Wpis z mikrobloga

Mireczki, a raczej bardziej Mirabelki jako kawaler mam zerowe pojęcie o sprzątaniu, a ostatnie 6 miesięcy spędziłem na delegacji to doprowadziło moją stancję do ruiny. Brodzik od prysznica zmienił kolor z białego na matowy, na zlewach wokół kranów pojawił się kamień, jeden kran zamiast mieć prosty strumień leje gdzieś po boku xD Do tego mam przy zlewie w kuchni taki metalowy #!$%@? do suszenia i on też zrobił się dziwnie matowy i stracił swój stary błysk( ͡° ʖ̯ ͡°).

Dostanę jakieś dobre środki do czyszczenia tego w biedronce albo w lidlu bo akurat mam po drodze, czy trzeba jechać do jakiejś chemii? I co najlepiej się nadaje się do usunięcia wyżej wymienionych brudów.

Jakby co sam sobie gotuje, sprząta, piorę, prasuje itp. po prostu ze sprzątania jestem najgorszy i zawsze wyręczała mnie jakaś koleżanka, a teraz to wstyd zaprosić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#sprzatanie i #rozowepaski nie bicie za zawołanie tylu osób, ale nie wiem jak to otagować ()
  • 10
@Kiedys_Mialem_Fejm: W kranie to najłatwiej wymienić sitko wewnątrz, ma pełno kamienia i strumień zawodzi. Koszt jakieś 2-3 zł w sklepie przemysłowym, możesz też wykręcić i zalać octem (np. w kieliszku). Ocet jest spoko do czyszczenia, ale śmierdzi. W Lidlu masz chemię W5, jest tania i dobra. Kup sobie Limescale Remover (odkamieniacz) i nie musisz tak szorować jak cifem. Przeleć tym wszystko co związane z wodą i będzie spokój. Cilit Bang spoko,
@Kiedys_Mialem_Fejm: Podejdź do sprzątania metodycznie. Kup środek do odkamieniania, użyj go i poczekaj, ile trzeba, potem spłucz. Suszarkę chyba najłatwiej będzie wymienić. Zapewne jest z cienkich drucików i też nie ma sensu trzymać czegoś, co będzie tak źle wyglądało, a wymiana to koszt od 15 zł (za plastikową, bo taka metalowa z Ikei na przykład kosztuje 60 zł). Kup sobie CIF, płyn do mycia szyb i kabin prysznicowych, jakiś płyn do