Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/3590355/babka-medica-ginekolog-nie-przepisze-antykoncepcji-przez-klauzule-sumienia/

Babka Medica to podobno Specjalistyczna przychodnia ginekologiczno-położnicza, jednak, jak możemy przeczytać na ich stronie w zakładce "Ginekolodzy", nie każdy ginekolog przepisze pacjentce środki antykoncepcyjne, bo zasłania się klauzulą sumienia.

Ze względu na klauzulę sumienia, kilku spośród naszych lekarzy ginekologów nie przepisuje pacjentkom środków antykoncepcyjnych. W związku z tym, zapisując się na wizytę ginekologiczną w celu np. otrzymania recepty na wyżej wymienione, bardzo prosimy o poinformowanie o tym konsultanta/recepcjonistki. Usprawni to procedurę zapisu oraz zapobiegnie późniejszym niedogodnościom.


to jest dramat. dodaję to ku przestrodze, żeby nie tracić czasu na tę przychodnię, a także w ramach ciekawostki.

tutaj link do zakładki:

http://babkamedica.pl/nasi-lekarze-specjalisci/#filter-ginekologia

#medycyna #warszawa #lekarze #lekarz #sluzbazdrowia #babkamedica #ginekolog #neuropa
SScherzo - http://www.wykop.pl/link/3590355/babka-medica-ginekolog-nie-przepisze-anty...

źródło: comment_BWLIAiviCJN29JuBqzbY6RxXvd2XXPjl.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
Klauzula sumienia przekształciła indywidualny wybór w próbę nałożenia własnej wizji moralnej na innych w celu zaniechania obowiązku gwarantowanego ustawowo. Służba zdrowia stała się w ten sposób polem walki o własny światopogląd i obszarem konfliktu sumienia indywidualnego i społecznego – mówi mi Chiara Lalli i dodaje: – Prawdziwi obdżektorzy ponosili karę za odmówienie służby wojskowej w postaci więzienia, a później alternatywnej służby cywilnej. Dziś ginekolog, który pracuje w strukturach publicznych mających gwarantować IVG,
  • Odpowiedz
  • 2
@kamien23: no można, dlatego napisałam, że warto wybrać inną, jeśli chce się skorzystać z antykoncepcji i szeregu innych świadczeń ginekologicznych. czego nie rozumiesz? :P
  • Odpowiedz
Z tego co napisane nikt nie odmawia tam leczenia pacjenta. Antykoncepcja nie jest lekiem. (...) Stan ciąży nie jest stanem chorobowym.


@marekrz: xD uwielbiam takie niebieskiepaski z zerowym poziomem wiedzy, wypowiadające się w tematach stricte kobiecych z poczuciem posiadania racji
  • Odpowiedz
@brak: a ja nie lubię dyskusji, w których nie przedstawia się merytorycznych argumentów. Wg Ciebie brak dwóch chromosomów X sprawia, że automatycznie "mam zerowy poziom wiedzy". Jeżeli uważasz ciążę za stan chorobowy to spróbuj to udowodnić.
  • Odpowiedz
  • 1
@marekrz: a Ty spróbuj udowodnić, że każda kobieta ma obowiązek rodzić dzieci i nie ma prawa do dostępu do antykoncepcji. ginekolog zajmuje się sprawami dróg rodnych, a tak się składa, że ciąża odbywa się właśnie tam. obowiązkiem ginekologa jest zatem zapewnić pacjentce taką opiekę, jakiej oczekuje - zgodnie z wiedzą medyczną. a wiedza jest taka, że przed ciążą można się zabezpieczyć nie tylko prezerwatywą, ale również skuteczniejszymi metodami, będącymi akurat
  • Odpowiedz
@SScherzo: Nie wiem jak jest z ginekologią, bo nie miałem okazji korzystać. Ale leczę/badam się tam od dwóch lat i bardzo sobie ich chwalę. Kilka prywatnych klinik odwiedziłem, więc jakieś doświadczenie mam.
  • Odpowiedz
Antykoncepcja nie jest lekiem.


@marekrz: bywa środkiem terapeutycznym, nie wyleczy całkowicie, ale prowadzi do równowagi organizmu. endometrioza=nieregularne cykle, bolesne miesiączki, zbyt obfite krwawienia...
  • Odpowiedz