Wpis z mikrobloga

Od ponad miesiąca robię stronglifts, widzę bardzo duży ogólny progres, w tym rozbudowanie barków.

Niestety od paru dni "chrupie" mi bark, do tego zaczął boleć. Nie konkretnie przy ćwiczeniach z programu (OHP bez problemu, zero bólu), ale przy rotowaniu barku, normalnych ruchach codziennych, przy "przeskakiwaniu" barku mocno go czuję.

Polecacie jakieś konkretne ćwiczenia na stożek rotatorów? Ktoś miał podobny problem? Da się to ogarnąć odpowiednimi ćwiczeniami czy wizyta u fizjoterapeuty nieunikniona?

#mikrokoksy
  • 5
@Vronsky: przyczyny mogą być różne, jednak może warto byłoby skontrolować technikę przy płaskiej(czy aby napewno masz spięte łopaty i nie wyciskasz w zbyt dużej mierze barkami,filmiki są na kanale omarisafa)+ mnie osobiście bolał bark na następny dzień po wykonywaniu "zbyt długiego" ruchu przy wiosłowaniu jednorącz, poza tym warto byłoby pewnie wzmocnić tylny akton(np face pullami) , a wizyta u fizjo jeżeli problem będzie się utrzymywał napewno nie zaszkodzi ( ͡°
@Kupojadek: U mnie też pierwsze co zaczęło rosnąć to barki. Nie były rozbudowane co prawda, ale zdecydowanie większe niż przed zaczęciem ćwiczeń. Teraz są pełne i większe, wcześniej to wyglądało jak taki mały płatek mięśniowy przykryty skórą ( ͡° ͜ʖ ͡°)