Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, mamy z różową rozkminę, które mieszkanie lepsze do zakupu.
Podpowiedzcie proszę jakie plusy/minusy widzicie dla każdego i które byście wybrali.

Zwróćcie uwagę na okna w sypialniach. W jednym są wysokie i wąskie, a w drugim szerokie i z parapetem.

#budownictwo #mieszkanie #pytaniedoeksperta #nieruchomosci #pytanie
cuberut - Hej Mircy, mamy z różową rozkminę, które mieszkanie lepsze do zakupu.
Podp...

źródło: comment_YEe9i98KFrDthVx0NB3Tx3qJrM7oDNAb.jpg

Pobierz

Które mieszkanie lepsze do zakupu?

  • A. 25.0% (13)
  • B. 75.0% (39)

Oddanych głosów: 52

  • 28
@cuberut:
za A: fajne wnęki na szafy przesuwne w pokojach; duże, jasne okna;
za B: większe, lepsze rozplanowanie salonu z kuchnią

Pewnie bym brał B, bo duża powierzchnia i małe okna - a ja w piwnicy trzymany i światło mi szkodzi ;)
@cuberut: nie skupiałbym się tak na kolizji drzwi wejściowych z łazienką w przypadku A.. ale to ja. lubię okna w A, w każdym pomieszczeniu więcej światła <3
chociaż różnica w metrażu spora jednak..
@cuberut mimo, że okna w salonie B zdają się być mniejsze, to plus za to, że są na dwóch ścianach, a nie na jednej jak w A. Poza tym pare razy obiło mi sie o uszy, że prostokątny układ lepiej się mebluje i zagospodarowuje, niż kwadratowy. Minus w B to brak szaf w pokojach.
@cuberut
A ma bardziej zwartą bryłę przez co pewnie będzie tańsze w utrzymaniu.
A ma lepiej przeszklone pokoje- więcej naturalnego światła = lepsze samopoczucie.
A ma fajnie (imho) rozplanowanie wnęki na szafki.
B jest po prostu większe...
@zasypiam:
1. Tak, kredyt.
2. Wariant optymistyczny - nie, max 20 lat.
3. 1-2 dzieci.
4. 20k, ale jeszcze będziemy negocjować (dodatkowo mniejsze ma większą stawkę za metr).
@cuberut: Jeżeli po negocjacjach różnica w cenie będzie nieduża (5-6%) to bierzcie większe. Jak znaczna, na tyle że mocno wpłynie na czas/ratę kredytu to mniejsze.
Ale z tego co rozumiem znaczna nie jest więc ja bym brał większe.
Argument - im większe tym większe. Jak na 1-2 dzieci to całkiem spoko mieszkanie, a każdy metr wiele zmienia.