Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/3590355/babka-medica-ginekolog-nie-przepisze-antykoncepcji-przez-klauzule-sumienia/

Babka Medica to podobno Specjalistyczna przychodnia ginekologiczno-położnicza, jednak, jak możemy przeczytać na ich stronie w zakładce "Ginekolodzy", nie każdy ginekolog przepisze pacjentce środki antykoncepcyjne, bo zasłania się klauzulą sumienia.

Ze względu na klauzulę sumienia, kilku spośród naszych lekarzy ginekologów nie przepisuje pacjentkom środków antykoncepcyjnych. W związku z tym, zapisując się na wizytę ginekologiczną w celu np. otrzymania recepty na wyżej wymienione, bardzo prosimy o poinformowanie o tym konsultanta/recepcjonistki. Usprawni to procedurę zapisu oraz zapobiegnie późniejszym niedogodnościom.


to jest dramat. dodaję to ku przestrodze, żeby nie tracić czasu na tę przychodnię, a także w ramach ciekawostki.

tutaj link do zakładki:

http://babkamedica.pl/nasi-lekarze-specjalisci/#filter-ginekologia

#medycyna #warszawa #lekarze #lekarz #sluzbazdrowia #babkamedica #ginekolog #neuropa
SScherzo - http://www.wykop.pl/link/3590355/babka-medica-ginekolog-nie-przepisze-anty...

źródło: comment_BWLIAiviCJN29JuBqzbY6RxXvd2XXPjl.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pjongjanska_ferma_zolwi i co z tego ze jest to przychodnia prywatna jezeli lekarz z 95% prawdopodobienstwem pobral wyksztalcenie w publicznej uczelni i specjalizacje robil w publicznej placowce, a takze skladal przysiege i wiaze go kodeks wtyki lekarskiej?

Niech oddadza pieniadze za studia i specjalizacje i niech wtedy uprawiaja swój szamanizm.
  • Odpowiedz
@durielek bawi mnie niemiłosiernie, jak za każdym j-----m razem gdy ludziom brakuje argumentów to wyciągają "hurr durr uczyłeś sie za publiczne pieniadze , oddaj kase za specjalizacje (lel) "
  • Odpowiedz
@paramedic44 no jak ktos daje durny argument o prywatnej przychodni to sie odpowiada argumentem o publicznej edukacji.

Moze kiedys pojdziesz do prawnika a on ci powie ze nie napisze ci apelacji bo mu sumienie zabrania xD
  • Odpowiedz
Moze kiedys pojdziesz do prawnika a on ci powie ze nie napisze ci apelacji bo mu sumienie zabrania xD


@durielek: O k---a, co za durny argument. Wiadomo, że adwokat nie musi się zgadzać na świadczenie komuś usługi, ani się z tego tłumaczyć. Tak samo, jak w ludzie prawie wszystkich innych profesji. Czemu ginekolog z prywatnej przychodni miałby być tu dyskryminowany, jeśli jego pacjenci podpisywali regulamin, który stwierdzałby, że niektóre świadczenia
  • Odpowiedz
O k---a, co za durny argument. Wiadomo, że adwokat nie musi się zgadzać na świadczenie komuś usługi, ani się z tego tłumaczyć.


@Breaux: jeżeli adwokat przyjmie kogoś do kancelarii i prowadzi jego sprawe, to nie, nie może mu potem odmówić usługi, bo mu się klient nie podoba albo mu sumienie nie pozwala. Tym się właśnie różnią zawody zaufania społecznego, że w tych zawodach jest oczekiwany pewien standard i ma on pierwszeństwo przed widzimisię danego prawnika.

I co dalej? lekarz weganin odmawiający przepisania leków testowanych na zwierzętach? Lekarz jehowy odmawiający transfuzji
  • Odpowiedz
ponadto przychodnia nie informuje, którzy lekarze odmawiają antykoncepcji


@durielek: No nie informuje na stronie i nie musi. Nie wiesz, jak wygląda informacja na miejscu.

Zatem jakbym ja był na miejscu takiej kobiety i dopiero na miejscu dowiedział się od lekarza, że mi nie zapisze tabletek, to bym nie zapłacił za wizytę.

Za pewne wcześniej trzeba się zarejestrować i podpisać regulamin, w której ta kwestia
  • Odpowiedz
@Elmuszka: można, jak najbardziej - jeszcze jak. Obracałem się w środowisku baaardzo religijnym i w sumie im wiekszy fanatyzm, tym większa chęć p-----------a po polskich górach. Czyżbyś była wyjątkiem?
  • Odpowiedz
@SScherzo: ale jesteście świadome, że wielu ginekologów jest przeciwnych antykoncepcji hormonalnej, bo jak każda terapia tego typu powoduje ciężkie zaburzenia w gospodarce hormonalnej organizmu, a niekoniecznie powodem jest religia?

Ogólnie sprawa jest głębsza.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Czytałem, że podobne problemy mają kobiety w religijnym Teksasie. Tam są inne odległości i one czasem muszą jechać 100 mil w obie strony do najbliższego ginekologa, który nie zasłania się klauzulą sumienia.

Mentalne średniowiecze.
  • Odpowiedz
można, jak najbardziej - jeszcze jak. Obracałem się w środowisku baaardzo religijnym i w sumie im wiekszy fanatyzm, tym większa chęć p-----------a po polskich górach. Czyżbyś była wyjątkiem?


@drazekorsarz: Chciałabym Ci jakoś odpowiedzieć, ale naprawdę, nie wiem do czego się właściwie odnieść. Może do tego, że Ty też nieźle się znasz górach, skoro z mini avatara poznałeś, że to polskie ;)
Czekam na argument o słuchaniu SDM...
  • Odpowiedz
Chciałabym Ci jakoś odpowiedzieć, ale naprawdę, nie wiem do czego się właściwie odnieść. Może do tego, że Ty też nieźle się znasz górach, skoro z mini avatara poznałeś, że to polskie ;)


@Elmuszka: Nie znam sie na polskich gorach, po prostu jak juz mowilem, ocieralem sie o srodowisko ocierajace sie o fanatyzm, ktore jest dosc przewidywalne i dziala bardzo schematycznie.

Czekam na argument o słuchaniu SDM...

Szczerze, zwisa mi to i powiewa co robisz ze swoim wolnym czasem, do czego pije to do twojego tekstu z
  • Odpowiedz
@drazekorsarz:

do czego pije to do twojego tekstu z samej góry:

no ale fajnie, że od razu wszystko jest jasne, a nie ma zaskoczenia w gabinecie, już po opłaceniu wizyty:)


To po co te przytyki do avatara, skoro jednak jest Ci obojętne, co robię z wolnym czasem?
Nie wiesz jaki mam stosunek do antykoncepcji, nie wiesz czy jestem wierząca czy nie, czy mam męża, dzieci... nie zadeklarowałam żadnego światopoglądu w
  • Odpowiedz