Wpis z mikrobloga

Eeech, Mirki, uważajcie komu powierzacie swoje dane osobowe.

Wczoraj dostałem na maila PIT-11. Nie mój.
Osoba która powinna go otrzymać ma takie samo imię i nazwisko jak ja, ale nic poza tym. Prawdopodobnie ten kto powinien to dostać też ma maila w formie imię.nazwisko, ale głąb-księgowy jak wysyłał druk to albo pomylił domenę, albo wpisał kropkę zamiast podkreślnika etc (ewentualnie głąb-pracownik podał złego maila).

Mam komplet danych osobowych tego faceta, wliczając w to PESEL, adres zamieszkania, to ile zarobił itd. O tyle dobrze że przynajmniej nie ma tam numeru dowodu osobistego. I ma gość szczęście że trafiło na kogoś kto ma rozum i godność człowieka i nie wykorzystam tego w niewłaściwy sposób, ale i tak żenadłem mocno jak zobaczyłem że ktoś kto legitymuje się podpisem "główny księgowy" robi taką gafę. Mam nadzieję że nigdy nie trafię na takiego janusza księgowości bo przypał mocno.


#januszebiznesu #januszeksiegowosci #podatki
Pobierz
źródło: comment_Fmm38wYI2kET7uPXnCeRocRHYtZMoHs1.jpg
  • 9
@sorhu: właśnie piszę mu maila, miałem na myśli zgłoszenie temu komuś kto zajmuje się bezpieczeństwem danych osobowych żeby gościa skontrolowali (może jestem przeczulony ale zawsze gul mi skacze jak pomyślę że komplet moich danych osobowych mógłby trafić w niepowołane ręce).

Znalazłem prawowitego odbiorcę tego dokumentu na fejsie, chyba mu napiszę wiadomość żeby wiedział z kim pracuje xD
@sorhu: wiem, możliwe jest także że gdybym postanowił się z nim spotkać to przyszedłby podstawiony agent ucharakteryzowany na niego, ze skradzionym dowodem tożsamości ( ͡° ͜ʖ ͡°)