Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki, mam małą zagwozdkę. Kupiłem przedmiot na allegro ale nie wpisałem poprawnego adresu - zapomniałem dopisać nr bloku i mieszkania. Niestety kapłem się dopiero po tym jak przedmiot nie przychodził przez 2 tygodnie. Napisałem do sprzedawcy ale odpisał że jeśli dostanie zwrot z poczty to mi prześle ponownie, ale jeśli nie to nic nie może zrobić. I tutaj moja zagadka, jest coś co mogę zrobić aby ten przedmiot jednak odzyskać? Nie było to jakieś wartościowe więc jeśli nie to trudno, ale też chciałbym wiedzieć na przyszłość co robić w takich sytuacjach. Nie podaję też żadnych danych sprzedawcy bo ta sytuacja wynika ewidentnie z mojego błędu.
#pytanie #pytaniedoeksperta #pocztapolska
  • 6
@Filip3k91 odpowiedź sprzedawcy wydaje się rozsądna. Jeśli przesyłka na adresie się odbije to wysle ci drugi raz. Nie ma obowiązku wysyłać drugiego przedmiotu, skoro błąd był twój.
Na przyszłość pozostaje wybierać inny sposób dostawy, np paczka w ruchu czy paczkomaty.
@jombl: Dostałem taką odpowiedź kiedy chciałem to sprawdzić: Przesyłka została wysłana listem nierejestrowanym (list ekonomiczny lub list priorytetowy), są to listy, które nie posiadają numeru nadawczego i nie można ich śledzić w systemie Poczty Polskiej.