się kilka ładnych lat i tak wam już nic nie pomoże ;-)
Wrocław zakupił i zamontował punkt pomiarowy w 2014 i dzień w dzień stany alarmowe były przekroczone, ale dopiero teraz po 3 latach jest wielkie larum i płacz eko-zboczków. Rozumiem że wcześniej byli oni zajęci ratowaniem orek, albo lasów rozpudy.
Afropolon - #wroclaw #smog #bekazwas #ekologia

Zdajecie sobie sprawę że problem sm...

źródło: comment_RUWIhVIkwitkWOzguvJaX09TWQcoIi4j.jpg

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Afropolon dokładnie, teraz połowa wpisów musi zawierać słowo pm10 i maska. Rok temu o smogu była cisza, a jakbyś kogoś zapytał o co w tym chodzi to by się popukał w czoło. Teraz każdy znawca chodzi w masce z telefonem i sprawdza poziomy.
  • Odpowiedz
@Afropolon: Aaa jak od dawna nas zatruwa powietrze to spoczko, jusz sie nie martwię. Albo mieszkasz na wsi lub w małym mieście i zwyczajnie nie czujesz smogu codziennie, albo jesteś tak głupi, że nawet nie wiem po co pisze ten post.
  • Odpowiedz
Śmieszy mnie to że nagle wszyscy wciągają powietrze odkurzaczem przez waciki BO SMOG.Smog nie pojawił się z dnia na dzień.


@0987654321: co to za argument z dupska? To jak pale fajki 10lat to już nie mam po co rzucać? Powinieneś się cieszyć że ktoś w twoim imieniu walczy o twoje zdrowie a nie śmiać się z tego.

Ciężko mieć pretensje do ludzi ze nie byli zainteresowani tematem jak nie było infrastruktury stacji
  • Odpowiedz
@tylkowielkanocny: ale kurva tu nie chodzi o sama beke z tematu tylko o nagłą sraczkę. Nagle wszystkim przypomniało sie że jest aplikacja do sprawdzania poziomu zanieczyszczen, nagle przypomniało sie ze powietrze jest c-----e mimo ze jarają faje jak p------i, nagle ogólnopolska sraka ze cos z powietrzem nie gra. Wiec skoro problem juz wystepowal to jakim chujem w tym momencie jest taki scisk zeby go wyeliminowac? Przypomina mi sie cisniecie tematu
  • Odpowiedz
To wina Tuska że rośnie świadomość obywateli? Rozumiem że z dnia na dzień 32mln osób miało się zainteresować tematem? Pojawiły się aplikacje na telefon to ludzie dostrzegli problem ale widzę istnieją ludzie którzy są w stanie uznać pracę jakiegoś developera za atak na ukochana partie...


@Morf: No chyba Kaczyńskiego właśnie z tego co widzę.
  • Odpowiedz
@Morf: Ktoś wyżej pisał,że stacje pomiarowe są już od kilku lat,dlaczego wtedy nikt nie krzyczał na każdym kroku SMOG? Dlaczego miałbym się cieszyć że ktoś "walczy w moim imieniu" skoro z SPOSOBEM W JAKI TO ROBIĄ zupełnie się nie zgadzam.Podkreślam że mam na myśli to w jaki sposób to robią,żebyś nie zarzucał mi że podoba mi się zanieczyszczenie powietrza.A jak palisz fajki,to znaczy że smog nie powinien Ci przeszkadzać,bo wdychasz
  • Odpowiedz
@Afropolon: nie wiem skąd się urwałeś, ale ja słyszałam o smogu od zawsze. Jednak wszstkim wydawało się, że smog wisi tylko w centrum, bo tam najwięcej samochodów, a na obrzeżach jest ok.

Teraz mamy więcej czujników i można sprawdzić, że niestety powietrze jest fatalne w całym mieście, okolicznych wsiach, a właściwie w wcałym kraju.

Powinniśmy wszyscy dostać oczyszczacze powietrza i pożądne maski. Powinna być też większa edukacja jakie są konsekwencje
  • Odpowiedz
@Naxster: Zdawałem sobie z tego sprawę w momencie pisania, ale zdecydowałem się trochę uprościć. Niemniej jednak dzięki za poprawienie. ;)
  • Odpowiedz
Generalnie szum wielki a działań zero.


@Afropolon: wiesz, działań nie będzie póki nie nastąpi drastyczna obniżka cen energii. Jesteśmy gównianie biednym narodem i jak ktoś ma marznąć albo palić gównem to wybierze to drugie...
  • Odpowiedz
@jakis_dlugi_login_co_ma_35_znakow__: Zobacz,a ja jestem świadomy tego że jest smog w moim mieście,dużo czasu spędzam na zewnątrz i nie odczuwam żadnych zawrotów głowy


@0987654321: wiesz, ja też nie odczuwam efektów smogu. Dwa lata temu nawet sobie spokojnie biegałem zimą bez maski gdy poziom smogu był w miarę niski (jakoś nie kojarzę tak drastycznych przekroczeń jak teraz). Rok temu już kupiłem maseczkę, bo jednak fakt że w wykaszlanej flegmie mogłem
  • Odpowiedz
Samochody wbrew pozorom są małym procentem smogu.


@deryt: niby tak - ale jak dzisiaj rano poszedłem biegać to smród spalin był masakryczny - mimo że o tej porze to mijało mnie jedno auto na 5 minut...
  • Odpowiedz
@Afropolon: problem z pewnością nie powstał wczoraj. Wzrosła za to jego swiadomosc. Zgodnie z twoją logiką, jeśli ktoś palił, jest otyły i prowadzi siedzący tryb życia, to nie może już poprawić swojego stanu zdrowia, a to bzdura. Założenie maseczki teraz nie odczyni magicznie ekspozycji z poprzednich lat, ale jak najbardziej ma wpływ na zdrowie.
  • Odpowiedz
@Afropolon: top kek. Nie ma to jak przypierniczać się do przepływu informacji do opinii publicznej. Zazwyczaj jest tak: na początku temat podłapują pasjonaci i specjaliści, potem stopniowo wylewa się aż w końcu wpada w mainstream. Tak było np. z dopalaczami (najpierw grzmiał dół, a potem JE D. Tusk robił pokazówkę) czy spękaniami na autostradzie A2 (zdjęcia wrzucone na forum -> grzanie tematu -> główny temat w telewizji).

Czasami jednak bywa
  • Odpowiedz
@maselniczkowy: Nie wiem po co dyskutujesz z tym OP-em ignorantem. Widać wyraźnie po charakterystycznych zwrotach, z kim mamy do czynienia. Na przykładzie Krakowa wygląda to tak, że problem na poważnie zauważono w 2008 roku, następne lata to była batalia, żeby przekonać polityków wszystkich opcji, budować świadomość społeczną i przyjąć program ochrony powietrza, który zakłada całkowite wyeliminowanie paliw stałych w perspektywie kilku lat. Ogromną rolę odegrały w tym ruchy obywatelskie, nazywane
  • Odpowiedz