Wpis z mikrobloga

Kupiłem paski do pomiaru ciał ketonowych. Mają one skalę wg zabarwienia, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji od ilu mg/dl zaczyna się stan ketozy, pomoże ktoś? Interesuje mnie też jakie stężenie ciał ketonowych jest najbardziej optymalne podczas redukcji.
#keto
  • 20
@Calhil: Przez tydzień miałem fatalne samopoczucie, ale za radą paru mirków uciąłem węgle z około 100 g do 50 g i teraz czuję się tak 6/10. Ogólnie jest nieco gorzej niż na węglowodanach, ale może mózg musi się jeszcze przyzwyczaić.
@piwniczny_koks: Nie wiem ile wazysz, ale to 50g moze byc i tak za duzo (szczegolnie jak masz sporo bialka). Jak sie slabo czujesz, to mozesz tez jesc za malo soli. Zjedz troche soli popijajac woda albo zrob sobie kubek bulionu, powinno przejsc w 5 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Calhil: Aktualnie 92 kg. Jak już wyjem to co mam w lodówce to postaram się jeszcze obniżyć ilość węgli, nie chce niektórych produktów jak np. mleka wyrzucać. Nie jest tak, że czuję się jakoś słabo, tylko lekko poniżej normalnego stanu. Może to być też związane z tym, że jestem na deficycie kalorycznym. Niewykluczone, że gdybym był teraz na deficycie i węglach to czułbym się jeszcze gorzej.
@piwniczny_koks: z biegiem czasu poziom ketonów w moczu spada, bo organizm zaczyna je wykorzystywać. Wysoki poziom ketonów na początku świadczy o tym, że prawdopodobnie ketony nie są opytmalnie wykorzystywane. Adaptacja organizmu do diety ketonowej to w zależności od człowieka okres nawet 6-8 tygodni! Dopiero po tym okresie może pojawić się dobre samopoczucie i prawdziwe spalanie tłuszczu. Nie mylić z początkowym spadkiem czyli odwodnieniem. Złe samopoczucie na początku diety jest całkowicie normalne!
@woytas: To ja chyba jednak nie załapię się na te prawdziwe działanie ketozy, bo liczę, że za 8 tygodni nie będę miał już czego palić i będę zaczynał robienie masy. Czy zamiast MCT może być olej kokosowy?
@redline1000: glukometr z funkcją mierzenia ketonów. Większość na rynku to posiada. Potrzebne są też paski do ketnowów, odzzielne od tych które mierzą cukier. Ja osobiście nie mierzę, gdyż zwyczajnie trzymam się wytycznych diety i nie ma cudów, musi działać. Szkoda mi teraz na to kasy ale może zdecyduje się w przyszłości. Jest jeszcze kotonix, który mierzy poziom acetonu w wydychanym powietrzu. Jest drogi £189, choć oczywiście nie trzeba się kłuć.
@woytas: Mam jeszcze pytanie o ten podział makroskładników, który podałeś. W mojej diecie jest więcej białka, około 2g/ kg masy ciała, czy to ma jakieś znaczenie? Czytałem FAQ na reddicie o keto i tam pisali, że jeśli się ćwiczy, to w ketozie wcale nie trzeba zwiększać tłuszczów, tylko wystarczy uciąć węgle.
@piwniczny_koks: generalnie jak chcesz zrzucić kilogramy tak jak ja, to za dużo białka nie jest wskazane. Chodzi też o to, że białko nie syci tak jak tłuszcze. Jak ktoś nie chce być głodny to powinien dokładać tłuszcze. Co do osób cwiczących, którzy chcą aby im buły szybko rosły, białko jest korzystne. Ekspertem nie jestem. Dużo poznałem słuchając na yt faceta o imieniu Eric Berg. Mówi najbardziej do rzeczy, wspiera się często
@woytas: U mnie póki co waga spada, głodny też nie jestem. Jeśli zauważę, że przestaje gubić kg to może wtedy utnę białko, na razie zależy mi, aby zapobiec utracie mięśni.
Posłuchałem tego Erica Berga i mam mieszane uczucia. Na początku filmu, który odpaliłem mówił ciekawie, ale w momencie przeszedł do nachalnego reklamowania jakiegoś swojego gówno produktu w postaci sproszkowanych liści, jako panaceum na nadwagę, więc nie wiem czy warto go na
@piwniczny_koks: coś tam reklamuje ale na całym kanale jest bardzo dużo wartościowych wykładów. Na czymś musi se zarabiać. Jak już pisałem, ja w pierwsze 2 tygodnie zrzuciłem aż 6kg ale teraz waham się wciąż w tym samym zakresie. Na prawdziwą redukcje czekam za 2 tygodnie czyli pierwsze wyniki ma wadze powinny pojawić się za 4, wówczas będę już 10 tygodniu diety. Mam nadzieję, że od tego czasu będę powoli ale regularnie