Wpis z mikrobloga

Rada ode mnie, jak będziecie przymierzać się do oświadczyn to kupcie sobie diament z jakiegoś serwisu typu bluenile albo vanamsteldiamond albo jeszcze innego, a następnie dajcie go do obsadzenia jubilerowi.
~~ pierścionek z diamentem 0.8 ct (diament sam zamawiałem przez neta) z oprawą kosztował mnie około 9k. (w tym oprawa 1k - i tak chyba sporo, ale było ciężko to oprawić)

Inny jubiler za pierścionek z diamentem 0.7 ct (zamówionym u niego) chciał 13k. Chyba go pogrzało ;d

a tutaj np oferta apart:
http://www.apart.pl/bizuteria/pierscionek-z-bialego-zlota-z-brylantem/9484
Cena od: 18 990 zł za Diament 0,61 ct. 19 TYSIĘCY POLSKICH ZŁOCISZY :(
Cena od: 3 990,00 zł za Diament 0.25 ct.

Dla porównania diamenty na blue nile około 0.25 ct zaczynają się od 1,5k, jeśli dodać do tego ten 1k za obsadzenie to wyjdzie 1,5k taniej ;o

Jubiler i tak potrafi zrobić większość wzorów jakie sobie człowiek tylko wymarzy.
Ważne żeby diament miał certyfikat GIA, reszta jest nic niewarta.
Można zjechać spokojnie z kolorem na rzecz wielkości - kupiłem kolor J i wygląda mega.

#zareczyny #piersionki #diamenty #jubilerstwo #oswiadczyny #januszebiznesu
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@salvador5000: zaufany, od lat prowadzi swoją działalność. Poleciło mi go sporo osób.
Po wręczeniu diamentu dostałem kwit, że otrzymał taki i taki diament z takimi parametrami.
Po odebraniu pierścionka dostałem rachunek i jakieś papierki potwierdzające to co wykonał.
Myślę, że by sobie nie niszczył biznesu o jakiś tam diament za kilka tysięcy.
  • Odpowiedz
@wysuszony: co powiesz na rolexy albo omegi dla biedaków za kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy? Pewnie patrzysz na nie z góry, bo zegarek można kupić z casio za 50 zł i ma takie same funkcje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Triplesix: generalnie to szukałem sprawdzonych i europejskich sklepów internetowych, trochę pisałem z tymi ludźmi i pytałem.
Te dwa co podałem wydawały mi się najlepsze. W końcu kupiłem w bluenile, bo mieli tańszy i większy :D

co do podatku i cła to z bluenile dostałem taką odpowiedź:

Thank you for your email. I hope you do not mind me responding, my colleague Janet is not currently in
  • Odpowiedz
@QWRtaW5pV3lrb3B1VG9DaW90YUlDaHVq: no to zależy wszystko od trybu życia wybranki i jej gustu, jak dla mnie to takie coś w ogóle w grę nie wchodzi ;) Na Twojej ręce i tak wygląda na duży, a przecież mężczyźni mają z reguły większe palce (chociaż za czasów pracy u jubilera, to przychodziły i takie pary, gdzie kobieta brała obrączkę 24, a mężczyzna 15 ;)) No ale - ma się podobać narzeczonej. Tylko po
  • Odpowiedz